Amerykańskie stowarzyszenie Direct Selling Association co roku przyznaje nagrody dla najlepszych firm sprzedaży bezpośredniej w Stanach Zjednoczonych. Przedsiębiorstwa walczą o wyróżnienie w siedmiu kategoriach. Kto w tym roku sięgnął po złoto?

Stany Zjednoczone pozostają kolebką sprzedaży bezpośredniej i marketingu sieciowego. Warto więc śledzić działające za oceanem firmy i, być może, czerpać z nich przykład i inspirację. Waszej szczególnej uwadze polecamy przedsiębiorstwa najlepsze z najlepszych – te, które w ostatnim roku wspięły się na wyżyny możliwości.

Direct Selling Association (DSA) przyznaje główne nagrody w siedmiu kategoriach. Będziecie zdziwieni, o ilu tegorocznych laureatach zupełnie nie słychać na rynku europejskim!

1. Doskonały rozwój sił sprzedażowych – Scentsy

Firma zaczynała w 2004 r. od sprzedaży świeczek zapachowych. Dziś produkuje także szereg innych pachnących produktów: kosmetyki do prania czy akcesoria dla dzieci. Choć głównym rynkiem zbytu są dla Scentsy Stany Zjednoczone, przedsiębiorstwo ma swoje biura również w Sydney i… Warszawie!

 2. Kampania sprzedażowa i marketingowa – New Avon

Tego giganta nie trzeba przedstawiać. Spadkobierca znanego nam dobrze Avonu otrzymał nagrodę za kampanię reklamową „Boss Life”, promującą przedsiębiorczość wśród kobiet. W spotach radiowych i telewizyjnych brały udział liderki firmy, opowiadające o swoich doświadczeniach ze sprzedażą bezpośrednią.

3. Innowacja produktowa – Ruby Ribbon

Ruby Ribbon to firma tworzona przez kobiety i dla kobiet. W swojej ofercie ma szeroki wybór damskiej odzieży i bielizny, a każda partnerka firmy może stać się prawdziwą stylistką. Przedsiębiorstwo zdobyło nagrodę DSA dzięki unikalnej technologii produkowania odzieży, Intomi™, zapewniającej efekt wyszczuplający.

4. Wschodząca gwiazda – viaONEHOPE

Choć viaONEHOPE wschodzi od 10 lat, dopiero teraz zasłużyło na miano gwiazdy. Przedsiębiorstwo założone przez miłośników i twórców wina po dziś dzień sprzedaje trunki, stawiając przy tym w równej mierze na produkt, co na doświadczenie konsumenckie. ViaONEHOPE zachęca do organizowania przyjęć i degustacji, łącząc przyjemne z pożytecznym.

5. Innowacja technologiczna – Pampered Chef

Czy to najbardziej apetyczna firma DS w Stanach Zjednoczonych? Prawdopodobnie! Pampered Chef od niemal 40 lat sprzedaje akcesoria kuchenne i żywność. Choć nie udało nam się dowiedzieć, jaka nowinka technologiczna zapewniła przedsiębiorstwu nagrodę – my przyznalibyśmy ją za urządzenie do robienia kanapek lodowych albo przenośnego grilla!

6. Wizja jutra – Damsel in Defence

Zaiste piękną wizję roztacza firma Damsel in Defence – oferując kobietom narzędzia do ochrony osobistej, które są nie tylko skuteczne, ale również… urocze. Obok sprayów pieprzowych w kolorowych opakowaniach czy portfeli chroniących przed cyfrową kradzieżą danych, przedsiębiorstwo zapewnia także porządną dawkę edukacji.

7. Partnerstwo – Momentum Factor

Choć nie działa w systemie sprzedaży bezpośredniej, pomaga wielu przedstawicielom tej branży dbać o bezpieczeństwo. Momentum Factor specjalizuje się w zarządzaniu ryzykiem cyfrowym – brzmi poważnie, prawda? DSA uznało firmę za jeden z najistotniejszych elementów wsparcia MLM/DS w ubiegłym roku.

O której z tych firm chcielibyście dowiedzieć się więcej? A które polskie przedsiębiorstwa umieścilibyście na podobnej liście? Wiemy, że macie swoich ulubieńców – podzielcie się nimi w komentarzu!

Karolina Kołodziejczyk alterbusiness