Niedawno na portalu pisaliśmy o tym, jak Pola podbiła Azję, a w ostatnim numerze kwartalnika „Alterbusiness.info” rozwinęliśmy temat rozwoju branży MLM i DS na rynkach azjatyckich, w tym opisując jedną z największych gospodarek świata – gospodarkę indyjską. W tym azjatyckim państwie z bezrobociem skutecznie walczy premier Narendra Modi, który pobudził w swoich krajanach chęć do aktywizacji!

Jesteśmy najmłodszym państwem, w którym 65% populacji to ludzie młodzi, poniżej 35 roku życia. Jesteśmy największą demokracją na świecie z ogromnym potencjałem. Żaden kraj nie ma tak dogodnych warunków, by tworzyć miejsca pracy potrzebujące zarówno zasobów ludzkich, jak i bogatych w zasoby naturalne.

 – mówi Narendra Modi.

Mając na uwadze aktualny stan indyjskiej gospodarki oraz poziom zatrudnienia w całym kraju, premier wyszedł z inicjatywą dwóch projektów, mających na celu usprawnienie działań w tych sektorach.

Pierwszy z nich „Skill India” to projekt skupiający się na zasobach ludzkich i udoskonalaniu umiejętności indyjskich pracowników. Sektor przemysłowy zdaje sobie sprawę, jak ważne jest posiadanie wykwalifikowanej siły roboczej, jednakże do tej pory nie poczynili żadnych wysiłków, aby doszkalać pracowników.

Drugi projekt „Make in India” kładzie nacisk na indyjskich producentów, by inwestowali w lokalne rynki, dzięki czemu możliwość zatrudnienia znajdzie spory odsetek bezrobotnych.

Bezrobocie to nadal największy problem panującego rządu, który pod kierownictwem premiera Narendra Modi dąży do generowania nowych miejsc pracy. To nie jest problem, który można rozwiązać od ręki, a raczej długotrwały proces, który wymaga połączenia sił zarówno rządu, jak i sektora przemysłowego w celu zminimalizowania stopy bezrobocia.

– uważa Armit Chadha, Sekretarz Generalny Indyjskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej.

Według niego sprzedaż bezpośrednia, to jedyny sektor, który generował stałe możliwości samozatrudnienia przez ostatnie 20 lat w Indiach. Aby zostać sprzedawcą bezpośrednim nie trzeba spełniać żadnych specjalnych warunków. Nie liczy się pochodzenie, płeć, wiek czy umiejętności. Zarówno osoba po 60 roku życia jest mile widziana, jak i osiemnastolatek wchodzący na rynek pracy. Branża MLM i DS wita wszystkich z otwartymi ramionami.

W obecnych czasach biznes w Indiach nie rozwija się zbyt prężnie, jednak branża marketingu wielopoziomowego, dzięki postępującym zmianom regulacji prawnych, wciąż brnie naprzód. Jest to jedna z niewielu branż, które czynią stałe postępy, wciąż przesuwając niewidzialne granice, zarówno akceptacji społecznej, jak i biznesowej.

Armit Chadha jest przekonany, że sprzedaż bezpośrednia odgrywa zasadniczą rolę w kształtowaniu kariery wielu mieszkańców Indii. Zwłaszcza tych, którzy z powodu braku jakichkolwiek kwalifikacji nie mogli podjąć pracy na etacie. Branża MLM przekształca zwykłego człowieka w lidera, który staje się mentorem dla tysięcy ludzi takich jak on!

Istotnym jest fakt, że wielu sprzedawców bezpośrednich, którzy osiągnęli ogromne sukcesy w branży, teraz pomaga innym liderom wejść na szczyt. Oczywistym jest, że biznes ten przyciąga ludzi, którzy chcą się rozwijać, ale również chcą pomagać innym się rozwijać. Sprzedaż bezpośrednia daje impuls indyjskiej gospodarce. Nie tylko generuje nowe miejsca pracy, ale również szkoli swoich współpracowników, dając im niezbędną wiedzę i umiejętności, zarówno sprzedażowe, jak i interpersonalne.

– dodaje Chadha.

Branża MLM i DS w Indiach jest dobrodziejstwem dla gospodarki poprzez tworzenie nowych miejsc pracy na rzecz lepszej przyszłości. Dzięki temu, że branża ciągle się rozwija, rośnie zaufanie społeczne zarówno wśród konsumentów, jak i przyszłych współpracowników. W kraju takim jak Indie jest to niezwykle atrakcyjna opcja, która pozwala na generowanie dochodu poprzez zarządzanie własną działalnością przy minimalnym nakładzie finansowym.

stopka_Domi

Źródła:

http://www.narendramodi.in/india-needs-a-jobs-revolution-to-fulfill-the-aspirations-of-the-youth-6028

https://www.businessforhome.org/2016/06/the-direct-selling-industry-can-make-steady-progress-to-unemployment-in-india/