Szukając nowych lub dodatkowych możliwości zarobku w Internecie, warto sprawdzić propozycje sektora bankowego. Banki od kilku lat prześcigają się w tworzeniu atrakcyjnych ofert, by przyciągnąć nowych klientów. Z uwagi na nieustannie rosnącą konkurencję na rynku oraz szereg możliwości, wśród których mogą przebierać wymagający użytkownicy, powstały m.in. programy partnerskie, mające działać nie tylko z korzyścią dla banków, lecz przede wszystkim dla osób aktywnie w nich uczestniczących.

Nowi klienci, czyli chleb powszedni


Głównym celem programów partnerskich jest pozyskanie nowych klientów danego banku. I na tym właśnie polegało będzie nasze zadanie, jeśli zdecydujemy się do jednego z nich przystąpić. Dla osób aktywnie działających w branży MLM nie brzmi to jednak jak specjalne wyzwanie. Tym przecież zajmujemy się na co dzień, przemknęło pewnie właśnie przez głowę niejednemu z Was. Aby dotrzeć do jak największej ilości do osób, trzeba jednak obrać konkretną strategię, a każda branża charakteryzuje się odmienną specyfiką. Przyjrzyjmy się zatem bliżej spektrum programów oferowanych przez banki na rynku polskim. W opracowanym zestawieniu bierzemy pod lupę zasady oraz korzyści płynące z poszczególnych opcji.

Z czym to się je?


Przystępując do programu partnerskiego podpisujemy umowę z bankiem na czas nieokreślony, stając się jednocześnie jego partnerem biznesowym. Z tytułu nawiązanej współpracy przysługują nam także korzystne opcje pożyczek lub kredytów. Warto zatem rozważyć takie rozwiązanie, jeśli dodatkowo myślimy np. o wzięciu kredytu. Od momentu podpisania dokumentów, należy się skupić na tym, aby pozyskać nowych klientów, którzy docelową otworzą rachunek bankowy lub skorzystają z innych usług dostępnych w ofercie danego banku. Sposób, w jaki tego dokonamy pozostaje naszą indywidualną sprawą. Dopóki wszelkie metody, jakimi będziemy się posługiwać będą legalne i zgodne z warunkami umowy, banki nie wkroczą z ingerencją.
Największe przychody uzyskamy pozyskując klientów zainteresowanych bazowymi usługami banków, w tym m.in. założeniem konta bankowego, kredytem czy pożyczką z korzystnym oprocentowaniem. Ważne jednak, aby dotrzeć do jak najszerszego spektrum odbiorców. Wydawać by się mogło, że konto bankowe w dzisiejszych czasach posiada już każdy. Warto wziąć jednak pod uwagę młode osoby, które dopiero wkraczają na rynek pracy – każda z nich prędzej czy później będzie takiego konta potrzebowała, nasza natomiast w tym głowa, aby zdecydowała się na to oferowane przez nas. Dobrym tropem będą także wieloletni użytkownicy systemu bankowego, którym łatwo będzie pokazać, że rozwiązania do których są przyzwyczajeni, zdążyły stracić na atrakcyjności i wówczas przedstawić im konkurencyjną ofertę.

Najskuteczniejsze narzędzia promocji


Na samym początku działalności warto nieco zainwestować w promocję mediów, którymi będziemy się posługiwać. Przeznaczone na ten cel środki powinny się zwrócić wraz z pozyskaniem pierwszych klientów. Zanim jednak podejmiemy jakiekolwiek działania w tym kierunku, warto sprawdzić, czy nie są one zabronione w umowie. Jednym z najważniejszych narzędzi będzie odpowiednio wypozycjonowana strona internetowa, docelowo mająca stać się naszą wirtualną wizytówką. Jej atrakcyjność z pewnością wzrośnie, kiedy zdecydujemy się na publikowanie tam treści związanych z tematyką finansów. Jeśli jednak zechcemy nadać stronie nieco bardziej blogowego charakteru, ważnym jest, aby posty pojawiały się regularnie, najlepiej raz w tygodniu. Użytkownicy trafiający na naszą stronę nie powinni mieć wątpliwości co do profesjonalizmu świadczonych przez nas usług.
Jeżeli posiadamy już własną stronę, które nie jest stricte związana z usługami bankowymi, lecz ma wypracowane grono regularnie odwiedzających ją użytkowników, możemy umieścić na niej baner reklamowy banku partnerskiego, a także raz na jakiś czas opublikować post poświęcony promocji nowego sektora naszej działalności. Unikalni użytkownicy, którzy pojawiają się na stronie czy fanpage na Facebooku regularnie – to źródło naszych potencjalnych zarobków, a także niejednokrotnie jedno z kryteriów przystąpienia do programu partnerskiego.
W celu dotarcia do nowych klientów dobrze sprawdzi się także regularny mailing. Pamiętajmy o legalnym pozyskaniu bazy adresów, a następnie o atrakcyjnym konstruowaniu treści. W czasach, kiedy do skrzynek mailowych trafiają codziennie setki maili, szczególnie ceniona jest wartość dodana. Nie chcemy przecież, aby nasza wiadomość trafiła do spamu!
Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy lub zwyczajnie wolisz, aby o promocję ktoś zatroszczył się za Ciebie, sprawdź ofertę Wirtualnych Asystentek.

