14 czerwca w okolicach Kalisza odbyło się charytatywne wydarzenie Charity Fashion Day, zorganizowane przez projekt Krzysztofa „Gorzkiego” Gorzkiewicza „Pomaganie Jest Trendy” na rzecz Fundacji Nowa Nadzieja. Na tej pierwszej w historii dobroczynnej imprezie modowej, prowadzonej przez NATALIĘ SIWIEC, można było podziwiać pokazy kolekcji znanych marek, m.in. By Katie czy Elizabeth Passion z Konina, oraz wypróbować kosmetyki firmy Perfect Coll. To kolejny występ biotechnologicznej, innowacyjnej firmy z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni na wybiegu pośród modelek i celebrytów.

Zabiegi przed make-upem

Założenie było genialnie proste. Jak pokazać działanie Beauty & Lift Set szerokiemu gronu odbiorców? W praktyce, na twarzach tych, którym najbardziej zależy na wyglądzie. Przed pokazem modelki prezentujące kolekcje projektantów w atelier hotelu Kristoff zostały poddane zabiegom kosmetycznym urządzeniami i kosmetykami Perfect Coll. Zabiegi przeprowadzała nadworna kosmetolożka i trenerka firmy, Ewelina Domańska. Modelki miały okazję zaobserwować na własnym przykładzie, że zabieg, który mogą wykonać we własnym domu, utrwala makijaż i daje spektakularne efekty.

Kim są panie, które wypróbowały na sobie luksusowe kosmetyki i urządzenia Perfect Coll? Na wybiegu kolekcje wystawców zaprezentowały m.in. znana z programu Top Model MISHA CZUMACZENKO, AGNIESZKA KNAP (Miss Multiverse), ANITA SIKORSKA (Playboy Playmate), MINGA ANTONIO (Top Model), KASIA NOWICKA (Elitte Model Look Paris), EWA WOŹNIAK, EWELINA HOFFMANN, DOROTA WOJCIECHOWSKA, GOSIA KRZYWDA (Queen Bikini 2013), DARIA SZMAJ (Queen Bikini 2015) oraz KAROLINA ZAKRZEWSKA (Miss Polski 2007, która reprezentowała Polskę w konkursie Miss World 2007).

„Innowacyjny kosmetyk” dla każdego

Firma Perfect Coll na tych niecodziennych targach mody, zdrowia i urody miała również swoje stoisko, obok takich rozpoznawalnych marek jak Audi, Volkswagen, Skoda i  Douglas. Partnerki firmy realizowały na nim autorski projekt firmy pod hasłem „Innowacyjny kosmetyk”. W zamian za szczere odpowiedzi na parę pytań z ankiety i swoją opinię na temat kosmetyków, goście mogli odebrać prezenty od firmy i zaproszenie na zabieg wykonywany przy użyciu kosmetyków Perfect Coll.

„Kosmetyki i zestawy były świetnie odbierane przez oglądających i modelki na wybiegu. Zgromadziliśmy wiele kontaktów biznesowych” – opowiada EWELINA DOMAŃSKA.

„Nasze stoisko znajdowało się zaraz przy scenie. O kosmetykach i Beauty & Lift Set opowiadała ze sceny Natalia Siwiec, która zna i stosuje produkty Perfect Coll. Zapraszała też na zabiegi pokazowe” – wtóruje jej Partnerka firmy, JOLANTA DOMANIECKA.

Celebryci z Perfect Coll

Na zdjęciach z eventu możemy zobaczyć celebrytów pozujących do zdjęć z partnerami i produktami Perfect Coll – m.in. divę operową ALICJĘ WĘGORZEWSKĄ – gwiazdę wieczoru Charity Fashion Day, NATALIĘ SIWIEC oraz detektywa KRZYSZTOFA RUTKOWSKIEGO z narzeczoną MAJĄ PLICH. Detektyw przekazał do licytacji charytatywnej swoje, kultowe już, ciemne okulary oraz kilka książek „Detektyw Rutkowski – Prawdziwa Historia”. Z kolei NATALIA SIWIEC i PAWEŁ KUCHARSKI zlicytowali oryginalny krawat marki JULIO IGLESIAS z własnoręcznym autografem słynnego tenora i certyfikatem autentyczności.

„Nowa Nadzieja” i problem autyzmu

Warto dodać również parę słów o szczytnym celu, w ramach którego odbyła się ta impreza charytatywna. Tegoroczna edycja akcji „POMAGANIE JEST TRENDY” powstała pod hasłem „Autyzm nie musi być wyrokiem”. Główną cechą autyzmu jest trudność w nawiązywaniu kontaktu z otoczeniem. Niestety, wielu rodziców nie dopuszcza do świadomości faktu, że dziecko cierpi na autyzm. Szczególnie zagrożone autyzmem są dzieci obciążone ryzykiem okołoporodowym, a także te we wczesnym wieku przedszkolnym. Przy leczeniu ważny jest czas – im wcześniej rozpozna się zaburzenia związane z rozwojem dziecka, tym szybciej i skuteczniej można im przeciwdziałać, bo nie zdążą jeszcze dokonać tak wielkich szkód. W wielu przypadkach autyzm wyleczyć można w 100%, niezbędna jest jednak do tego szybka reakcja rodzica i podjęcie kroków terapeutycznych. Fundacja Nowa Nadzieja, którą wspierano podczas Charity Fashion Day, może pochwalić się jedną z największych skuteczności w leczeniu autyzmu w Polsce, w dużej mierze dzięki wizytom w jej siedzibie światowego autorytetu w dziedzinie autyzmu, dr. Johna Greena. A problem nie jest bagatelny, statystyki bowiem wskazują na to, że aż jedno na 88 dzieci w Polsce dotknięte jest przez autyzm.

 Redakcja

Źródła: