Niedziela jest ostatnim dniem międzynarodowego szkolenia motywacyjnego FM Group w Portugalii. Przez ostatnie trzy dni kilkuset najbardziej skutecznych liderów tej firmy z całego świata uczestniczyło w bogatym, intensywnym i bardzo różnorodnym programie szkoleniowym połączonym z obchodami siódmej rocznicy powstania marki FM. Atmosfera i klimat, które towarzyszą spotkaniu są wyjątkowe i niepowtarzalne.

Sprzyjają im słoneczna pogoda, znakomita kuchnia i ekskluzywne warunki pięciogwiazdkowego hotelu CS Salgados, w którym odbywa się szkolenie. Warto podkreślić perfekcyjną wprost organizację całego wyjazdu, jaką zapewnia profesjonalny i kompetentny zespół pracowników FM Group. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i bezbłędnemu prowadzeniu programu uczestnicy szkolenia, jak i zaproszeni goście, mogą w pełni korzystać ze wszystkich atrakcji i niespodzianek oferowanych zarówno przez sam hotel, jak i gospodarzy wyjazdu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szczególnie podniosły charakter miała piątkowa, uroczysta gala rocznicowa zorganizowana nad basenami hotelu CS Grande, w której udział wzięli właściciele firmy FM Group Katarzyna, Artur i Andrzej Trawińscy, liderzy z całego świata, zaproszeni goście i przedstawiciele mediów. Galę poprowadziła znana dziennikarka telewizyjna Monika Richardson. W trakcie uroczystości wręczone zostały statuetki Orchidei.

W sobotę liderzy FM Group wzięli udział w Międzynarodowym Szkoleniu Motywacyjnym, które poprowadził Aleksander Sienkiewicz. Podczas szkolenia omawiane były między innymi zasady budowania pozycji lidera poprzez skuteczną realizację przyjętego wcześniej planu działania. Prowadzący tłumaczył zebranym, że nawet najlepszy plan na świecie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, jeśli człowiek – na przykład autor takiego planu – nie weźmie się zwyczajnie do pracy. W trakcie szkolenia omawiano także typy relacji międzyludzkich i sposoby ich kreowania.

Sobotni wieczór, a nawet część nocy, uczestnicy wyjazdu spędzili w klubie tanecznym zlokalizowanym w miejscowości Portimao, która jest położona tuż nad samym Oceanem Atlantyckim. Zabawie towarzyszyła znakomita, dyskotekowa muzyka serwowana przez zawodowego DJ’a, a także pokazy połykaczy ognia oraz – punktualnie o północy – pokaz fajerwerków. Goście w prawdziwie szampańskich nastrojach bawili się, tańczyli i rozmawiali w niemal wszystkich językach świata. Integracyjny cel imprezy został na pewno osiągnięty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Portugalskie szkolenie firmy FM Group dobiega już końca. Po wyjeździe pozostaną niezapomniane wspomnienia, wspólne zdjęcia oraz cenna wiedza, która będzie przydatna w codziennej pracy. Już teraz śmiało można stwierdzić, iż zarząd i pracownicy firmy z wielką pieczołowitością i profesjonalnym podejściem dbają o komfort i dobre samopoczucie swoich liderów i partnerów biznesowych. To zapewne z tego powodu wynika tak silna i niezachwiana pozycja firmy i jej marki. Podczas portugalskiego szkolenia widać było wyraźnie, że dla firmy najważniejsi są ludzie.  

 

Marek Łuszczki