Marketing sieciowy to przestrzeń, w której musimy łączyć w sobie wiedzę i entuzjazm. Przeczytaj, dlaczego – według autora jednej z najpopularniejszych książek w marketingu sieciowym – działając w MLM powinieneś dążyć do zostania profesjonalistą.

W naszym zawodzie istnieje powiedzenie, które przynosi więcej szkód niż pożytku: <<Płomienna głupota jest lepsza od zimnej mądrości>>. Chodzi o to, że lepiej jest być niewyrobionym zapaleńcem niż zobojętniałym mędrcem.  Może to i prawda, ale dlaczego mielibyśmy wybierać?

– Pisze Eric Worre

Czysty entuzjazm budzi obawy

Załóżmy, że musisz przejść operację. W szpitalu spotkasz swojego chirurga, który oświadcza:

– Jestem niezwykle podekscytowany Twoją operacją. Jest dla mnie tak ważna, że przez całą noc nie mogłem zmrużyć oka. Nikomu na świecie nie zależy tak na Twojej operacji, jak mi.

Opowiadasz:

– Dziękuję, to świetnie. O jak dawna wykonuje Pan takie operacje?

Na co on mówi:

– Właściwie to nigdy mnie nie uczono, jak się konkretnie taką rzecz robi, i właściwie nie ćwiczyłem… Właściwie nigdy jeszcze nie przeprowadzałem takiej operacji, ale to nieistotne. bo to mnie strasznie fascynuje!

Jakbyś się poczuł? Entuzjazm jest zaletą, ale w końcu będziesz musiał połączyć swoją pasję z konkretnymi umiejętnościami.

Profesjonalni sportowcy potrafią spędzić wiele godzin, trenując przed zawodami, jednak kiedy zabierają się za marketing sieciowy, nie są gotowi poświęcić choćby jednego dnia na naukę potrzebnych umiejętności. Lekarze poświęcają dekadę swojego życia i ponoszą niemałe wydatki, aby móc praktykować swój zawód, ale nie potrafią poświęcić miesiąca na naukę i ćwiczenia być zostać profesjonalnymi sprzedawcami sieciowymi.

Nikt nie jest ekspertem na starcie

Badania z książki „Poza schematem” Malcolma Gladwella wskazują, że osiągnięcie poziomu eksperta w jakiejkolwiek dziedzinie wymaga 10 tysięcy godzin praktyki. Przy czterech godzinach praktyki dziennie wychodzi nam około 7 lat. Na szczęście profesja potrafi wiele wybaczyć, a poza tym możesz dużo zarobić, kiedy jeszcze się kształcisz. Sekret w tym, żeby nie osiąść na laurach i  nie przestawać się uczyć, kiedy już zaczniesz zarabiać.

Kiedy postanowiłem zostać profesjonalistą, wszystko się zmieniło. Przestałem koncentrować się na farcie, wyczuciu czasu, pozycji i skrótach. Przestałem nawet myśleć głównie o pieniądzach. Mój świat się zmienił, kiedy zacząłem się koncentrować na umiejętnościach i zdecydowałem je ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, aż do ich pełnego opanowania.

 Aura profesjonalisty

Kiedy poświęciłem się profesjonalnemu rozwojowi stało się jeszcze coś. Ni stąd, ni zowąd, moja grupa zaczęła się rozwijać i rozrastać. Zupełnie, jakby ludzie wyczuli moją zmianę nastawienia i poświęcenie dla doskonalenia się, w którym chcieli uczestniczyć. Pomyśl o jakiejś sytuacji, kiedy sam miałeś styczność z osobą, której zależało, aby się doskonalić. Jak się wtedy czułeś? To było dosyć inspirujące, prawda? Kiedy w Tobie dokona się przemiana, staniesz się inspiracją dla innych.

Podsumowując: jeśli zamierzasz zaangażować się w życie tej wspaniałej profesji, zdecyduj się zrobić to poważnie i rzeczywiście profesjonalnie. Ten interes jest świetny, jeśli zachowujesz się profesjonalnie. Pozerów i amatorów czeka jedynie ból.

 

Dowiedz się, jak zostać profesjonalistą!

Kup książkę „Go Pro” Erica Worre’a

 

Źródło:
Fragment 2 rozdziału książki: „Go Pro” Erica Worre’a

Redakcja