Branża MLM do nudnych nie należy i jak zwykle sporo się w niej dzieje! Tym razem kalejdoskop wydarzeń dotyczy zarówno edukacji, sportu, jak i biznesu. Kanadyjskie Direct Sellers Association przyznaje stypendia naukowe, a Mary Kay znowu świętuje swój sukces! Herbalife propaguje zdrowe odżywianie, ale także sportowy styl życia, natomiast Young Living… ma sprawę w sądzie!  

Kolejny rynek podbity przez Mary Kay


Kosmetyczny gigant z główną siedzibą w Teksasie poszerzył swoją działalność o kolejny kraj na mapie świata. Po 54 latach działalności i współpracy z ponad 40 państwami nadeszła kolej na Peru! To następny punkt Mary Kay na rynku w Ameryce Łacińskiej. Najnowsza siedziba w Limie powstała niedługo po udanym wprowadzeniu przedsiębiorstwa w sąsiadującej Kolumbii w 2015 roku.

Idea sprzedaży bezpośredniej w Peru rozwija się od około 40 lat. Obecnie, według światowych rankingów, państwo to znajduje się na 50 miejscu (ze 189) jeśli chodzi o sprawność prowadzenia biznesu.

http://directsellingnews.com/index.php/view/mary_kay_expands_latin_america_presence_with_unveiling_of_peru_headquarters#.WcTZc8hJY2x

Young Living z wyrokiem!


Za co? Departament sprawiedliwości USA ogłosił, że spółka przyznała się do przestępstw związanych z nielegalnym handlem olejkiem palisandrowym i nardowym. Firma zrobiła to dobrowolnie i współpracuje z inspektorami rządowymi. Zostanie jednak ukarana grzywną w wysokości 500 000 USD.

Zastępca prokuratora generalnego Jeffrey H. Wood z działu ds. środowiska i zasobów naturalnych słusznie zauważył, że 

przywóz nielegalnie pozyskanego drewna i produktów z drewna narusza amerykańskie prawo i zagraża zasobom leśnym na całym świecie.

https://www.businessforhome.org/2017/09/young-living-essential-oils-sentenced-for-illegal-import/

Herbalife po raz kolejny partnerem triathlonu


Firma propagująca zdrowe żywienie już 13. raz będzie patronować wydarzeniu Nautica Malibu Triathlon. Zdecydowała się również zostać tytułowym sponsorem wyścigu rozpoczynającego 31. NMT. Celem organizacji, według słów prezesa Richa Goudisa, jest “uczynienie świata zdrowszym i szczęśliwszym”.

Herbalife dostarczył uczestnikom wydarzenia CR7 Drive – napój dla sportowców, opracowany wspólnie z Cristiano Ronaldo, natychmiastowo regenerujący mięśnie.

Nautica Malibu Triathlon przyciąga tysiące sportowców. Jest jedynym z najbardziej rozpoznawalnych wyścigów na świecie, głównie z powodu zapierających dech w piersiach widoków na ocean.

http://directsellingnews.com/index.php/view/herbalife_returns_as_official_nutrition_partner_title_sponsor#.WcTZjchJY2x

Stypendia naukowe DSAAlterbusiness newsy z branży MLM


Direct Sellers Association w Kanadzie przyznało ostatnio pięć stypendiów w wysokości 1000 dolarów dla dzieci aktywnych niezależnych konsultantów handlowych (ISC) firm członkowskich DSA lub ISC. Oprócz tego przyznano też jedno stypendium (1000 dolarów) dla dziecka pracownika DSA.

Dotacje na takie inicjatywy edukacyjne są możliwe dzięki wsparciu ze strony fundacji DSEF z siedzibą w Kanadzie. DSEF jest organizacją non-profit założoną przez Canadian DSA w 1994 roku.

Być może 6 przyznanych stypendiów wydaje się nieznaczące, ale 6 dzieci otrzymała większe szanse na rozwój. Oby więcej takich inicjatyw!

http://directsellingnews.com/index.php/view/dsa_of_canada_recognizes_academic_scholarship_recipients#.WcTZpMhJY2x

AlterBusiness.info marketing sieciowy network marketing MLM