Drodzy Czytelnicy, przed Wami kilka newsów ze świata network marketingu. Polskie Stowarzyszenie Sprzedaży Bezpośredniej obchodzi swoje 20 urodziny, na polski rynek już w październiku wchodzi kolejna firma – Arbonne rodem ze Szwajcarii, MonaVie dynamicznie się rozrasta, podbijając coraz to nowe kraje, a Fundacja WorldVentures szuka sposobów na pomoc dzieciom z RPA.

20 lat PSSB

Polskie Stowarzyszenie Sprzedaży Bezpośredniej istnieje już 20 lat! Główne cele tej organizacji to stanowienie standardów etycznych i monitorowanie ich przestrzegania przez członków, promowanie dobrych praktyk w biznesie, ochrona praw konsumenta oraz propagowanie wiedzy o sprzedaży bezpośredniej i wyjaśnianie ekonomicznego znaczenia tego sektora dla klientów.

W roku 1994 Stowarzyszenie liczyło 5 członków, obecnie liczy ich 18, z czego cztery firmy oczekują na oficjalne przyjęcie, będąc w trakcie rocznego okresu próbnego. Firmy zrzeszone w PSSB to: Morinda, ACN Communications, Amway, NSA Gmb H, Flavon Group, PartyLite, Betterware, Vorwerk, Oriflame, Mary Kay, Herbalife, Forever Living Products, DLF oraz Avon. Firmy oczekujące to Zepter, Energetyczne Centrum, LR Health & Beauty Systems i MonaVie. Udział tych firm w rocznych obrotach tego kanału dystrybucji w Polsce wynosi ponad 60 procent. Członków Stowarzyszenia obowiązuje Kodeks Sprzedaży Bezpośredniej PSSB, czyli kodeks dobrych praktyk. Organizacja utrzymuje się i działa wyłącznie dzięki opłatom członkowskim.

Przez 20 lat działalności wnieśliśmy znaczący wkład w rozwój branży, w ukształtowanie regulacji prawnych i w uporządkowanie sektora. Doskonale znamy nasze mocne strony, ale wiemy też, jak wiele jest jeszcze do zrobienia. Sprzedaż bezpośrednia ma znaczący potencjał rozwojowy na rynku polskim. Wobec dynamicznie zmieniających się trendów gospodarczych, trybu życia i oczekiwań konsumentów, rośnie potrzeba zmniejszenia odległości, jaką produkt musi pokonać do klienta końcowego. Sprzedaż bezpośrednia wychodzi naprzeciw tym wyzwaniom, jest bliżej klienta

mówi Mirosław Luboń, dyrektor generalny PSSB.

Arbonne wkracza na polski rynek

Arbonne International, firma z branży kosmetycznej działająca w systemie Multi-Level Marketingu, na początku sierpnia ogłosiła, że 1 października 2014 roku rozpocznie działalność w Polsce.

Arbonne powstała w roku 1975 w Szwajcarii i oferuje kosmetyki, środki do pielęgnacji skóry, produkty aromaterapeutyczne, do makijażu, suplementy diety i wiele innych. Misją Arbonne jest dostarczanie swoim odbiorcom czystych, bezpiecznych i korzystnych produktów, zgodnie z bogatą tradycją stosowania składników roślinnych. Firma ma już swoje oddziały w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Australii.

MonaVie na 40 rynkach

Do niedawna MonaVie chwaliła się, że działa w 24 krajach na świecie. W wydanym niedawno oświadczeniu prasowym Brian Gill, wiceprezes ds. marketingu, oficjalnie potwierdza, że firma MonaVie jest już obecna na 40 rynkach! Państwa, w których struktury firmy są już aktywne to: Australia, Austria, Brazylia, Bułgaria, Kanada, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Hong Kong, Węgry, Irlandia, Izrael, Japonia, Korea, Litwa, Łotwa, Malezja, Malta, Meksyk, Monako, Nowa Zelandia, Peru, Polska, Portugalia, Portoryko, Rumunia, Rosja, Singapur, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Tajwan, Tajlandia, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone. Do podbicia pozostaje więc jeszcze Afryka… W najbliższej przyszłości MonaVie planuje wkroczenie na dwa nowe rynki – szczegóły są na razie owiane tajemnicą.

Fundacja WorldVentures pomaga dzieciom w Afryce

Szokująca liczba 3,7 miliona dzieci w Republice Południowej Afryki to sieroty, których rodzice zmarli z powodu zakażenia wirusem HIV. Ich rodziny są zbyt biedne, aby pomóc im finansowo. Większość z nich zmaga się więc z niedożywieniem, co sprawia, że ich sytuacja jest krytyczna.

Fundacja WorldVentures (WVF) postanowiła pomóc dzieciom w RPA i w lutym 2014 roku zorganizowała we współpracy z Botshabelo Community Development Trust pierwszy Dzień Pomocy Afryce Południowej. Cel wydarzenia był jasny – zebranie funduszy na żywność i edukację dzieci w RPA. Impreza okazała się dużym sukcesem, więc powtórzono ją w lipcu – tym razem nacisk został położony na walkę z niedożywieniem. Razem z afrykańską organizacją Food & Trees for Africa, wolontariusze WVF siali zioła, warzywa i inne jadalne rośliny w ogrodzie przy Blue Eagle High School. Ogród ma stanowić źródło pożywienia dla lokalnych rodzin i zapewnić żywność na sprzedaż sąsiednim społecznościom. Uzyskane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie rozwoju ogrodu.

 Pewność siebie

Źródła:

www.pssb.pl

www.businessforhome.org