MLM: Najlepsi zarabiają najwięcej

09 sty, 2011

Sprzedaż bezpośrednia zyskuje na atrakcyjności, daje możliwość zarobienia naprawdę sporych pieniędzy, których w tradycyjnych sklepach klient nie zostawi. Ile można zarobić w MLM? Wśród przedsiębiorstw sprzedaży bezpośredniej działających na polskim rynku, znaleźć można zarówno firmy małe, jak i duże, z rocznymi obrotami mierzonymi w miliardach złotych. Niektóre, duże firmy są międzynarodowymi korporacjami.

Ile zarabia sprzedawca w branży MLM?

Wszystko zależy od tego, na jakie warunki konsultant umówił się z dystrybutorem. Najczęściej może liczyć na 15-proc. – 30-proc. prowizję od sprzedanego towaru. Otrzymuje też opust na kupowane na własne potrzeby produkty, który może sięgać nawet 40 proc. Do tego osoby, które stworzyły własną sieć sprzedaży, otrzymują procent od obrotów we własnej sieci, pieniądze za rekrutowanie i szkolenia pracowników. Warto podkreślić, że wysokie zarobki w branży MLM uzależnione są w dużej mierze od sukcesu współpracowników – czyli ludzi z którymi dana osoba buduje swoją strukturę sprzedażową.

Najlepiej zarabiający liderzy MLM na świecie

1.    Barry Chi & Holly Chen

Amway$850,000 $10,200,000 www.amway.com

2.    Lita & Brig Hart

Monavie$760,000 $9,120,000 www.brighart.com

3.    Mike Dillard

Magnetic Sponsoring$591,000 $7,092,000 www.mikedillard.net/blog

4.    George Zalucki & Art Napolitano

ACN$475,000 $5,700,000 www.georgezalucki.com

5.    Chavich Kim

Unicity$450,000 $5,400,000 www.makelifebetter.com

Niestety, nie mamy jeszcze w Polsce takich asów MLM jak na zachodzie, no ale ta branża jest u nas stosunkowo młoda. W MLM, jak zresztą w każdej branży notujemy dużą rozbieżność osiąganych dochodów. Łatwo też zauważyć, że jak wszędzie indziej najliczniejszą grupę stanowią osoby z małymi dochodami i wraz z ich wzrostem grupa reprezentująca dany poziom zarobków zmniejsza się. Wysokie zarobki jako norma są możliwe tylko w sektorze sprzedaży bezpośredniej AGD grupy premium. W sprzedaży kosmetyków i innych tanich produktów średnie zarobki są dużo niższe. Najlepsi w Polsce zarabiają regularnie powyżej 10 tys. zł miesięcznie. Handlowiec wykonujący tylko dziesięć spotkań miesięcznie, czyli pracujący na 1/8 etatu, zarabia 1 tys. zł i więcej, w zależności od własnej skuteczności.

Sprzedawcy, którzy pracują systematycznie, mogą liczyć na dodatkowe bonusy, wśród których jest samochód służbowy czy telefon komórkowy. Organizowane są szkolenia także wyjazdowe spotkania motywacyjne dla handlowców i ich rodzin.

 MLM

Print Friendly

Poleć znajomym

Polub artykuł

Zaloguj się, aby móc oceniać.

Powiązane

1 komentarz

  1. TomekNawrot
    Maj 21, 2011

    I u nas za jakiś czas powstaną takie fortuny.

    VN:R_U [1.9.22_1171]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Komentarze

Loguj za pomocą

Eight&Eight