Z żywym zainteresowaniem śledzimy komunikaty pojawiające się na http://pl.monavie.com/ od momentu, kiedy światło dzienne ujrzała pierwsza informacja o połączeniu Jeunesse i MonaVie. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, a wcześniejsze zapewnienia Mauricio Bellory nijak mają się do zasad „procesu przejścia” wytyczonych przez Jeunesse. Macie na ten temat zdanie? Zapraszamy do dyskusji.

Komunikat z marca 2015

„Przed zagłębieniem się w pozostałą część tej wiadomości, chciałbym, abyście wiedzieli, że marki mynt i MonaVie oraz nasze linie produktów nie ulegają zmianie. Obie firmy będą rozwijać swój biznes, tak jak do tej pory. W rzeczywistości, rozmawiałem bezpośrednio ze Scottem Lewisem, Chief Visionary Officer w Jeunesse, który zapewnił mnie, że drzewa dystrybutorskie pozostaną nienaruszone i oddzielne. Plan kompensacyjny Mynt/MonaVie również pozostanie nienaruszony, a rekrutacja pomiędzy firmami nie będzie tolerowana” – mówił Mauricio Bellora Prezes i Dyrektor Zarządzający  MonaVie.

Komunikat z maja 2015

„Intensywnie posuwamy się naprzód z zaplanowanym zakończeniem procesu przejścia w przeciągu najbliższych 60-90 dni. Istnieje szansa, że całkowite przejście nastąpi przed upływem 60 dni, jednak obecnie nie mamy informacji na temat jego ostatecznej daty. Na bieżąco będziemy informować Was o poczynionych krokach i postępie procesu. Przypomnienie najważniejszych decyzji:

  • Wszyscy Dystrybutorzy MonaVie i promotorzy marki mynt zostaną przeniesieni do Biura Wirtualnego Jeunesse i wpisani do bazy danych.
  • Wszyscy Dystrybutorzy MonaVie i promotorzy matki mynt zostaną przełączeni na Plan Finansowy Jeunesse (Plan Kompensacyjny).
  • Wszyscy globalni Dystrybutorzy MonaVie (poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą) staną się Dystrybutorami Jeunesse.
  • Szansa biznesowa mynt w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie pozostanie bez zmian.
  • Dystrybutorzy MonaVie w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie będą musieli wybrać pomiędzy promowaniem mynt lub Jeunesse”.

Jeunesse odpowiedziało również na 7 najczęściej powtarzających się pytań z (zapewne baaaardzo wielu) zadanych przez dystrybutorów MonaVie:

Czy po przejściu będę w stanie utrzymać swoje punkty PV, które zarobiłem?

Nasza intencją i celem jest, by zachować twój obrót – szczególnie na Twoich silnych nogach – I przenieść Cię w stanie nienaruszonym. Zespoły techniczne MonaVie i Jeunesse pracują nad zapleczem i logistyką, starając się wyjaśnić wszelkie zawiłości. Mamy nadzieję, że niebawem będziemy w stanie udzielić Wam konkretniejszych informacji, na tę chwilę wybiegając w przyszłość i posuwając się z planami naprzód, chcemy Cię zapewnić, że utrzymasz obrót swojej silnej nogi. Docelowo, chcemy mieć pewność, że znajdujesz się na pozycji, która pozwoli odnieść Ci sukces w momencie, gdy dokona się proces przejścia.

Powinienem zarejestrować się teraz do Jeunesse?

Nie. Jedną z głównych rzeczy jaką powinieneś odnotować jest to, że nie musisz się zatrzymywać w tym co aktualnie robisz i zapisywać się od razu do Jeunesse. Rejestracja w Jeunesse nie dostarczy Ci żadnych dodatkowych korzyści. Pamiętaj, Ty i cała Twoja struktura zostaną  przeniesione do Jeunesse w stanie nienaruszonym.

Co z nowymi ludźmi, których rejestruję? Czy oni również będą musieli rejestrować się w Jeunesse?

Nie. Wszystkie nowe osoby, które się zapiszą zostaną automatycznie przeniesione do Jeunesse w ramach planu przejścia.

Jakie produkty pozostaną na rynku?

Napoje MonaVie, które obecnie dostępne są rynku będą możliwe do nabycia także po transformacji. Oznacza to, że w dalszym ciągu możecie promować napoje MonaVie na swoim rynku. Wszystkie produkty CORE i napoje energetyczne EMV pozostaną dostępne na rynku U.S.  i Kanady. Wszystkie pozostałe produkty takie jak: RVL, Rest, Balance są ciągle oceniane i omawiane. Dodatkowe informacje zostaną przedstawione wkrótce.

Jestem Dystrybutorem z poza Stanów Zjednoczonych i Kanady, czy po przejściu w dalszym ciągu będę w stanie zapisać kogoś do mynt w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie?

Tak – jak jest to w przypadku budowania międzynarodowego biznesu, istnieją pewne produkty, promocje i wydarzenia, które są dostępne tylko i wyłącznie dla konkretnego rynku i należy mieć to na uwadze. Jednak tak, chcielibyśmy być w stanie budować biznes mynt w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Co stanie się z myntem w Brazylii?

Promotorzy marki mynt mogą kontynuować swoją budowę biznesu w Brazylii. Z biegiem czasu promotorzy marki mynt w Brazylii staną się Dystrybutorami Jeunesse i częścią ogromnej rodziny Jeunesse. Ten proces w Brazylii może trwać nawet 6 miesięcy.  Teraz każdy może zapisać się do mynt w Brazylii, po okresie przejścia automatycznie zostanie przeniesiony do Jeunesse.

Czy MonaVie w dalszym ciągu ma zostać wprowadzone na rynek Chin?

Jest to temat, który w dalszym ciągu pozostaje przedmiotem intensywnej dyskusji. Dan Zhu, Prezydent rynku Chin i Azji odbywa obecnie szereg spotkań z Zarządem Jeunesse mających na celu dokonanie postanowień w tym zakresie. W obecnej chwili nie podjęto jeszcze żadnej decyzji, będziemy na bieżąco informować Was o postępie spraw.

Redakcja