Z jej usług korzysta coraz więcej przedsiębiorców z branży MLM i nie tylko. Nic dziwnego – w końcu pomaga w dynamicznym rozwijaniu biznesu zarówno dużym firmom, jak i liderom. Kim jest Wirtualna Asystentka i na czym polega jej praca? Rozmawiamy z Anią Prędką, redaktorem i specjalistą ds. marketingu.


AlterBusiness: Wirtualna Asystentka – to brzmi tajemniczo. Czym dokładnie się zajmujesz?

Ania Prędka: Filarem naszej działalności jest szeroko pojęta komunikacja. Podchodzimy do niej kompleksowo: projektujemy strategię, profesjonalną identyfikację wizualną oraz wizerunek firm lub osób prywatnych.

Na co dzień zajmujemy się więc przygotowywaniem stron internetowych i blogów, obsługą mediów społecznościowych, opracowywaniem branżowych publikacji w formie e-booków czy projektowaniem newslettera i profesjonalnego mailingu. Do puli codziennych zadań dorzuciłabym także usługi concierge – zrobimy za klienta zakupy online, zamówimy bilety do kina czy teatru. Zatroszczymy się także o nienaganne funkcjonowanie jego biura – prowadzenie kalendarza, umawianie spotkań, sporządzanie umów czy publikację ogłoszeń rekrutacyjnych. W celu zapoznania się z kompleksową ofertą odsyłam natomiast na naszą stronę internetową.

AB: A kto najczęściej korzysta z Twoich usług?

AP: Usługami Wirtualnej Asystentki zainteresowane są głównie małe firmy z potencjałem na rozwój. Niejednokrotnie zdarza się tak, że sprzedaż ma się doskonale, kuleje jednak komunikacja i marketing. Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny w dzisiejszych czasach jest spójny wizerunek, nad którym nieustannie trzeba pracować.

Uświadamiają sobie to także osoby prywatne, które prężnie działają w świecie biznesu alternatywnego lub dopiero rozpoczynają swoją przygodę w tej branży. W celu usystematyzowania i ugruntowania swojej pozycji na rynku, a także pozyskania nowych klientów i rozwoju własnej działalności zgłaszają się właśnie do naszego zespołu.

AB: Koncentrujecie się na branży biznesu alternatywnego, w dużej mierze MLM. Skąd taki wybór?

AP: Wywodzimy się właśnie z tego środowiska. Lata obserwacji i zbierania doświadczenia w branży zbiegły się z dostrzeżeniem potencjału na rozwój oraz rosnącą potrzebą udoskonalenia działalności małych przedsiębiorstw i początkujących przedsiębiorców. Pracując każdego dnia z osobami, które bez reszty poświęcają się sprzedaży bezpośredniej i alternatywnym źródłom dochodu, odkryliśmy, jak ważny w biznesie jest czas. Skompletowaliśmy zatem zespół specjalistów, aby nasz klient mógł skoncentrować się na swoich priorytetach, nie rozpraszając się w drodze do sukcesu. Z pomocą Wirtualnych Asystentek może on w 100 procentach zaangażować się w to, co przynosi mu dochód, a resztę oddelegować w zaufane ręce.

AB: Jesteś Wirtualną Asystentką, ale nie pracujesz sama. Twój zespół składa się z szeregu specjalistów.

AP: Zespół Wirtualnych Asystentek to wykwalifikowani redaktorzy, graficy, specjaliści ds. marketingu i obsługi klienta. Różnią nas kompetencje, łączy pasja do marketingu sieciowego. Jesteśmy jednocześnie kimś więcej, niż tylko wirtualnymi asystentami. Pełnimy rolę project managerów, doświadczonych w zarządzaniu nawet najbardziej kompleksowymi zadaniami. Praca z różnymi klientami daje nam nieustanną motywacją do poszerzania kompetencji i uczenia się czegoś nowego.

AB: Czym wobec tego różnicie się od agencji marketingowej?

