W Stanach Zjednoczonych, kolebce marketingu sieciowego, firmy tego sektora czynnie biorą udział w życiu lokalnych społeczności. Nie zabrakło ich nawet w obliczu katastrofalnego w skutkach huraganu Harvey. Niezwykłe wsparcie, którego poszkodowanym w żywiole udzieliły przedsiębiorstwa MLM/DS powinno dać lekcję całej branży – nie tylko za oceanem.

Skala zniszczeń, jakich w ciągu kilku dni dokonał w amerykańskim stanie Teksas huragan Harvey jest dla większości z nas – na szczęście – niewyobrażalna. Kilkadziesiąt osób zginęło, setki tysięcy zostały bez dachu nad głową. To bez wątpienia największa dotychczas katastrofa naturalna w USA. Koszt najpotrzebniejszej pomocy wycenia się na minimum 100 miliardów dolarów – a to zaledwie kropla w morzu potrzeb.

Firmy sprzedaży bezpośredniej i marketingu sieciowego chętnie włączyły się w działania na rzecz poszkodowanych osób. Czy to nie piękny przykład społecznej odpowiedzialności w biznesie? Nasze rodzime przedsiębiorstwa powinny bacznie się przyglądać i uczyć, jak realnie wpływać na życie ludzi wokół.

Ambit Energy


Firma sprzedająca energię elektryczną w systemie marketingu sieciowego zaoferowała amerykańskiemu Czerwonemu Krzyżowi wsparcie finansowe wysokości 25 tysięcy dolarów.

Alterbusiness, network marketing, mlm, marketing sieciowy, sprzedaż bezpośrednia, huragan HarveyAvon


Avon stworzył specjalne paczki dla ofiar huraganu, w których znajdują się najpotrzebniejsze środki higieny i drobne artykuły gospodarstwa domowego. To, jaką ich ilość firma przekaże schroniskom, zależy od zaangażowania konsultantów – jedna paczka kosztuje 10 dolarów.

Forever Living


To dzięki prośbom dystrybutorów Forever Living zaangażowało się w pomoc poszkodowanym przez żywioł. Z ich inicjatywy do schronisk trafią dziesiątki tysięcy posiłków, a także niezbędne produkty higieniczne.

Melaleuca


Firma zorganizowała dużą zbiórkę żywności wśród swoich przedstawicieli. Prawie 10 tysięcy osób przebywających w Centrum Kongresowym w Houston otrzyma także odżywcze przekąski i kosmetyki z filtrami przeciwsłonecznymi – takie zapotrzebowanie zarządowi Melaleuca zgłosił tamtejszy Czerwony Krzyż.

Primerica


Gigant rynku finansowo-ubezpieczeniowego przekazał na rzecz ofiar huraganu 25 tysięcy dolarów. CEO firmy, Glenn Williams, zachęcił również dystrybutorów do dokonywania darowizn przez Czerwony Krzyż.

Stream EnergyAlterbusiness, network marketing, mlm, marketing sieciowy, sprzedaż bezpośrednia, huragan Harvey


Kolejna firma energetyczna wpłaciła już 25 tysięcy dolarów na specjalny fundusz Czerwonego Krzyża, przeznaczony wyłącznie na pomoc poszkodowanym przez Harveya.

USANA


Jedno z największych przedsiębiorstw branży MLM/DS w Stanach Zjednoczonych zdecydowała się wesprzeć ofiary katastrofy zawrotną kwotą 130 tysięcy dolarów. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup żywności i niezbędnych do przeżycia środków.

Young Living


Dwa dni przed tym, jak huragan Harvey uderzył w Teksas, południe Chin zaatakował tajfun Hato. Firma Young Living pomaga również jego ofiarom, przekazując po 50 tysięcy dolarów na rzecz obu działających lokalnie działalności charytatywnych.

Całe szczęście, że Polskie firmy marketingu sieciowego i sprzedaży bezpośredniej nie mają okazji do udzielania takiej pomocy. Pamiętajmy jednak, że potrzebujący zawsze się znajdą – może warto otworzyć na nich oczy nawet wtedy, gdy wokół nie szaleje huragan?

Karolina Kołodziejczyk alterbusiness