Przegląd wybranych programów partnerskich


 

Program partnerski PKO BP

Program partnerski PKO BP prowadzony jest przez zanox – sieć afiliacyjną działająca w sektorze handlu elektronicznego i programów partnerskich. Zanox nakłada kilka obostrzeń, jednocześnie oferując inne korzyści. Zabronione jest korzystanie m.in. z takich kanałów promocji, jak SEM (Search Engine Marketing) – czyli m.in. pozycjonowanie, Incentivised Offers – działania reklamowe w porównywarkach internetowych czy Layers – automatyczne zasłonięcie treści strony materiałem reklamowym. Z kolei dostęp do statystyk daje możliwość monitorowania zysków. Odpowiednio poprowadzona analiza pomoże ustalić, które materiały i kampanie reklamowe przynoszą największe korzyści.

Więcej o programie: TUTAJ

Program partnerski mBANK

mBank dla swoich przyszłych partnerów stworzył krótki filmik instruktażowy, w którym swoim doświadczeniem dzielą się obecni użytkownicy serwisu:

Po rejestracji, partnerzy otrzymują gotowe narzędzia do promowania oferty mBanku, które mogą oni umieścić na własnej stronie internetowej, blogu lub profilu na Facebooku. Dotychczas najwyższa prowizja partnera wyniosła prawie 80 tys. złotych. Natomiast zarobki najlepszych partnerów w ostatnich miesiącach kształtowały się następująco:

  • Partner 1 – 30947.00 zł
  • Partner 2 – 22136.00 zł
  • Partner 3 – 5090.00 zł
  • Partner 4 – 2403.00 zł
  • Partner 5 – 1412.00 zł

Szczególnie zainteresuje Was pewnie tabela prowizji dostępna TUTAJ
Duch zdrowej rywalizacji podsycany jest m.in. za pomocą konkursów sprzedażowych, gdzie do wygrania są zawsze atrakcyjne nagrody pieniężne.

Więcej: TUTAJ

Program partnerski ALIOR BANK

Alior Bank stawia na prostą i bezpośrednią komunikację. Na oficjalnej stronie banku znaleźć można krótki opis poszczególnych kroków, jakie należy podjąć, aby dołączyć do programu afiliacyjnego. To, czym program ten różni się np. od oferty PKO PB jest brak pośrednika – organizatora, co pozwala na wyższe stawki oraz szybszą wypłatę wynagrodzeń. Członkowie z długoletnim doświadczeniem mają z kolei możliwość negocjowania stawek.
Więcej: TUTAJ

Ile na tym zarobię


Stawki za konkretne polecenia ustalone są kwotowo lub procentowo. Samo polecenie jednak nie wystarczy, prowizja zostanie naliczona dopiero w momencie, kiedy dojdzie do finalizacji umowy. Ze względu na różnorodność ofert oraz dodatkowych korzyści oferowanych przez banki, a także indywidualne preferencje potencjalnych klientów, warto zastanowić się nad członkostwem w sieciach, które oferują polecanie kilku różnych programów jednocześnie. Jednym z liderów w tym segmencie jest aktualnie Comperia Lead. Sieć ta oferuje szereg narzędzi porównujących produkty finansowe dostępne na rynku.
Średnie zarobki z programów partnerskich, bez wyraźnego angażowania się w docieranie do klientów, wynoszą około kilkuset złotych. Osoby, które zgłębią temat i poważniej się w niego zaangażują, mają szansę na zarabianie w tysiącach, a nawet dziesiątkach tysięcy złotych. Rezygnacja z programu, jeśli nie ustalono w umowie inaczej, zwykle nie wiąże się dodatkowymi kosztami lub zobowiązaniami. Jeśli zatem masz swoją stronę internetową lub gro fanów odwiedzających Twój profil lub fanpage na Facebooku, być może pora rozważyć kolejną możliwość zarobienia na nich pieniędzy, dołączając do programu partnerskiego. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto odwiedzić placówki kilku banków w celu zasięgnięcia fachowej wiedzy oraz usystematyzowania informacji, które dostępne są w sieci.