AP: Przede wszystkim podejściem do klienta. Agencje nastawione są zazwyczaj na realizację konkretnych, niejednokrotnie pojedynczych działań. Wirtualna Asystentka stawia na bardziej kompleksową obsługę.

Chcemy, żeby nasz klient czuł się „zaopiekowany”, dlatego na początku dobrze go poznajemy. Interesujemy się jego branżą, próbujemy zrozumieć jego postrzeganie biznesu. Realizujemy zadania w sposób spójny z konkretną wizją, wiele też proponujemy od siebie.

I choć z naszych usług można korzystać tylko przez  miesiąc – nie wiążemy nikogo długoterminowymi umowami – wielu klientów dzięki takiemu podejściu zostaje z nami na dłużej.

AB: Dajmy na to, że jestem liderem, który właśnie takiej usługi poszukuje. Co muszę zrobić, żeby nawiązać współpracę z Twoim zespołem?

AP: Nawiązanie współpracy z nami  jest niezwykle proste! Wystarczy, że na adres: biuro@wirtualnaasystentka.com wyślesz krótkiego maila z opisem profilu swojej działalności oraz opisem własnych potrzeb – wyszczególnieniem usług, jakimi jesteś potencjalnie zainteresowany. Szczegóły omówimy podczas pierwszej rozmowy, która zwykle odbywa się za pośrednictwem komunikatora Skype – tak, abyśmy mogli się od razu nieco lepiej poznać. Zależy nam na tym, aby jak najlepiej poznać Twoje oczekiwania, a także skonfrontować je z naszą ofertą. Jesteśmy elastyczni i nie boimy się nowych wyzwań, dlatego nawet jeżeli w naszym portfolio nie widnieje usługa, której poszukujesz, nie wahaj się wysłać zapytania! Gwarantujemy, że w ciągu 24 godzin (od poniedziałku do piątku) otrzymasz od nas odpowiedź.

AB: No dobrze, ale ile taka przyjemność kosztuje?

AP: Wbrew pozorom niewiele! Zdążyłam się zorientować, że – biorąc pod uwagę kompleksowość naszej oferty – jesteśmy w tej chwili najtańszą propozycją na rynku. I jedyną skierowaną do branży biznesu alternatywnego.

Rozliczamy się z klientami za czas, jaki realnie poświęcamy na wykonanie konkretnych zadań. Dodatkowo współpraca z nami nie pociąga za sobą wydatków na księgowość czy zatrudnienie pracownika. Najniższy pakiet miesięczny kosztuje u nas 500 zł! To w zupełności wystarczy np. liderom, którzy oczekują od nas tylko prowadzenia Facebooka, wysyłania mailingu czy stworzenia identyfikacji.

Po pełen cennik zapraszam oczywiście na naszą stronę.

AB: Jak wygląda potem komunikacja między Tobą a Twoim partnerem biznesowym?

AP: Głównym narzędziem do komunikacji stanowi poczta elektroniczna. To właśnie za pośrednictwem maila najczęściej kontaktujemy się z klientami. W sprawach pilnych preferujemy kontakt telefoniczny. Kwestie bardziej złożone, wymagające pracy koncepcyjnej najlepiej natomiast omówić na Skype. Szanujemy zarówno czas klientów, jak i swój, dlatego pracujemy w standardowych godzinach od 8 do 16, od poniedziałku do piątku. W weekend oddajemy się rozwijaniu własnych pasji i regeneracji sił – tak, aby w poniedziałek pełni energii i w gotowości do działania rozpoczynać nowy tydzień.

Naszych klientów nie ogranicza we współpracy z zespołem Wirtualnych Asystentek miejsce pobytu ani przestrzeń biurowa. Działamy zdalnie, robiąc wszystko to, co możemy zrealizować przez Internet lub telefon.

Nieważne gdzie jesteś – jesteśmy z Tobą.

AlterBusiness.info