Nigdy nie wiesz, skąd nadejdzie inspiracja. Ukochany mentor, udział w fatalnej prezentacji albo nowe, przypadkiem odwiedzone miejsce mogą zrobić dużą różnicę! Dziś zainspiruj się najlepszymi z najlepszych – ludźmi, którzy osiągnęli sukces niewyobrażalny dla zwykłych śmiertelników.

Portal LinkedIn poprosił gigantów biznesu, by podzielili się najlepszymi radami, jakie kiedykolwiek dostali. Każdy z rekinów dołożył też coś od siebie. Sprawdź, co mają Ci do powiedzenia Richard Branson albo Gary Vaynerchuk!

Richard Branson, twórca Virgin Group


„Reguły są po to, by je łamać. Było wiele sytuacji, zwłaszcza na początku mojej kariery przedsiębiorcy, gdy musiałem prosić żonę o podpisanie kolejnego papierka obciążającego hipotekę – byleby ubić interes! Ogólna reguła brzmi jednak tak: ufaj swoim instynktom, ale też zabezpieczaj się od każdej strony. I pamiętaj, żeby słuchać rodziców!”

branson

David Marcus, prezes PayPal


 „Ludzie zmienią sposób, w jaki wykonują swoje codzienne zadania tylko wtedy, gdy stanie się dla nich przytłaczająco jasne, że zmiana wyjdzie im na dobre.”

marcus

Arianna Huffington, założycielka Huffington Post Media Group


„Nie musimy czekać ze zmianą naszego życia, aż się przeprowadzimy albo znajdziemy nową pracę. Nie musimy czekać na jakąś wielką, globalną zmianę. Sami możemy ją zainicjować, właśnie teraz. Istnieje nieskończona ilość punktów startowych.”

huffington

Jim Kim, prezes Banku Światowego


„Odwaga i pokora – daj im szansę. Gdy ktoś ma lepszy pomysł niż ty, podziękuj mu i przyznaj rację. Dyrektorzy firm taką kulturę powinni wprowadzać w swoich organizacjach. A młodzi stażem pracownicy muszą nauczyć się zabierać głos, gdy mają coś cennego do powiedzenia. Nigdy nie wiesz, czy od Twojego pomysłu nie zależy czyjeś życie”

15950416381_92641765fe_b

Gary Vaynerchuk, współtwórca VaynerMedia


„Nie wiesz, jak będzie wyglądać dana sytuacja, dopóki się w niej nie znajdziesz. A gdy już ta okoliczność nastąpi i nie wszystko układa się po Twojej myśli, nie masz wyboru: musisz wyjść z inicjatywą i dostosować się. Nigdy nie będziesz w stanie wymusić zmiany na rzeczywistości.”

gary

A jaka jest najlepsza rada, jaką Ty kiedykolwiek otrzymałeś? Podziel się nią z nami w komentarzu!

Źródła fotografii: flickr.com

stopka redakcja