Branża MLM i DS nad Wisłą ma się świetnie. Coraz więcej Polaków dostrzega, że dzięki niej może osiągnąć wolność finansową poprzez odłożenie oszczędności na emeryturę. Jeszcze w 2013 roku z firmami sprzedaży bezpośredniej w naszym kraju współpracowało niemal 890 tys. osób. W ubiegłym roku ta liczba wzrosła do blisko 955 tys. osób! Trend dostrzegli także wybitni eksperci. Pozytywnie o marketingu sieciowym wypowiadają się m.in. były minister finansów i szef NBP prof. Leszek Balcerowicz, przewodniczący rady Centrum im. Adama Smitha dr Robert Gwiazdowski czy były szef doradców ekonomicznych premiera RP Marek Zuber.

STOP wyzyskowi pracowników!


Polacy powiedzieli STOP wyzyskowi, który od wielu lat stosowało wobec nich mnóstwo firm! Już nie drżą o zachowanie posad, lecz oczekują godnych zarobków. Obecnie nad Wisłą panuje rekordowo niskie bezrobocie – w grudniu 2016 roku wyniosło 8,3 proc. Tak dobrze na rynku pracy nie było w naszym kraju od 25 lat!

W efekcie wielu pracodawców, którzy przez lata źle traktowali swoich pracowników, obudziło się z ręką w nocniku. Z dnia na dzień zabrakło im ludzi chętnych do pracy! Duża część firm próbuje łatać tę lukę poprzez zatrudnianie Ukraińców. W 2015 roku do Polski przybyło ponad milion obywateli tego kraju, a ich liczba ciągle rośnie – wynika z szacunków Narodowego Banku Polskiego (NBP).

Przeciętnie Ukraińcy pracują nad Wisłą 54 godziny tygodniowo i średnio zarabiają 2,1 tys. zł brutto miesięcznie. Dla Polaków takie warunki coraz częściej są nie do przyjęcia, ponieważ z powodu niskiego bezrobocia łatwiej im znaleźć nową posadę, wzrosła także ich świadomość ekonomiczna. Duża część obywateli naszego kraju zdała sobie sprawę, że etat niekoniecznie zabezpieczy ich finansową przyszłość.

Możesz liczyć, licz na siebie… w MLM i DS


Zwłaszcza, że na pomoc ze strony Państwa nie mamy co liczyć. Jak wyliczył ZUS, w ciągu najbliższych pięciu lat na wypłatę emerytur w wariancie optymistycznym zabraknie 250 mld zł, a pesymistycznym aż 400 mld zł. W szczególnie czarnych barwach rysuje się przyszłość kobiet posiadających dzieci. Dlatego coraz więcej z nich poszukuje alternatywnych źródeł dochodów – aż 86 proc. osób zatrudnionych w sprzedaży bezpośredniej stanowią panie!

Przyszłe i obecne mamy traktują MLM jako dodatek do świadczenia 500+ oraz osiągnięcia wolności finansowej. Zwłaszcza, że ostatnie plany rządu uderzają w kobiety myślące o zajściu w ciążę. W efekcie marketing sieciowy lub sprzedaż bezpośrednia może stanowić dla pań jedyną drogę do zabezpieczenia bytu rodziny. Nic więc dziwnego, iż Polki nie zwlekają i biorą swój los we własne ręce zgodnie z radami najwybitniejszych ekonomistów w naszym kraju!

1. Leszek Balcerowicz: „DS ułatwia wejście na rynek pracy”


Były minister finansów i prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Leszek Balcerowicz w październiku 2015 roku podczas IV Polskiego Dnia Sprzedaży Bezpośredniej stwierdził, że:

balc

Fot. Youtube

Przez swoją elastyczność sprzedaż bezpośrednia ułatwia wejście na rynek pracy osobom, które wcześniej nie były aktywne ekonomicznie. Dzięki ułatwieniu wejścia na rynek osobom nieaktywnym ekonomicznie sprzedaż bezpośrednia może przyczynić się do podniesienia wskaźnika zatrudnienia, a tym samym złagodzić spadek liczby pracujących na skutek starzenia się społeczeństwa, co jest jedną ze słabości polskiej gospodarki.

