Zachęcam do odwiedzania forum Ranking MLM. Stale pojawiają się na nim bardzo interesujące, nowe tematy i wypowiedzi. Warto korzystać z tej wiedzy i dzielić się swoimi doświadczeniami. Oto kilka ciekawych tematów, które pojawiły się w ostatnim czasie:

 

Państwo odda Tobie podatek

IDEAlink to nazwa tematu zamieszczonego przez użytkownika BartoszIDEA, w dziale Reklama. Dotyczy programu partnerskiego, który umożliwia założenie Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego. To bardzo interesująca idea. Jest nową formą gromadzenia pieniędzy na emeryturę. Odróżnia się od dotychczasowych rozwiązań możliwością zwrotu podatku dochodowego przez urząd skarbowy. Jego wielkość uzależniona jest od składki wpłacanej na IKZE. „Najważniejsze jest to żeby zacząć coś robić w kierunku zabezpieczenia swojej przyszłości, po ostatnich wypowiedziach polityków, ekonomistów pozostaje jedno – umiesz liczyc licz na siebie”. To jedna z wypowiedzi w tym temacie, do którego prowadzi poniższy link:

http://forum.rankingmlm.com/topic/373-idealink/

 

Z opłatą, czy bez opłaty?

Często przy podpisywaniu umowy o współpracę, wymagana jest opłata. Dotyczy ona materiałów firmowych, reklamowych, próbek i innych narzędzi pracy lub zakupu produktów. Zwykle nowe firmy nie żądają tego. Które z tych dwóch rozwiązań jest lepsze? „Z psychologii biznesu wiemy, że aby tworzyć solidne struktury powinniśmy budować zaangażowanie. Idąc tym tropem, czym większa opłata wstępna tym większe zaangażowanie u współpracowników.” – zauważa Daniel Kubach, autor tematu. Uzupełniając swoją wypowiedź, dodaje: „Tylko czy nie stracimy kogoś ciekawego, kto nie będzie chciał zapłacić opłaty wstępnej?”

http://forum.rankingmlm.com/topic/366-firmy-mlm-z-oplata-startowa-vs-firmy-mlm-bez-oplaty-poczatkowej/

 

Skuteczny e-marketing

„100 osób w necie pozyskać można w jeden dzień a więc nawet 2 procent konwersji daje Ci 60 partnerów miesięcznie. Czy to dużo? Ja uważam, że baaaardzo.” – to opinia Tomasza Damiana na temat skuteczności wykorzystania Internetu w pozyskiwaniu partnerów do współpracy. Do sprawdzenia tej tezy zachęca Anna Kokocińska: „Najskuteczniejszym sposobem na sprawdzenie konwersji i skuteczności metod jest działanie. Im więcej działań podejmiesz tym szybciej sprawdzisz które z nich mają sens, które Ci odpowiadają a na które szkoda Ci czasu.” W pozostałych wpisach w tym temacie są przedstawione również bardzo interesujące informacje dotyczące osób, które nie chcą działać w MLM lub w firmie, z którą współpracujemy. Okazuje się, że im też można coś sprzedać. Temat założył użytkownik MrMateusz w dziale Dyskusje.

http://forum.rankingmlm.com/topic/327-skuteczny-e-marketing/

 

Firmy zakazują tworzenia stron internetowych?

Na to pytanie starał się znaleźć odpowiedź użytkownik MrMateusz, zakładając temat o nazwie Domena dla MLM. „Już 3 raz chciałem kupić na spróbowanie produkt z jednego z MLM (3 różne MLM) ale po wpisaniu w google nazwy MLM okazało się że z polskich to jest tylko strona główna gdzie kupić nie można, albo gdzieś tam jedna stronka na 2-3 stronie google.” Z czego to może wynikać? W opisywanym temacie pojawił się wątek zakazywania tworzenia przez dystrybutorów własnych stron, zawierających nazwę i logo firmy. Osobiście nie spotkałem się z takim zakazem, ale wiem, że przynajmniej niektóre firmy wymagają na to swojej zgody. Chodzi tu o wykorzystanie ich nazwy i logo zgodnie z regulaminem i kodeksem etycznym. Natomiast często nie pozwalają na robienie stron pełniących funkcję sklepu internetowego, ponieważ nie jest to sprzedaż bezpośrednia i nie jest to zgodne z ideą MLM.

 

http://forum.rankingmlm.com/topic/314-domena-dla-mlm/

 

A za co Ty kochasz MLM?

„Za wolność – nie muszę wstawać rano do pracy, mogę wyjechać kiedy chcę, nie chce dzisiaj pracować to nie pracuję. Za nieograniczone możliwości poznawania nowych osób, za czas dla rodziny” – to niektóre z powodów, które wymieniła Agnieszka Kruk. Temat założyła Anna Kokocińska, a wśród jej wypowiedzi znalazły się również takie: „Ja z kolei mając już za sobą wszystkie inne możliwości zarabiania wybieram MLM za to, że praca sprawia mi niesamowitą przyjemność. Rozwój osobisty i to jak zmieniło się moje życie w przeciągu 2 ostatnich lat daje mi ogromnego powera!” A za co Ty kochasz MLM? Zachęcam do kliknięcia w poniższy link i wpisania odpowiedzi:

 

http://forum.rankingmlm.com/topic/339-a-za-co-ty-kochasz-mlm/

 

Tomek Nawrot

 

 

 

 

tomek@tomeknawrot.com