Coaching stał się ostatnio niezwykle popularny. Spotykając się ze znajomymi niejednokrotnie słyszysz, że odkąd uczęszczają oni na sesje ze swoim mentorem ich życie wywróciło się do góry nogami: mają więcej energii i czasu – bez problemów łączą sferę zawodową z prywatną, zachowując przy tym zdrowy balans. Jeśli w Twojej głowie także już od jakiegoś czasu kiełkował pomysł, aby spróbować coachingu, lecz wciąż masz wątpliwości, poniższy artykuł pomoże Ci podjąć decyzję.

Sprawdź, który z poniższych scenariuszy jest Ci najbliższy i zobacz, w czym i w jaki sposób mogłyby Ci pomóc spotkania z coachem.

1) Milion pomysłów, brak działania

Każdego dnia wpadasz na nowe pomysły na rozwój własnego biznesu, jednak zamiast konsekwentnie wprowadzać je w życie, zapisujesz tylko kolejne strony w notesie? Szkolenia, webinary, literatura branżowa, kursy. Czujesz, że przytłacza Cię mnogość informacji, którymi jesteś zewsząd bombardowany? Coach, specjalizujący się w branży MLM, pomoże Ci to wszystko zorganizować i naprowadzi na właściwe tory myślenia. Potrzebujesz bowiem konkretnej strategii do działania, określenia celów i środków do ich realizacji. Już po kilku sesjach w Twojej głowie zacznie się kreować plan działania. Co ważne: dojdziesz do niego praktycznie sam, coach ma jedynie za zadanie otworzyć Twój umysł na inne obszary i nowe możliwości.

2) Ugruntowana pozycja, brak motywacji do dalszego rozwoju

Nawet najbardziej doświadczeni biznesmeni napotykają na swojej drodze trudności oraz chwile zwątpienia. Kiedy wszystko toczy się gładko, czujność może zostać uśpiona. Łapiesz się na tym, że w Twojej głowie brakuje świeżych pomysłów? Czujesz, że zaczynasz osiadać na laurach a wyjście ze strefy komfortu wydaje się być niemalże niemożliwe? To znak, że potrzebujesz bodźca z zewnątrz. Ciesząc się wypracowanym przez lata autorytetem, możesz obawiać się przyznania do chwili zwątpienia. Co, jeśli podpowiemy Ci, że to absolutnie naturalne? Działanie w pojedynkę to niejednokrotnie ciężki orzech do zgryzienia. Stres, presja potrafią skutecznie zmęczyć nawet najtwardszych graczy. Nie chcesz przecież, aby skończyło się to wypaleniem. Zasięgnij zatem porady i konsultacji. Doświadczeni specjaliści w branży pomogą znaleźć Ci nowe narzędzia oraz sposoby i kierunki rozwoju.

3) Pozornie wszystko na swoim miejscu

Twój biznes ma się dobrze, struktury nieustannie się poszerzają. Możesz powiedzieć, że Twoje życie rodzinne i towarzyskie istnieją (tak, dla niektórych to już sukces!) i nawet mają się nienajgorzej. Jednak  pod skórą czujesz, że brakuje Ci równowagi pomiędzy tymi sferami, a wewnętrze bariery oraz utarte przekonania w pewien sposób Cię ograniczają. Pracując z personalnym trenerem lub coachem szybko podniesiesz nie tylko swoją skuteczność zawodową, ale także lepiej zapanujesz nad innymi wymiarami swojego życia. Zainwestuj w siebie, a zyskają na tym także Twoi bliscy oraz współpracownicy.

Jeśli jeden z powyższych opisów brzmi wyjątkowo znajomo, to znak, że o coachingu myślałeś nie bez przyczyny. Podczas wyboru poradni lub konkretnego specjalisty kieruj się doświadczeniem tych osób. Istotne, aby miały one styczność ze środowiskiem biznesowym, branżą MLM oraz sprzedaży bezpośredniej. Po rozwiązania między innymi w tych sferach zamierzasz się przecież do nich udać. Przed pierwszą wizytą zadbaj o pozytywnie nastawienie i otwartą głowę. Nowe pomysły, świeże spojrzenie, lepsze samopoczucie, a w efekcie lepsza efektywność i skuteczność w biznesie – taka wizja jawi się niezmiernie kusząco!