Praca w marketingu sieciowym nie jest prosta. Wymaga zaangażowania, poświęcenia i ciągłego poszerzania swoich umiejętności. A mimo to MLM wciąż przyciąga kolejne osoby, chcące dzięki niemu dotrzeć na szczyt. Co stanowi o atrakcyjności tej – wcale nie łatwej – branży? Przedstawiamy 7 powodów, dla których warto zostać MLM-owcem!


1. W MLM jesteś własnym szefem

To Ty ustalasz reguły. Ma to swoje wady, ale również zalety – przede wszystkim sam decydujesz, gdzie, kiedy, jak i z kim pracujesz. Nikt nie narzuci Ci własnej wizji, nikt nie zmusi do nagięcia zasad. Jednocześnie jesteś w pełni odpowiedzialny za swoje wyniki, a to doskonała motywacja do pracy.

2. Nie ponosisz ryzyka finansowego

Możesz zacząć działać w marketingu sieciowym, nie mając grosza przy duszy. Nie musisz (choć możesz) inwestować swojego kapitału ani brać kredytu na rozruch działalności. Czy znasz inny taki biznes, w którym masz realną szansę wystartować od zera?

3. Zarabiasz bez ograniczeń

Choć brzmi to sztampowo i niewiarygodnie dla osób spoza branży, w MLM nic nie ogranicza Twoich zarobków. Nie masz stałej pensji, a co za tym idzie – jej górnego pułapu. To prawda, że im więcej chcesz zarobić, tym więcej czasu i energii będziesz musiał poświęcić, ale… opłaci się! Gdy spojrzysz w górę, nie dostrzeżesz szklanego sufitu.

4. Możesz być, kim chcesz

Zawsze marzyłeś, by zostać dyrektorem, ale Twoje życie nie potoczyło się zgodnie z planem? Marketing sieciowy daje Ci szansę, byś od podstaw zapracował na swoje stanowisko. Nieważne kogo znasz ani kto zna Ciebie – liczy się Twoja determinacja w dążeniu do celu. Wchodząc w tę branżę, dostajesz jasno wytyczoną ścieżkę kariery i tylko od Ciebie zależy, jak daleko nią zajdziesz.

5. Jesteś „łowcą głów”

W MLM sam wybierasz sobie współpracowników. Na podstawie własnych kryteriów oceniasz, kto doskonale nadaje się do Twojego zespołu, a komu nie po drodze z Twoimi wartościami. Dzięki temu możesz pracować z ludźmi, którzy Cię rozumieją i mają potrzebne Ci kompetencje. Możesz wybrać tylko najlepszych z najlepszych i stworzyć team marzeń – który etatowy pracownik ma taką szansę?

6. Ciągle się rozwijasz

Szkolenia produktowe, biznesowe, konferencje, spotkania networkingowe… Multi-level marketing to istny raj dla osób, które są spragnione wiedzy. Na każdym kroku czeka na Ciebie okazja do poszerzenia umiejętności, do zdobywania cennych informacji i poznawania wartościowych osób. Jeśli tylko chcesz z nich skorzystać – zajdziesz daleko.

7. Realizujesz marzenia

Drogie auta, dalekie podróże… w MLM masz to na wyciągnięcie ręki. To prawda, że dodatkowe gratyfikacje nie przychodzą same – musisz na nie zapracować. Marketing sieciowy daje Ci narzędzie do osiągania Twoich celów i marzeń, a jednocześnie motywuje Cię do ich realizacji. Win-win!

Nasza lista powodów, dla których warto stać się częścią branży MLM, jest krótka. A to dlatego, że czekamy na Wasze propozycje – przecież kochacie marketing sieciowy i na pewno wiecie doskonale, dlaczego się opłaca (nie tylko finansowo)! Dajcie znać w komentarzu pod artykułem lub na naszym fanpage’u, za co kochacie MLM.

AlterBusiness.info