Drodzy Czytelnicy! Mamy zaszczyt przedstawić Wam listę Tuzów roku 2012.

Co roku publikujemy listę osób, które naszym zdaniem najbardziej przysłużyły się branży multi-level marketingu w Polsce. Kryteria, które braliśmy w tym roku pod uwagę, to: działanie na korzyść branży, tworzenie nowych miejsc pracy, umiejętne budowanie wizerunku, wyniki i osiągniecia. Kolejność wymienianych nazwisk jest przypadkowa. Każda z wymienionych osób zasługuje na pierwsze miejsce. Wszystkim wyróżnionym dziękujemy oficjalnie za to, co robią dla branży i trzymamy kciuki za sukcesy w kolejnym roku. Mamy nadzieję, że te wybitne nazwiska na stałe zagoszczą na naszej złotej liście. 

 

1.       Sven Martini – założyciel klubu R.I.C.I., który szybko stał się hitem na polskim rynku. Najgłośniejszy debiut ubiegłego roku! Firma Svena Martini ma siedzibę w Hiszpanii, ale swoim zasięgiem obejmuje coraz większą część Europy. Niemiecka precyzja, hiszpański temperament. Człowiek z wizją. Posiada sexy produkt – mało która kobieta może mu się oprzeć.

2.       Michał Mierzwiński – odkupił Betterware. W trudnych czasach zaryzykował i dobrze na tym wyszedł. Prawdziwy tygrys multi-level marketingu. Charyzmatyczna osobowość, dowcipny, swobodny, świetny mówca.  Ostatnio objął stanowisko  przewodniczącego komisji rewizyjnej Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej.

3.       Marcin Kuźniar – młody, dynamiczny, buduje największa firmę finansową w Polsce. Prezes zarządu firmy European Financial Group. Zaistniał szeroko w mediach. Buduje sprawnie marketing czwartej generacji.

4.       Bernard Jastrzębski – wygląda jak model, na scenie mało kto mu dorównuje. Bernarda Jastrzębskiego znamy jako świetnego coacha, założyciela szkoły MLM, wykładowcę Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Teraz wszedł na nowy, wielki tor. Odważył się i otworzył własną firmę MLM – Ambra Group.

5.       Ewa Kudlińska-Pyrz – nowa Przewodniczącą Zarządu PSSB. Zuchwała, ambitna. Dyrektor generalny Mary Kay Polska. Wprowadziła firmę na polski rynek, zbudowała od początku struktury w Polsce – z dużym sukcesem.

6.       Edyta Kurek – wiceprezes firmy Herbalife na Wschodnią i Centralną Europę oraz Bliski Wschód. Wcześniej dyrektor generalny Oriflame Poland. Fizyk jądrowy, wybitna humanistka i charyzmatyczna szefowa. Coach. Członkini kilku rad nadzorczych. Przykład na to, że nie tylko mężczyźni potrafią rządzić w firmie twardą ręką.

7.       Ernesto Hartog – szwajcarska precyzja, strategia działania. Dyrektor generalny firmy NSA. Świetnie włada językami obcymi. Obecnie, wraz z żoną Polką, mieszka w Polsce i uczy się języka polskiego. Potrafi zjednać sobie ludzi i dostosować się do nowego otoczenia. W jednym zdaniu można powiedzieć o nim: manager prowadzący interesy po europejsku. Dba o swoich ludzi, którzy czują się przy nim ważni i docenieni. Jest doskonałym przykładem na to, jak świetnie managerowie z zachodu potrafią radzić sobie w Polsce.

8.       Vito Casetti – rozpoznawalna twarz w MLM. Nikt tak z gracją nie kaleczy języka polskiego jak Vito. Od dwunastu lat z powodzeniem prowadzi działalność w systemie MLM, zajmując się usługami finansowymi. Obecnie jest współtwórcą spółki ARUM SA. W latach 1999-2004 był managerem odpowiedzialnym za rozwój oddziału firmy SSI w Polsce.

9.       Andrzej Różycki – przekonał Polaków, że czekolada może być zdrowa. Angażuje się w życie branży multi-level marketingu. Szerzy pogląd, że MLM to styl życia. Prywatnie miłośnik drewnianych łodzi, które sam buduje. Mówi o sobie, że jest dinozaurem branży. To nie do końca prawda – gdyby dinozaury miały tyle energii co Andrzej Różycki, na pewno by nie wyginęły!

