7 rewolucyjnych firm MLM

11 lut, 2011

Przedstawiamy listę siedmiu firm MLM, które zrewolucjonizowały rynek. Każda ma coś unikalnego, co ją wyróżnia na tle innych: nowy trend, innowacyjność i wielki sukces komercyjny. Posiadają to co niezbędne, by znaleźć się na liście złotej siódemki firm MLM. Wszystkie jednakowo zasłużyły na podium, kolejność ich zamieszczenia jest przypadkowa.

Amway

Firma, którą jedni kochają, inni nienawidzą. Dzięki niej idea marketingu bezpośredniego stała się popularna w Polsce i na świecie. Od lat pięćdziesiątych liderzy Amway tworzą kulturę organizacyjną i zasady działania firm MLM. Dzięki temu stała się wzorem do naśladowania dla wielu startujących przedsiębiorstw. W latach dziewięćdziesiątych marketing wielopoziomowy dotarł do Polski i stworzył solidne podstawy do jego dalszego rozwoju. Zawdzięczamy to firmie Amway. Wielu obecnych liderów MLM w Polsce zaczynało właśnie tam. W firmie Amway poznaliśmy zasady budowania w sieci, kupowania od siebie i zaraziliśmy się entuzjazmem, który powszechnie wtedy panował. Dowiedzieliśmy się, że samorozwój jest bardzo ważny. Można powiedzieć, że gdyby nie Amway, to rynek MLM w Polsce wyglądałby zupełnie inaczej. Wiele osób zna wybitnych liderów tej firmy jak: Zbyszek Rek oraz Adela Buczak.

Herbalife

Są osoby, które uważają, że jest to najlepsza firma jaką można sobie wyobrazić, a inni wprost przeciwnie. Z doświadczenia biznesowego wynika, że każde większe dzieło budzi kontrowersje. Firma Herbalife pokazała tysiącom ludzi w Polsce, jak zdrowo żyć. Uświadomiła, że zdrowy wygląd jest ważny. Nauczyła nas wiele o odżywianiu. Na ulicach widać było samochody z napisem – „Schudłem tak, zapytaj mnie jak”. Firma Herbalife dała szansę wielu osobą otyłym na zbicie masy ciała. Któż z nas nie stosował programu na odchudzanie? Firma Herbalife rozpropagowała Wellness jako sposób na życie i zarabiania pieniędzy. Powstało wielu naśladowców Herbalife, wzmacniając trend Wellness który królował przez ostatnie dziesięć lat. W tej firmie pierwsze szlify nabrało wielu znanych liderów. Część z nich pozostała w firmie. Inni natomiast budują swoje struktury w konkurencyjnych przedsiębiorstwach.  Wczoraj zamieściliśmy w liście 21 wybitnych postaci MLM Edytę Kurek oraz Teresę Mądzik. Obie Panie związane są z Herbalife.

Oriflame

Szwedzka firma kosmetyczna, oferująca kosmetyki w dobrej cenie. Miejsce na liście złotej siódemki zawdzięcza przede wszystkim temu, że promuje ideę MLM wśród młodych ludzi. Często można spotkać katalogi Oriflame u kosmetyczek, fryzjerek oraz w każdej poczekalni. Firma stała się bardzo popularna, ponieważ zaoferowała dobrą jakość w rozsądnej cenie. Do tego odpowiednia promocja skierowana do damskiej części populacji, przyniosła efekty. Już licealiści dowiadują się o zasadach budowania biznesu. Młodzież uczy podstaw makijażu i wizażu. Najpierw dowiadują się, że mogą kupić kosmetyki z rabatem. Następnie, że mogą mieć kosmetyki za darmo, pod warunkiem, że przyprowadzą kolejne konsultantki, które dokonają zakupów. W ten sposób zostały zbudowane wielkie struktury. We artykule „21 tuzów polskiego MLM-u” zamieściliśmy krótkie charakterystyki liderów MLM: Kamili Molińskiej, Bernarda Jastrzębskiego oraz Edyty Kurek  - wszyscy współpracowali wcześniej z firmą Oriflame.

OVB

Jest to firma, która zaoferowała produkty finansowe w MLM. Stała się wzorem do naśladowania dla wielu firm z branży finansowej. Któż by nie chciał mieć tylu zadowolonych klientów jak OVB?  Dzięki tej firmie wielu przeciętnych ludzi może sobie pozwolić na własny program emerytalny. Firma oferuje ciekawe warunki współpracy. Odnajdą się w niej nie Tylko managerowie budujący struktury, lecz również dobrzy sprzedawcy. Otrzymają od firmy dobre wyszkolenie, duży poziom motywacji  i co najważniejsze odpowiednie wynagrodzenie. W OVB swoje szlify zdobywali znani w branży liderzy jak Ireneusz Tomczyk.