2. Dr Robert Gwiazdowski: „Warto propagować network marketing”


Marketing sieciowy jako interesujące źródło alternatywnych dochodów traktuje również dr Robert Gwiazdowski, przewodniczący rady Centrum im. Adama Smitha, adwokat oraz doradca podatkowy:

gw

Fot. Youtube

Oce­nia­jąc network mar­ke­ting z inte­lek­tu­al­nego punktu widze­nia, wydaje się on być ciekawą alter­na­tywą dla obec­nej sytu­acji gospo­dar­czej, cha­rak­te­ry­zu­ją­cej jakąś dziwną nie­mocą. Warto więc go propagować.

3. Marek Zuber: „MLM zmniejsza koszty wejścia w biznes”


Z kolei Marek Zuber, były szef doradców ekonomicznych premiera RP, jako największą zaletę marketingu sieciowego oraz sprzedaży bezpośredniej wymienia znacząco niższe koszty rozpoczęcia prowadzenia własnej działalności gospodarczej, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnego biznesu:

zu

Fot. Youtube

Nie ponosi się kosztów wynajmu lokalu, pensji pracowników i znacząco zmniejsza się koszty wejścia w biznes. Przecież urządzając sklep trzeba zainwestować kilkadziesiąt, a nawet ponad sto tysięcy złotych. Tymczasem tutaj to kilkaset, góra kilka tysięcy złotych. Nawet jeśli nie uda się sprzedać towaru, to można to zużyć samemu. Z kolei sprzedawcy mają dobry, rozpoznawalny produkt, często reklamowany w mediach, więc klienci wiedzą co kupują.

4. Dr Andrzej Fesnak: „emerytur nie będzie!”


Zalety MLM i DS docenia także dr Andrzej Fesnak, Licencjonowany Doradca Finansowy European Financial Consultant. W wypowiedzi dla stacji TVN24 BIS z rozbrajającą szczerością stwierdza, że niestety „emerytur nie będzie”.

Dlatego, aby systematycznie zwiększać własne oszczędności, ekonomista radzi widzom rozpocząć działalność w jednej z firm MLM lub sprzedaży bezpośredniej. Zwłaszcza osobom powyżej 50. roku życia. Dr Fesnak uważa, że marketing opierający się na rekomendacjach udzielanych przez kolejnych klientów może stanowić doskonałe źródło do wypracowania kapitału na emeryturę. Jego całej wypowiedzi można wysłuchać w tym filmie:

5. Daniel Kubach: „Buduj dochody pasywne bez udziału pracy własnej”


MLM i DS jako drogę do osiągniecia wolności finansowej dostrzegają nie tylko wybitni ekonomiści, lecz także seryjni przedsiębiorcy. Jak Daniel Kubach, multimilioner, inwestor, anioł biznesu oraz członek Business Centre Club. Radzi on przeciętnemu Kowalskiemu budować dochody pasywne poprzez współpracę z jedną z firm marketingu sieciowego. Takie rozwiązanie umożliwia przejście na emeryturę dzięki wcześniejszemu zbudowaniu osobistej sieci współpracowników struktury sprzedażowej:

ku

Jeśli Kowalskiemu udało się zbudować w jakiejkolwiek firmie MLM silną strukturę dystrybucyjną, ma pod sobą pięciu dobrze wyszkolonych menadżerów, to bez względu na swój wiek (wcale nie musi czekać do 67. roku życia), może odejść na tak zwaną emeryturę. Premie za obrót płacone są dożywotnio i najczęściej są dziedziczne. Na takiej emeryturze możemy pozostać aktywni, możemy brać udział w biznesie, spotykać się z ludźmi, jednakże nie jest to warunek konieczny. Jeśli nasi współpracownicy będą samodzielni, a my zbudowaliśmy z nimi trwałe relacje, to dochód pasywny będzie regularny.

Martwisz się o wysokość przyszłej emerytury? Chcesz dorobić do świadczenia wypłacanego przez ZUS? A może myślisz o zmianie pracy lub szukasz dodatkowego źródła dochodu? Chcesz rzucić etat, aby prowadzić własny biznes? Jeżeli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś TAK, to nie zwlekaj i już dziś zajmij się marketingiem sieciowym! Sprawdź w serwisie Alterbusiness.info listę firm z branży MLM i DS, a także dostępnych na rynku programów partnerskich. A jeśli potrzebujesz wsparcia doświadczonego lidera, to zapoznaj się z listą managerów!

kamilsztandera-stopka