3 grudnia w hotelu Novotel we Wrocławiu odbyły się pierwsze warsztaty w ramach Akademii Przedsiębiorczości – unikalnego projektu na polskim rynku szkoleniowym. Przedsięwzięcie jest oparte na bazie programu najbardziej prestiżowych studiów biznesowych – MBA. Zajęcia przyciągnęły kilkadziesiąt osób w różnym wieku z całej Polski. Uczestnicy od multimilionera i inwestora Daniela Kubacha oraz dr Adama Ubertowskiego dowiedzieli się, jak skutecznie planować ambitne cele, a także w jaki sposób wprowadzać na rynek firmy skazane na sukces.

Planowanie celów i odnoszenie sukcesów jak Usain Bolt


Prelegenci od początku postawili na praktykę. Po krótkim wstępie, Daniel Kubach wytłumaczył słuchaczom wady i zalety poszczególnych form prowadzenia działalności gospodarczej. Tak, aby mogli wybrać jak najkorzystniejszy model biznesowy dla własnej firmy.

Następnie pod czujnym okiem dr Adama Ubertowskiego, kursanci nauczyli się, jak konstruktywnie wyznaczać cele w różnej perspektywie czasowej za pomocą inteligentnej metody SMART. W kolejnym kroku, dzięki serii ćwiczeń, utrwalili zdobytą wiedzę w praktyce.

W następnym module uczestnicy szkolenia poznali sposób, w jaki odpowiedzieć sobie na pytanie:„Kim chcę być w zawodowym życiu?” – biznesmenem, przedsiębiorcą czy osobą niezależną finansowo. Realizację tego celu mają ułatwić im poznane w dalszej części zajęć metody analizy potencjału osobistych zasobów. Bo to klucz do sukcesu – m. in. dlatego Usain Bolt został najszybszym biegaczem w historii, a nie piłkarzem.

Nowoczesny biznes w praktyce


Po szlifowaniu kompetencji miękkich, przyszedł czas na doskonalenie twardych umiejętności niezbędnych w biznesie. Najpierw kursanci poznali czym jest tzw. Big Idea, kluczowy element w początkowym etapie budowy każdego start-upu.

Potem uczestnicy poznali nowoczesne modele biznesowe, które zastosowali w praktyce. Dowiedzieli się m. in. dlaczego biznesplan odszedł do lamusa. Daniel Kubach i dr Adam Ubertowski pomogli słuchaczom przeanalizować ich pomysły na prowadzenie własnej firmy. Z pewnością dzięki wiedzy przekazanej przez ekspertów szanse kursantów na biznesowy sukces znacznie wzrosły!

Inaugaracyjne szkolenie w ramach Akademii Przedsiębiorczości zwieńczyło wręczenie kursantom pamiątkowych wyróżnień przez prelegentów. Następnie uczestnicy zagrali w grę „Na Sam Top” stworzoną przez dr Adama Ubertowskiego, pierwszą na polskim rynku planszówkę skierowaną do branży sprzedaży bezpośredniej.

To dopiero początek


Akademia Przedsiębiorczości to przedsięwzięcie unikalne na polskim rynku szkoleniowym. Roczny kurs składa się z 7 modułów, opracowanych na bazie programu MBA – magisterskich studiów biznesowych o światowym standardzie nauczania. Drugi zjazd w ramach projektu odbędzie się w przyszłym roku. Podczas kolejnych zajęć uczestnicy kursu zdobędą praktyczną wiedzę z zakresu:

  • finansów firmy,
  • technik zdobywania klientów,
  • budowania marki,
  •  zarządzania zespołem,
  • treningu efektywności osobistej,
  • przywództwa i budowania autorytetu.

Podobnie jak uczestnicy, nie możemy już doczekać się kolejnych szkoleń! Bo Akademia Przedsiębiorczości to dawka praktycznej, biznesowej i mentalnej wiedzy. O przyszłorocznych modułach będziemy na bieżąco informować na łamach Alterbusiness.info.

kamilsztandera-stopka