10.   Jacek Dudzic – rozpoznawalny, kontrowersyjny, idący często pod prąd. Wyszedł obronną ręką z nagonki medialnej, której stał się celem. Jedni go kochają, inni nienawidzą. Nikt nie pozostaje obojętny. Jacek Dudzic konsekwentnie promuje w MLM nowe marketingowe metody oraz działanie przez Internet.

11.   Paweł Samarec – siła spokoju i długofalowy wzrost struktury. Związany z firmą Dr Nona. Jego struktura generuje miesięczny obrót na poziomie 350 tysięcy euro. Na pytanie o klucz do sukcesu w MLM odpowiada: cierpliwość!

12.    Krystyna Czapska – długodystansowiec w biznesie MLM.  Od 1991 roku związana z Oriflame Poland. Prowadzi coaching i konsultacje w obszarze rozwoju osobistego, zawodowego i przedsiębiorczości. Jest właścicielem Strefy Wzrostu – biura oferującego sale szkoleń dla trenerów.

13.   Tomasz Łuczak i Kamil Dunowski – autorzy projektu Prywatna Franczyza – narzędzia internetowe i zamknięty klub dla specjalistów branży MLM. Sukces musi się pojawić, kiedy spotka się dwóch wizjonerów.

14.    Magda Szewczuk – dynamiczna, młoda i bardzo pracowita. Dystans nie jest dla niej problemem, jeździ po całej Polsce. Pokazuje przykładnie, jak można dbać o swoje struktury. Autorka książki  „26 historii sukcesu + jedna. Jak odnieść sukces w marketingu sieciowym?”

15.   Artur Rdzonek – Lider MonaVie. W krótkim tempie wszedł na szczyty MLM. Jak mało który Lider potrafi zarazić chęcią działania.

16.   Piotr Mosio – wprowadził MonaVie do Polski. To dzięki niemu wszystko się zaczęło. Siedem lat temu wyjechał do USA, gdzie poznał branżę marketingu sieciowego oraz Randy’ego Schroedera, który wprowadził Piotra do MonaVie.

17.   Piotr S. Wajda – Przekonał rynek finansowy że warto inwestować w fizycznie dostępne złoto. Autor licznych publikacji traktujących o finansach. Dyrektor generalny i project manager firmy Auvesta Edelmetalle AG. Przygodę z finansami rozpoczął w 1992 roku. Przez 20 lat zdobywał doświadczenie zawodowe  w  Niemczech  jako założyciel i właściciel wielu firm oraz struktur dystrybucyjnych branży finansowej.

18.   Natalia Ryńska – stała się marką w MLM. Porzuciła karierę w banku na rzecz Fm Group, gdzie stworzyła jedną z największych struktur, stając się jedną z najbardziej rozpoznawanych kobiet w branży. Ukończyła szkołę Feng Shui.

19.    Paweł Bednarek – przebojowość i dynamika wzrostów. W tym tempie do trzydziestki zostanie milionerem. A może multimilionerem? W MLM działa od trzech lat i już dopracował się struktury liczącej ponad 25 tysięcy osób. Teraz z pożądaniem spogląda na rynki zagraniczne, na które planuje przeprowadzić prawdziwą ekspansję.

20.    Bogumiła Sroka – liderka Forever Living Products. Na jej przykładzie możemy nauczyć się, że długotrwałe działanie przynosi efekty. Mówi o sobie: „ze schorowanej babci-rencistki stałam się liderem światowym”. W ciągu sześciu miesięcy razem z mężem zbudowała grupę managerską, a po roku pracy oboje byli już Sapphire Managerami, osobami  niezależnymi finansowo.

21.   Artur Rybowicz – humanista w pełnym tego słowa znaczeniu – autor, edukator i lider firmy o globalnym zasięgu. Od stycznia 2009 roku realizuje nowatorski projekt edukacyjny iLearning Mobile Academy. Od lutego 2010 jest polskim przedstawicielem Global Leaders Team – międzynarodowego zespołu ekspertów i szkoleniowców pomagających ludziom z ponad 50 krajów świata w osiąganiu sukcesu zawodowego i niezależności finansowej poprzez tworzenie własnego biznesu z wykorzystaniem narzędzi internetowych.

 

Ranking MLM cały rok uważnie obserwuje rynek MLM, liderów, coachów, prezesów firm i aktywistów, aby wyłonić 21 Tuzów MLM. Może w następnej odsłonie, wśród ponadprzeciętnych osobowości MLM znajdziesz się właśnie Ty?

Redakcja Rankingu MLM