Efektywność osobista jest nieodłącznym elementem sukcesu. Nie ulega wątpliwości, że niemal każdy przedsiębiorca chciałby być „wilkiem z Wall Street”, ale z jednego nie zdaje sobie sprawy – sukces osiągnie tylko wtedy, kiedy będzie efektywny w swoich działaniach.

Autor: Ewelina Kamińska

To wyróżnia ludzi sukcesu


Zauważ, jak wiele możliwości rozwoju i sukcesu oferuje obecnie rynek pracy. Dlaczego tylko część firm oraz przedsiębiorców osiąga sukces? Jaka wspólna cecha łączy te podmioty?

Czy kiedykolwiek zastanowiło Cię, jak to możliwe: prowadzić własny biznes, generujący ogromne zyski, a przy tym mieć czas na wakacje i podróże po świecie kilka razy w roku? Codziennie dysponować czasem dla siebie, wykorzystując go na swoje pasje, siłownię, wizytę w SPA? A może po prostu spędzając go z rodziną lub relaksując po godzinach pracy?

Myślisz, że właściciele firm podobni do tych opisanych powyżej są lepsi od Ciebie? Uformowani z „lepszej gliny” lub posiadają moce, których nigdy nie będziesz w stanie pozyskać? Absolutnie nie! Ich działania i praca są po prostu efektywne. A to fundament życiowego sukcesu!

efektywność w biznesie

Czy jesteś efektywny?


A czy Ty masz ambicje i cele zawodowe, których do dziś nie udało Ci się zrealizować? Czy kiedykolwiek udało Ci się utworzyć harmonogram własnej pracy, bazujący na celach i ich hierarchii? Czy rozpoczynając swój dzień pracy masz listę zadań, które wiesz w jakiej kolejności wykonać i dlaczego? Czy jesteś w stanie skoncentrować się na swoich obowiązkach, a następnie w ciszy i spokoju zacząć działać w sposób zaplanowany oraz świadomy?

Teraz chwila zastanowienia. Czy po przyjściu do pracy nie zdarza Ci się włączyć ekspresu do kawy, wypić jedną filiżankę, uruchomić laptopa, zająć się przeglądaniem Facebooka, Instagrama, Allegro, Zalando lub TVN24? Albo zamiast skupiać się na pracy, wdajesz się w wielominutowe rozmowy ze współpracownikami o tym, co wczoraj Cię spotkało lub jak zakończył się 2760 odcinek w „Na wspólnej”…

No właśnie. To są jedynie przykłady, ale sytuacji zbliżonych do tych opisanych powyżej pamiętasz być może sporo. Co je łączy? Prawdopodobnie Twój brak efektywności w pracy, przekładający się na obecny stan rzeczy.

Mniej pracuj, więcej zarabiaj


Wyobraź sobie, że jeśli zwiększysz swoją efektywność chociaż o 10% to:

 • skończysz z nadgodzinami w pracy,
 • zapomnisz o służbowych rozmowach przez telefon kładąc się do łóżka,
 • znajdziesz czas dla siebie, na swoje pasje i dla swoich bliskich,
 • może te 10% wyłoni Cię na tle współpracowników i awansujesz?
 • może dzięki temu zwiększysz dochody swojej firmy o 10%?

Jedną z ważniejszych technik efektywności jest planowanie celów. Zacznij więc od małych kroków, rozpisując je od najważniejszych do tych względnie nieistotnych. Planuj je na dzień, na tydzień, na miesiąc.

Pamiętaj, że będąc nieefektywnym stoisz w miejscu i:

 • więcej pracujesz,
 • mniej zarabiasz,
 • więcej się uczysz,
 • mniej zapamiętujesz,
 • masz mniej czasu dla siebie,
 • masz niższą jakość życia.

Jeżeli chcesz się rozwijać, działaj konsekwentnie i wyeliminuj działania, które rozpraszają Twoją koncentrację i uwagę w godzinach pracy. Skup się na tym, co istotne i co przybliży Cię do sukcesu. Działając w ten sposób, zauważysz realne skutki swojej pracy, co dodatkowo wzbudzi Twoją motywację do działania. Staniesz się po prostu lepszym pracownikiem i lepszym przedsiębiorcą.

efektywność osobista

Efektywność – naucz się jej


Czy możesz tego dokonać? Jak najbardziej! Efektywności da się nauczyć, dlatego warto skorzystać z wiedzy i doświadczeń osób, które dziś można uznać za prawdziwych aniołów biznesu. Okazję ku temu zdobędziesz na szkoleniu Daniela Kubacha – inwestora, biznesmena, multimilionera, a przy tym człowieka dysponującego wolnym czasem. A wszystko dlatego, że jest efektywnym przedsiębiorcą.

Szkolenie online odbędzie się w poniedziałek 8 maja o 20.00. Tę wiedzę możesz mieć za darmo – wystarczy się zarejestrować klikając w link http://lekcjewartemiliony.pl

Na prezentacji dowiesz się:

Jak koncentrować się na celach i zadaniach?

Jak się uczyć?

Jak pozbyć się ograniczeń?

Jak wykonywać zadania szybciej i wydajniej?

Jakie techniki zastosować, aby zwiększyć efektywność?

Jakie narzędzia użyć aby zwiększyć efektywność?

Jak pracować nad samym sobą?

Jak zidentyfikować „przeszkadzacze”?

Jak efektywność wpływa na zdrowie?

Jak efektywność wpływa na finanse?

Jak być efektywnym?

Dowiedz się więcej na http://lekcjewartemiliony.pl