W 2017 roku rynek sprzedaży detalicznej kosmetyków w Polsce ma osiągnąć wartość 23 mld zł! Jednym z prawdziwych hitów jest kolagen z MLM, główny składnik preparatów odmładzających skórę. Według wielu ekspertów, ten zrewolucjonizowany przez polskich naukowców składnik stanowi szansę na spełnienie się jednego z najstarszych marzeń ludzkości – jak najdłuższego zachowania młodości. W ostatnich latach produkty oferujące tę pożądaną właściwość oferuje kilka dużych firm znad Wisły. działających w marketingu sieciowym.

Polski rynek kosmetyczny rośnie jak na drożdżach


Firma badawcza PMR szacuje, że w ubiegłym roku wartość polskiego rynku kosmetyków wyniosła 22 mld zł. Z kolei w 2017 roku wzrośnie o kolejny 1 mld zł. Co więcej, jak ocenia ośrodek badawczy Euromonitor, rosnąca wartość branży sprzyja szczególnie krajowym producentom.

Zwłaszcza, że w ostatnich latach do gry w tym segmencie gospodarki weszło około 20 nowych marek z naszego kraju. Ten trend dostrzega Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektor generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego:

Obok rynkowych tuzów rośnie rzesza młodych firm, które budują swoją pozycję na niszowym odbiorcy.

Polacy chcą luksusowych kosmetyków


Polakom nie zależy już tylko na standardowej pielęgnacji ciała, lecz także na produktach najwyższej jakości. W przeprowadzonym przez GfK badaniu, 44 proc. respondentów przyznało, że ceni dobry wygląd. Z kolei w całej Europie podobnie stwierdziło zaledwie 29 proc. ankietowanych.

Nic więc dziwnego, że wśród konsumentów rośnie popularność produktów premium, które są przez nich coraz częściej świadomie poszukiwane. W rozmowie z „Rzeczpospolitą” Katarzyna Bielecka, dyrektor generalna Sephora Polska ocenia:

Na rozwój rynku kosmetyków ogromny wpływ ma Internet. Znacznie przyspiesza przepływ informacji, a co za tym idzie, wzrost świadomości marek wśród klientów, w tym marek niszowych z innych regionów świata. Zmniejszyła się też bariera wejścia nowych marek na rynek – głównie dzięki mediom społecznościowym, które szybko i niedrogo budują świadomość marek i produktów. Ogromny w tym udział tzw. influencerów, prowadzących w Internecie swoje kanały i profile poświęcone urodzie.

Żyła złota – kolagen z polskich ryb w MLM


Na rozwój rynku kosmetyków nad Wisłą duży wpływ ma m.in. odkrycie polskich naukowców. W 1985 roku w Gdyni wyizolowali oni, bezpośrednio z rybiej skóry, rozpuszczalny w wodzie kolagen, zachowujący formę potrójnej helisy. Co więcej, niespełna rok później opatentowali rezultat swojej pracy. Dzięki temu udało im się uzyskać unikalny preparat, który nie wymaga uzupełniania swojego składu substancjami konserwującymi. W efekcie może być przechowywany w temperaturze pokojowej.

Obecnie to przełomowe odkrycie polskich naukowców wykorzystuje kilka polskich firm, oferując szczególnie wymagającym klientom unikalne w światowej skali produkty pielęgnacyjne i odmładzające oparte o kolagen naturalny. Możemy do nich zaliczyć np. Colway, Perfect Coll czy Souvre Internationale. Dzięki ich preparatom m.in. przyspieszeniu ulega proces odnowy naskórka.

Ale to nie koniec unikalnych odmładzających i prozdrowotnych właściwości przełomowego odkrycia polskich naukowców, jakim jest wykorzystywany dziś w krajowej kosmetologii, zwłaszcza przez firmy działające w MLM, kolagen naturalny. Już wkrótce więcej na temat tego wyjątkowego składniku preparatów pielęgnacyjnych na łamach Alterbusiness.info!

kamilsztandera-stopka