Wyobraź sobie sytuację, w której Ty śpisz lub wykonujesz codzienne czynności, a stan Twojego konta rośnie… Brzmi jak marzenie? Owszem – ale takie, które da się urzeczywistnić! Poznaj 5 sprawdzonych sposobów na dochód pasywny.

Czym jest dochód pasywny?

________________________________________________________________________________________________

Dochód pasywny to dodatkowa suma pieniędzy, wynikająca z raz wykonanej pracy. W praktyce oznacza on możliwość zasilania domowego budżetu o nowe środki, bez konieczności codziennego angażowania Twojego czasu i energii. Aby uzyskać pasywny zarobek, musisz najpierw posiadać “aktywa”, czyli zasoby majątkowe, pozwalające na generowanie zysku. Mowa nie tylko o pieniądzach, ale też o innych potencjalnych źródłach dochodu, takich jak nieruchomości, które możesz wynająć lub utwory, do których posiadasz prawa autorskie. Im więcej ich masz, tym więcej może zyskać. Wniosek? Pracuj mądrze, a nie ciężko! Pomogą Ci w tym sprawdzone sposoby generowania dochodu pasywnego, które przedstawiamy poniżej.

Nieruchomości

________________________________________________________________________________________________

Wynajem nieruchomości to jeden z najpopularniejszych sposobów, aby uzyskać dochód pasywny. Jeżeli posiadasz drugie mieszkanie, z którego nie korzystasz na co dzień, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wynająć je nowym lokatorom. Coraz więcej osób decyduje się też na wydzielenie osobnej przestrzeni mieszkalnej w domu jednorodzinnym. Stawiając na takie rozwiązanie, upewnij się, że posiadasz odpowiednie zabezpieczenie finansowe na wypadek remontu lub nagłej wyprowadzki lokatorów. Zadbaj też, aby z nowymi mieszkańcami połączyła Cię stosowna umowa najmu, regulująca kwestie takie jak czas wypowiedzenia umowy, lub koszty pokrycia ewentualnych szkód. Nie chcesz chyba, żeby Twój dochód pasywny zamienił się w generator dodatkowych kosztów?

Produkty Twojego autorstwa

________________________________________________________________________________________________

Ciekawym – i skutecznym! – sposobem na dochód pasywny jest wykorzystanie swoich mocnych stron w celu stworzenia gotowego produktu. Pasjonujesz się fotografią? Sprzedawaj swoje prace za pomocą banków zdjęć. Jesteś doskonałym mówcą? Spienięż swoją wiedzę dzięki własnemu kursowi internetowemu. Masz “lekkie pióro”? Opublikuj interesującego ebooka! Sposobów na dochód pasywny generowany dzięki produktom Twojego autorstwa jest mnóstwo. Wystarczy, że zastanowisz się jaką wartość możesz zaoferować odbiorcy, a następnie wcielisz swój plan w życie.

Programy partnerskie

________________________________________________________________________________________________

Programy partnerskie to forma współpracy pomiędzy firmą a partnerem, który reklamuje jej produkty lub usługi w zamian za prowizję od zamówień wynikających z jego polecenia. Przystępując do programu partnerskiego, otrzymujesz link afiliacyjny i umieszczasz go na swojej stronie internetowej lub w innym miejscu w sieci. Gdy inny użytkownik kliknie Twój link, zostanie przekierowany do strony firmy z którą współpracujesz, a po wykonaniu przez niego odpowiedniej czynności (np. zarejestrowaniu się na stronie lub zakupie produktu) otrzymasz określoną prowizję. Jak widzisz, podobnie jak w handlu, Twój zarobek jest uzależniony od ilości osób, których przekonasz do produktów firmy z którą współpracujesz. Ten sposób na dochód pasywny najlepiej zadziała w przypadku tak zwanych influencerów – osób mających duży wpływ na opinię innych.

Kryptowaluty

________________________________________________________________________________________________

Popularność inwestycji w kryptowaluty w dużej mierze wynika z gwałtownego wzrostu wartości Bitcoina na przestrzeni ostatnich lat. Czym jest kryptowaluta? To rozproszony system księgowy, przechowujący informację o stanie posiadania w umownych jednostkach. Ze względu na wysoką niestabilność, która cechuje giełdę wirtualnych walut, inwestowanie w nie wiąże się z dużym ryzykiem – ale też z możliwością ogromnego zysku! Najbardziej znana kryptowaluta, Bitcoin, aktualnie odpowiada wartości prawie 20 tys. złotych. Chciałbyś ukroić dla siebie kawałek tego tortu? Najpierw dowiedz się, jak sprawnie poruszać się w świecie kryptowalut. Pomoże Ci w tym nasz artykuł: “Kryptowaluty dla początkujących. Poznaj najczęstsze błędy nowych inwestorów i ochroń swoje pieniądze!”.

MLM

________________________________________________________________________________________________

Na koniec zostawiamy prawdziwą perełkę – dochód pasywny z marketingu sieciowego! Wielu zastanawia się, czy jest to w ogóle możliwe. Z pewnością rozbudowana, sprawnie funkcjonująca struktura pozwala na czerpanie zysków przy niewielkim nakładzie pracy. W tym przypadku najtrudniejsze są początki, kiedy dopiero wdrażasz się w ten biznes i zdarza Ci się popełniać błędy. To normalne. Na szczęście wraz z rozrastaniem się Twojej struktury, wzrośnie też ilość czasu wolnego, jaki zyskujesz dzięki pracy w marketingu sieciowym, a MLM stanie się Twoim sposobem na dochód pasywny.

Kiedy dochód pasywny wymaga pracy

________________________________________________________________________________________________

Wiele osób skuszonych perspektywą dodatkowej sumy pieniędzy, wynikającej z raz wykonanej pracy, przeżywa szok, kiedy orientuje się, że ich rola nie sprowadza się do leżenia i obserwowania rosnącego stanu konta. Wynajęte nieruchomości należy regularnie doglądać, inwestycja na giełdzie kryptowalut wymaga kontrolowania, a Twoi liderzy potrzebują dalszego wsparcia i motywowania. Oczywiście możesz zostawić swoje rozwinięte projekty samym sobie, ale zdecydowanie więcej korzyści odniesiesz, jeśli poświęcisz choć odrobinę czasu na ich ulepszanie. Dzięki temu zyskasz pewność, że trzymasz rękę na pulsie, a Twoje źródło dochodu pasywnego nie wyschnie.

A jakie są Twoje sposoby na dochód pasywny? Zachęcamy do podzielenia się nimi w komentarzu na Facebooku! A nuż zainspirujesz kogoś do działania?