Kobieta w MLM nie musi wybierać pomiędzy byciem mamą i prowadzeniem domu a pracą. Na tradycyjnym etacie zostanie postawiona pod ścianą – ciąża lub kariera. W rezultacie zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), ponad 1/3 kobiet w wieku produkcyjnym jest bierna zawodowo.

Kobieta na etacie zajdzie w ciążę, to… wylatuje z pracy. Dla firm jest gorszym pracownikiem


Trudno dziwić się kobietom, którym chociaż przez myśl przeszło pragnienie bycia matką. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Fundację Świętego Mikołaja, niemal co piąty szef w Polsce uważa, że przedstawicielki płci pięknej są gorszymi pracownikami od mężczyzn. W efekcie blisko 1/3 pań obawia się utraty posady z powodu zajścia w ciążę!

Co więcej, nawet pomimo polityki prorodzinnej obecnego rządu, 500+ może w przyszłości odbić się kobietom czkawką. W związku z tym, jeśli pozostaną bierne zawodowo i poświęcą się prowadzeniu domu, w przyszłości z powodu zbyt krótkiego stażu pracy nie otrzymają prawa do pobierania nawet minimalnej emerytury!

Chociaż Kodeks Pracy powinien chronić kobiety powracające do pracy po urlopie macierzyńskim, to często dzieje się to tylko w teorii. Zgodnie z tym aktem prawnym, kobieta powinna otrzymać takie samo lub równorzędne stanowisko, jakie pełniła przed urodzeniem dziecka. Jednak w praktyce w takim przypadku pracodawca wręcza mamom wypowiedzenie…

Kobieta w MLM radzi sobie sama


Mamy w Polsce nie mają więc wyboru. Aby zarobić na utrzymanie dzieci i domu, często łączą życie rodzinne z zawodowym. Jak to możliwe? W Polsce obecnie w branży MLM/DS działa 955 tys. osób – wynika z danych Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej (PSSB). W tym gronie aż 86 proc. stanowią kobiety. Dla 20 proc. z nich marketing sieciowy jest głównym źródłem dochodów.

Sceptyk powinien zadać pytanie:, w jaki sposób są w stanie pogodzić aktywną sprzedaż z domowymi obowiązkami? Po prostu w wielu przypadkach wykorzystują do osiągania dodatkowych dochodów lub zarządzania własną siecią sprzedawców Internet!

pan

Fot. Pixabay.com/CC0 Public Domain

Mama w MLM zamienia marketing sieciowy w marketing internetowy


Choć większość kontaktów sprzedażowych w branży MLM/DS nawiązuje się na bazie osobistych znajomości i relacji z klientami, to później zarządzanie realizacją zamówień i potrzeb konsumentów odbywa się zdalnie. Potwierdzają to analizy PSSB:

Olbrzymia większość kontaktów nawiązywana jest z polecenia od istniejących i zadowolonych klientów, niemal trzy czwarte transakcji odbywa się już on-line, a 10 proc. z wykorzystaniem urządzeń mobilnych.

Trudno więc dziwić się mamom, że wybierają MLM/DS kosztem etatu. Dzięki temu mogą realizować się równocześnie w dwóch płaszczyznach – osobistej i zawodowej. W efekcie zachowują work-life balance. Nie jeden korpoludek może o tym pomarzyć. On dalej musi męczyć się w takich miejscach, jak Mordor na Domaniewskiej

Jesteś matką i działasz już w branży MLM/DS? A może łączysz dotychczasową pracę z marketingiem sieciowym? Czy dopiero myślisz o zajściu w ciążę i porzuceniu etatu? Podziel się z nami swoją opinią w komentarzu pod artykułem!

kamilsztandera-stopka