W branży sprzedaży bezpośredniej wiele się dzieje – wiosna to dobry czas na podsumowania zysków i strat z ubiegłego roku. Niektóre firmy zanotowały niższe obroty i muszą ciąć koszty, inne nadal płyną „na fali” dynamicznie się rozwijając i wchodząc na nowe rynki.

Rosyjski rynek wart 2,73 miliarda dolarów

Rosyjskie Stowarzyszenie Sprzedaży Bezpośredniej podsumowało ubiegły rok. Pomimo pogłębiającego się kryzysu ekonomicznego spowodowanego napięta sytuacja polityczną, firmy będące członkami stowarzyszenia utrzymały tendencję wzrostową i zakończyły rok z przychodami w wysokości niemal 142 miliardów rubli.

RDSA zanotowało wzrost liczby sprzedawców bezpośrednich o 8 procent, obecnie działa ich w Rosji 4,93 miliona. Do najchętniej kupowanych w tym kanale dystrybucji produktów należały kosmetyki i środki do pielęgnacji ciała (61 procent) i suplementy diety (22 procent). Spadło natomiast zainteresowanie sprzętami domowymi i środkami czystości.

W czasach kryzysu zainteresowanie i zapotrzebowanie na sprzedaż bezpośrednią rośnie, co potwierdzają zbadane przez nas trendy. Sprzedaż bezpośrednia to możliwość kupowania w niższych cenach bezpośrednio od producenta, a także alternatywa dla osób, które straciły pracę bądź szukają dodatkowych źródeł dochodu. Uważam, że również w 2015 roku odnotujemy wzrost liczby sprzedawców i klientów

– mówi Tatiana Shokareva, prezes RDSA.

Jeunesse 38. na liście DSN Global 100

W tegorocznym zestawieniu DSN Global 100 stworzonym przez Direct Selling News, Jeunesse Global zajmuje 38 pozycję z przychodami ze sprzedaży w wysokości 419 milionów dolarów. Jednocześnie firma uplasowała się na 19 miejscu wśród 50 najlepszych firm sprzedaży bezpośredniej z Ameryki Północnej.

Jeunesse Global z każdym rokiem zajmuje coraz wyższe miejsce na liście, co świadczy o jej niezwykle dynamicznym rozwoju. Firma znalazła się w gronie dziesięciu przedsiębiorstw, którym udało się utrzymać roczny wzrost przychodów na poziomie co najmniej 100 milionów dolarów. Początek roku 2015 również był dla Jeunesse niezwykle udany – przychody firmy w pierwszym kwartale zamknęły się w kwocie niemal 180 milionów dolarów, co oznacza wzrost o 150 procent w porównaniu do analogicznego okresu roku 2014.

Jesteśmy bardzo dumni z tego zaszczytu, który jest prawdziwym świadectwem zaangażowania naszych dystrybutorów, a także ciężkiej pracy naszego korporacyjnego zespołu. Jesteśmy zadowoleni z tego sukcesu i wdzięczni za to, że zostaliśmy uznani za jedną z najlepszych firm w branży. Jednakże nie zamierzamy spocząć na laurach

– komentował Scott Lewis, CVO Jeunesse Global.

Nature’s Sunshine Products wycofuje się z Wietnamu

NSP ogłosiła ostatnio plan zakładający usprawnienie prowadzonych przez nią działań i ponowną ich koncentrację na przynoszących zyski możliwościach rozwoju. Plan jest reakcją firmy na jej sytuację w niektórych krajach.

Usprawnienie działań zakłada obniżenie kosztów, udoskonalenie wydajności i skupienie się na dużych rynkach przynoszących największe zyski. W związku z tym NSP zamierza wycofać się z Wietnamu, zlikwidować 100 do 130 stanowisk na całym świecie poprzez rozwiązywanie umów oraz niezatrudnianie nowych pracowników w miejsce tych, którzy rezygnują bądź przechodzą na emeryturę.

W rezultacie tych działań firma zamierza zaoszczędzić od 10 do 15 milionów dolarów.

Siberian Health otwiera biuro w Indiach

Rosyjska firma sprzedaży bezpośredniej z Nowosybirska Siberian Health wprowadza swoje produkty na kolejny, 25 już rynek. Firma otworzyła właśnie swoje pierwsze biuro w Indiach, w New Delhi.

Siberian Health oferuje produkty stworzone na bazie ziół i minerałów z regionu jeziora Bajkał oraz Ałtaju, krain znanych z wyjątkowego ekosystemu. Korporacja powstała w 1996 roku. Założyła ja para młodych przedsiębiorców, Evgenij Volikov i Tatiana Gorohovskaya. W 2001 roku firma miała już swoje centrum badań i innowacji, a trzy lata później rozpoczęła ekspansję na zagraniczne rynki. W ciągu zaledwie dekady wprowadziła swoje produkty do ponad 20 krajów, w tym do Polski.

Redakcja

Źródła: