Błędy w MLM popełniane przez początkujących – poznaj je i dowiedz się, jak ich uniknąć!

Rozpoczynasz swoją przygodę z MLM? Dobrze się do niej przygotuj! Na pewno znasz powiedzenie: “Ludzie uczą się na błędach” – dużo przyjemniej jednak jest wyciągać naukę z cudzych niż własnych potknięć. Specjalnie dla Ciebie opisaliśmy najczęstsze błędy w MLM, popełniane przez początkujących dystrybutorów, oraz przygotowaliśmy kompleksowe porady, jak ich uniknąć. Dowiedz się co zrobić, aby bezproblemowo rozpocząć swoją przygodę z network marketingiem!

Brak zaangażowania


Wielu ludzi, rozpoczynając swoją karierę w MLM, działa “na pół gwizdka”, obiecując sobie, że zaangażuje się mocniej w momencie, kiedy ich biznes zacznie przynosić zyski. To błąd! Oczywiście możesz traktować network marketing jedynie jako dodatkowe źródło dochodu, jednak pamiętaj – Twoja szansa na sukces rośnie wraz z Twoim zaangażowaniem. Czy podejmując dodatkową pracę na pół etatu, spodziewałbyś się, że będziesz odpoczywać, a pieniądze same pojawią się na Twoim koncie? Oczywiście, że nie! Dlaczego więc uważasz, że z MLM miałoby być inaczej? Daj z siebie 100% już na samym początku, a sam zobaczysz, jak Twoje starania przynoszą zdumiewające efekty.

Pośpiech w budowaniu struktury


Rozbudowana struktura współpracowników to marzenie każdego, kto zaczyna w marketingu sieciowym. Pamiętaj jednak, aby umiejętnie dobierać partnerów biznesowych – to ci ludzie mają stać się podstawą Twojego biznesu, warto więc, aby byli równie zaangażowani jak Ty. Gwałtowna i niekontrolowana rozbudowa struktury może sprawić, że zapomnisz o tych, którzy ją tworzą. Weź też pod uwagę, że Twoi początkujący współpracownicy również mogą popełniać błędy w MLM, a Twoim zadaniem jest temu zapobiec.

Niepodtrzymywanie kontaktu


Wielu początkujących dystrybutorów uważa, że kontakt z klientem kończy się w momencie sprzedaży. Niepodtrzymywanie dalszego kontaktu oraz wspomniany powyżej pośpiech w budowaniu struktury to najczęstsze błędy w MLM popełniane przez nowicjuszy. Wyciągnij wnioski z ich pomyłek i nigdy nie zapominaj o stałym utrzymywaniu kontaktu z partnerami biznesowymi oraz konsumentami, dzięki czemu oni również będą pamiętać o Tobie!

Marnowanie czasu na bezowocne rozmowy


Co ciekawe, błędy w MLM popełniane przez początkujących mogą wynikać nie tylko z braku zaangażowania, ale też… z jego nadmiaru! Rozpoczynając swoją przygodę z network marketingiem, ciężko oprzeć się pokusie, aby opowiedzieć każdemu znajomemu o pozytywnych stronach tego modelu biznesowego. Pamiętaj, że nie każdy człowiek zdecyduje się na współpracę z Tobą. Nie wszyscy też nadają się do network marketingu. Jeżeli w trakcie rozmowy czujesz, że zdecydowanie nie zmierza ona w dobrym kierunku – odpuść! Zamiast tracić czas na usilne namawianie rodziny i znajomych do współpracy, zadbaj o swój wizerunek tak, aby mimochodem stać się najlepszą wizytówką swojego biznesu. Pokaż na własnym przykładzie jakie możliwości daje network marketing, a znajomi sami zaczną dopytywać o możliwość współpracy z Tobą.

Błędy w MLM – czy da się całkowicie ich uniknąć?


Rozpoczynając przygodę z nowym modelem biznesowym, warto wiedzieć jakich błędów unikać. Czy jednak dobrze zaplanowana strategia zagwarantuje Ci 100% skuteczności? Niestety nie. Pamiętaj, że nawet Robert Kiyosaki – światowej sławy amerykański biznesmen – przeznacza na naukę nowej umiejętności aż 5 lat, podczas których pozwala sobie na popełnianie błędów. Warto jednak uczyć się na własnych – oraz cudzych! – pomyłkach, tak aby dzięki każdemu z nich zdobywać nowe doświadczenie i szukać bardziej skutecznych rozwiązań.

Pamiętaj, by polubić artykuł na Facebooku! Pokaż go też osobom, które dopiero startują w MLM-ie, a nuż dzięki Tobie ich początek będzie dużo przyjemniejszy?

Artykuł przygotowała Agnieszka Polak