Jak wybrać firmę MLM – to pytanie zadaje sobie zapewne wielu początkujących w branży marketingu sieciowego. Aby dobrze wystartować w tym biznesie, a w konsekwencji odnieść sukces i czuć zadowolenie z podjętej decyzji, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Co mnie interesuje?


Twoje zainteresowania są prawdopodobnie najważniejszą kwestią, nad którą powinieneś się zastanowić przy wyborze firmy MLM do współpracy. Jak wiadomo, najlepsza praca to ta przynosząca satysfakcję i poczucie spełnienia. Jeśli więc oferta firmy kompletnie odbiega od naszych pasji i upodobań, trudno zdecydować się na zaangażowanie – takie działanie na dłuższą metę nie przyniesie pozytywnych rezultatów. Chyba, że dziedzina jest drugoplanowa, bo w zasadzie żadna dyscyplina nam nie straszna, a priorytet stanowi zarobienie konkretnych pieniędzy. Wówczas wybieramy firmę, która przede wszystkim powiększy nasz majątek. Jak wskazuje wiele źródeł, najbardziej dochodową branżą jest ta związana z promowaniem zdrowego stylu życia.

Jakość produktów


Marketing wielopoziomowy to, przynajmniej na początku, bardzo duże, osobiste zaangażowanie w bezpośrednią dystrybucję produktów naszej firmy. Jeśli chcemy być jak najbardziej przekonywujący podczas prezentacji oferty, sami powinniśmy mieć o niej jak najlepsze zdanie. Twoimi pierwszymi klientami w dużej mierze mogą być znajomi czy rodzina. Świetnie więc polecać takie marki, do których jakości jesteś w pełni przekonani.

Stabilność firmy


Stabilność przedsiębiorstwa związana jest głównie z czasem jego obecności na rynku. Im dłuższy staż firmy MLM, tym bardziej ugruntowana jej pozycja. Co za tym idzie, dużo łatwiej dotrzeć do klientów i zacząć tworzyć własną sieć. Zarobki w takiej firmie mogą jednak oscylować wokół przeciętnych z uwagi na spore nasycenie rynku produktami danej marki. Decydując się na dystrybucję w firmie dopiero wkraczającej na arenę marketingu wielopoziomowego, musisz natomiast liczyć się z tym, że początki nie zawsze należą do najłatwiejszych. W tym przypadku, aby zacząć gromadzić zyski, trzeba najpierw przetrzeć szlaki w dotarciu do zainteresowanych odbiorców. Ciekawy przypadek stanowią firmy działające już jakiś czas – rok czy dwa – i charakteryzujące się szybkim rozwojem. Tam dystrybutorzy są w stanie zarabiać sumy zdecydowanie ponadprzeciętne.

Alterbusiness - jak wybrać firmę MLM - opinie

Finanse


Sytuacja idealna to taka, kiedy satysfakcjonująca nas praca skutecznie wpływa na powiększanie naszego portfela. O tym, ile będziemy zarabiali jako dystrybutorzy firmy MLM, decydują w znacznym stopniu przewidywane prowizje. Oprócz tego na wysokość naszego wynagrodzenia rzutują wyniki sprzedaży osób, które są w sieci pod nami. Gdy zastanawiasz się więc, jak wybrać firmę MLM, zapoznaj się z jej planem prowizyjnym, a następnie porównaj go do konkurencji. Dzięki takiej symulacji potencjalnych przychodów, będziesz wiedzieć, gdzie możesz spodziewać się większych zysków.

Do tematu finansów można jeszcze podpiąć kwestię pakietów startowych. Aby zostać dystrybutorem firmy MLM trzeba wykupić zestaw produktów, które potem będziemy przedstawiać i polecać klientom. Wartości takich pakietów wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. Trzeba zatem odpowiedzieć sobie również na pytanie: ile jesteśmy w stanie zainwestować na początku naszej przygody z marketingiem sieciowym, a potem zestawić ceny starterów i wybrać optymalny do naszych warunków.

Opinie


Nie ma to jak wykorzystanie istniejącej już renomy firmy! Znacznie łatwiej jest zacząć pracę z dobrze kojarzonym logiem niż z firmą, której nazwy lepiej nie wypowiadać podczas umawiania się na pierwsze spotkanie z klientem. Ze świeżymi markami także warto współpracować – w ich przypadku może być jedynie odrobinę pod górkę na samym wstępie. Jeśli tylko nie zrażasz się początkowymi trudnościami – próbuj!

Gdzie sprawdzić opinie o danej firmie? To proste. Fora internetowe, media społecznościowe i oczywiście znajomi są kopalnią wiedzy o tym, jak marka, która nas zainteresowała swoim planem marketingowym, jest postrzegana w społeczeństwie.

Rankingi


Inną opcją porównania i sprawdzenia firm pod różnym kątem jest zajrzenie do rankingów. Są one tworzone zwykle przez specjalistów w branży, stąd oparcie się na nich może nam zdecydowanie pomóc w wyborze.

Kiedy już sumiennie rozważysz dostępne alternatywy, prawdopodobnie nie będziesz miał problemu z podjęciem decyzji. Pamiętaj jednak, że jeśli wybrana firma nie spełni Twoich oczekiwań – nic straconego! Rynek marketingu sieciowego w Polsce jest spory, metodą prób i błędów znajdziesz w końcu najlepszy dla siebie MLM. A jeżeli nie musisz szukać dalej, napisz nam na Facebooku, która firma skradła Twoje serce.

Autor: Marzena Żurek