Colway

Dynamiczna Polska firma MLM, która na swoje miejsce zasłużyła dzięki unikalnemu produktowi- „polskiemu eliksirowi młodości”. Wynalazek Profesora Przybylskiego zrewolucjonizował rynek. Bo któż nie chce wyglądać dobrze i młodo? W krótkim czasie ten niesamowity wynalazek zagościł w kosmetyczkach mieszkańców Europy oraz innych kontynentów. W wielu zakładach kosmetycznych stosuje się do zabiegów kolagen oferowany przez firmę Colway. Dystrybutorami często są kosmetyczki oraz pracownicy SPA. Na czele firmy stoją Jarosław Zych oraz Maurycy Turek wczoraj wymienieni w liście 21. Wybitnym dystrybutorem jest również laureat wczorajszej listy 21.

FM

Chyba nie ma człowieka w branży który nie znałby tej firmy. Kolejna Polska firma odnosząca sukcesy na arenie międzynarodowej. Uważana za największą Polską firmą MLM. Miejsce na Liście zawdzięcza prostocie działania. Większość z nas używa mydła, kosmetyków, perfum. Współpracownicy FM nie przekonują swoich klientów do nowego sposobu życia, nowych produktów itp. Oni mówią, rób co do tej pory robiłeś i używaj tych samych produktów które już stosowałeś, tylko zmień markę. Dzięki Temu  firma stała się tak popularna. Posiada dobre produkty w niskiej cenie, co jest bardzo niską barierą wejścia. Dużą zaletą firmy było wejście w telefonię komórkową. Skoro ma się potężną sieć, która wykonuje miliony telefonów to dlaczego na tym nie zarobić? Kolejnym plusem FM jest to, że najlepszych ma w swojej ofercie samochody. We wczorajszej liście honorowe miejsce zajęli założyciel firmy Artur Trawiński oraz Natalia Ryńska.

Flavon

Przyzwyczailiśmy się już do suplementów w proszku oferowanych przez takie firmy jak: Amway, Herbalife, FLPoraz w płynie dystrybuowane przez firmę Akuna. Węgierska firma Flavon dodała do sprzedaży swoich produktów fenomenalny plan kariery. Innowacje zawsze przyciągają i to sprawiło, że węgierska firma w krótkim czasie zbudowała potężne struktury nie tylko w naszym kraju. Magia tej firmy tkwi również w prostocie. Nie musisz być ekspertem, aby osiągnąć sukces w firmie Flavon. Wybitnym liderem tej firmy jest Zbigniew Udko.

 

Redakcja

RankingMLM.pl

7 rewolucyjnych firm MLM, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Print Friendly

Poleć znajomym

Polub artykuł

Zaloguj się, aby móc oceniać.

Powiązane

6 komentarzy

 1. Styczeń 07, 2011

  Zachęcam do WSPÓŁPRACY z Firmą FLAVON – kontakt@arturczyz.pl

  VN:R_U [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. JoannaKlich
  Styczeń 10, 2011

  Cieszę się, że Oriflame jest docenianą firmą, no i super, że nie zabrakło Flavonu! :)

  VN:R_U [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 3. zdrowaczekolada
  Styczeń 12, 2011

  Oriflame to znakomita firma. Przeżyliśmy z nią wiele cudnych chwil w latach 90-tych. Szaleństwa w „Mariocie” i wynagrodzenia wielokrotnie przewyższające pensję nauczycielską. Jednak niemożność pracy w pełnym wymiarze spowodowała, że umarło wszystko śmiercią naturalnie wiadomo jaką ;) W międzyczasie sprzedaż bezpośrednia Rainbow i filtrów do wody. Przygoda z Darwinem. Aktualnie dziadek Andrzej (to ja) znalazł wchodzącą dopiero co na rynek europejski zdrową czekoladę Xocai….w marketingu przyjacielskim! No i obudził się we wnętrzu Lwa (zodiakalnego) LEW MLM-u! Tego entuzjazmu z początku lat 90-tych, kiedy „na sucho” budowaliśmy Amway, nigdy nie zapomnę! Pozdrawiam wszystkich kochających MLM! To stąd wywodzą się najbogatsi ludzie na świecie, pozostali szukają pracy!

  VN:R_U [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 4. Styczeń 16, 2011

  Ciekaw jestem, czy gdy za kilka lat będzie taka lista tworzona ponownie, znajdzie się na niej Betterware :)

  VN:R_U [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 5. jod
  Maj 10, 2015

  Udko Zbigniew, Cylc Kazimierz liderzy Flavon Polska zostali wyautowani, już nie są w Flavonie ,nabrali tysiące ludzi, zostawili wszystkich na lodzie. Poszli kombinować do innej firmy w systemie MLM. prawdopoidobnie do końca życia nie skalają się uczciwą pracą. popracujcie sobie w piramidach finansowych wszystkiego dobrego

  VA:R_U [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  • Agata
   Sierpień 28, 2015

   Zachęcam do współpracy z firmą, której zabrakło na liście – a szkoda – Forever Living Products – produkty bardzo skuteczne w działaniu na bazie aloesowego miąższu. Kontakt i szczegóły – Agata Wasilewska tel. 507 59 57 59 biuro@conceptproject.eu

   VA:R_U [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Komentarze

Loguj za pomocą

Eight&Eight