Podcasty, czyli audycje internetowe, od lat cieszą się sporą popularnością na Zachodzie. W Polsce jednak ta forma komunikacji dopiero raczkuje – a szkoda! Podcasty są bowiem świetnym sposobem na poszerzanie wiedzy i zainteresowań: nie wymagają specjalnego sprzętu, nic nie kosztują, a odsłuchiwać je możesz zawsze i wszędzie!

Jeśli nigdy wcześniej nie spotkałeś się z podcastami, szybko tłumaczymy, o co chodzi: to autorskie audycje, ukazujące się w odcinkach i emitowane w Internecie. Zdecydowana ich większość jest bezpłatna, by jednak w pełni cieszyć się z możliwości oferowanych przez podcasty, należy zainstalować odpowiednią aplikację na smartfon. Fanom marki Apple w zupełności wystarczy darmowy program iTunes, użytkownicy systemu Android mogą wybierać spośród wielu dostępnych narzędzi, np. Stitcher Radio czy bardziej profesjonalny Pocket Cast.

Największą zaletów podcastów jest nieograniczona możliwość ich odtwarzania. Z właściwą aplikacją zainstalowaną w telefonie zabierzesz swoje ulubione programy dosłownie wszędzie! Wielu fanów takiej formy komunikacji, podcastami wypełnia czas, który inaczej byłby zmarnowany. Jeśli więc często stoisz w korkach lub dojeżdżasz do pracy komunikacją miejską, lubisz samotne spacery, myjesz naczynia, gotujesz… internetowe audycje są właśnie dla Ciebie!

Podcasty biznesowe


Mój mały wielki biznes

Krystian Zych jest zawodowym trenerem, którego zajmuje przede wszystkim temat szkoleń online i zarabiania w Internecie. Jego podcast Mój mały wielki biznes to skarbnica wiedzy o biznesie w sieci, tworzeniu pasywnego dochodu i prowadzeniu działalności gospodarczej.

MENEDŻER plus

Mariusz Chrapko, bloger i niezależny konsultant biznesowy, doskonale zna się na prowadzeniu firmy – i tą wiedzą dzieli się w kolejnych odcinkach podcastu MENEDŻER plus. Mówi o roli współczesnych menedżerów i liderów, o nowych podejściach do zarządzania, o kreatywności i wprowadzaniu zmian w życiu zawodowym i prywatnym.

Mała Wielka Firma

Mała Wielka Firma to projekt Pawła Tkaczyka i Marka Janowskiego. Podcast obowiązkowy dla wszystkich, którzy prowadzą firmę lub dopiero planują otworzyć własny biznes, dla menedżerów, dyrektorów, prezesów. Do audycji często zapraszani są goście wywodzący się z różnych branż: eksperci w swoich dziedzinach i praktycy biznesu.

Po nitce Ariadny

Ariadna Wiczling tworzy podcast Po nitce Ariadny przede wszystkim dla kobiet – ale nie tylko. Jej audycja zainteresuje każdego, kto chciałby obronną ręką przejść przez zawiłości biznesu online, a przy tym mądrze rozwijać swoje pasje i talenty.

Podcasty rozwojowe


Więcej niż oszczędzanie pieniędzy

Polski guru oszczędzania, Michał Szfrański, kieruje podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy do osób, które mierzą się z długami lub chcą stworzyć dla siebie stabilne zaplecze finansowe. Rozmawia z zapraszanymi gośćmi o zarządzaniu pieniędzmi, inwestycjach i szeroko rozumianym rozwoju osobistym.

Workcited

Od Zuzy i Andrzeja, którzy prowadzą podcast Workcited, dowiesz się wszystkiego o motywacji. Ich misją jest inspirowanie – szczególnie kierowników i liderów – do poszukiwania frajdy i satysfakcji w pracy. Promują budowanie wartościowych relacji i proaktywność w życiu zawodowym.

Zawsze i wszędzie możesz wszystko

Kontrowersyjny Kołcz Majk – Michał Wawrzyniak – jest wszędzie, również w przestrzeni audycji internetowych. Do podcastu Zawsze i wszędzie możesz wszystko zaprasza gości, których znasz z pierwszych stron gazet i rozmawia z nimi o pasji, spełnianiu marzeń i pokonywaniu ograniczeń.

Miałeś kiedyś do czynienia z podcastami? Koniecznie daj nam znać, kiedy ich słuchasz, z jakich aplikacji najchętniej korzystasz i którą audycję lubisz najbardziej! A jeśli podcasty były Ci dotychczas obce… pora nadrobić!

stopka_pod_artykuł_karolina