Avon vs. Oriflame. Pojedynek tych dwóch kosmetycznych gigantów od lat rozpala emocje w branży marketingu sieciowego. Pierwsza z firm działa w Polsce od 25 lat, druga – o rok dłużej. Oba przedsiębiorstwa współpracują w naszym kraju z tysiącami konsultantek, które każdego dnia oferują kolejnym klientom produkty do makijażu i pielęgnacji. Jednak od kilku lat to nie tylko rywalizacja dwóch rynkowych czempionów, lecz także ambasadorek marek – aktualnie Małgorzaty Kożuchowskiej oraz Anny Dereszowskiej.

Ambasadorka marki Avon – Małgorzata Kożuchowska


Jedna z najpopularniejszych polskich aktorek ambasadorką marki Avon została na początku tego roku – na 25-lecie obecności firmy nad Wisłą, gdzie ma około 250 tys. konsultantek. Małgorzata Kożuchowska pełnienie swojej funkcji rozpoczęła od promocji nowego zapachu inspirowanego włoskim stylem życia, AVON Viva la Vita. Sesja zdjęciowa do reklamy została nakręcona w Rzymie, a artystka swoimi wrażeniami z wyjazdu podzieliła się w wywiadzie udzielonym serwisowi JastrzabPost.pl. Naprawdę warto obejrzeć!

Wcześniej ambasadorkami marki Avon w Polsce były m.in. Małgorzata Socha oraz Weronika Rosati. W 2014 roku obie aktorki pojawiły się na otwarciu pierwszego w Polsce salonu AVON Studio, w którym klienci mogą kupić kosmetyki firmy bez konieczności zamawiania ich z katalogu bądź korzystania z usług konsultantki. Jak widać, gigant nie ogranicza się jedynie do działalności w marketingu sieciowym.

Ambasadorka marki Oriflame – Anna Dereszowska


Ambasadorkę swojej marki ma również Oriflame. W ubiegłym roku została nią Anna Dereszowska. Aktorka swoją twarzą promuje wodę perfumowaną My Destiny. Artystka zdradziła w wywiadzie dla Party.pl, że jest zwolenniczką naturalnego piękna, dlatego po drodze jej ze szwedzką firmą.

W 2013 roku pierwszą w Polsce ambasadorką marki Oriflame została Anna Mucha. Stwierdziła wówczas, że:

Dla mnie współpraca z Oriflame jest jednocześnie i radością, i wyzwaniem. Tak wiele fantastycznych kobiet było ambasadorkami marki, ja także chciałabym godnie ją reprezentować. Znam tę markę od wielu lat i używam wielu kosmetyków. Zresztą, o kosmetykach, zwłaszcza kolorowych, mogę opowiadać godzinami. Bardzo się cieszę, że będę miała możliwość spotykania się z konsultantkami Oriflame, bo mamy wspólny cel i pasje.

Powołanie ambasadorów własnych marek udowadnia, że Avon oraz Oriflame bardzo poważnie traktują polski rynek. Znane gwiazdy mają swoją działalnością inspirować tysiące konsultantek i klientów obu gigantów. Twoim zdaniem kto wygrywa w tym pojedynku – Avon czy Orifleme, Małgorzata Kożuchowska czy Anna Dereszowska? Podziel się z nami swoją opinią w komentarzu pod artykułem!

kamilsztandera-stopka