Najtańszym źródłem poprawy efektywności jest wykorzystanie doświadczeń innych – powiedział James Harrington, a my skwapliwie mu przytakujemy. Nasza redakcja, podobnie jak kilkadziesiąt innych osób, postanowiła więc zasięgnąć wiedzy u mistrza efektywności, Daniela Kubacha, na kolejnym z kultowego cyklu szkoleń. Trening Efektywności Osobistej odbył się 27 maja we Wrocławskim Parku Technologicznym – miejscu, które ze względu na swój charakter idealnie wręcz wpisało się w motyw skutecznego działania.

Aulę jednego z budynków WPT wypełniło w minioną sobotę ponad 50 osób z całej Polski. Ich entuzjazm i ciekawość dało się odczuć już od progu! Emocje bynajmniej nie opadły, gdy na zaimprowizowaną scenę wszedł prowadzący szkolenie Daniel Kubach: przedsiębiorca, inwestor, anioł biznesu, a wreszcie – multimilioner. To bez wątpienia właściwy człowiek na właściwym miejscu, którego efektywności po prostu nie da się zakwestionować.

Klucze do efektywności


O efektywności świadczą wyniki – jest to więc wartość mierzalna, którą da się zarządzać. Dlatego, jak twierdzi Daniel Kubach, każdy z nas może poprawić swoją skuteczność, jeśli tylko pozna i wykorzysta odpowiednie narzędzia. Ich brak skutkuje natomiast niezadowalającą jakością życia, niewystarczającymi zarobkami i marnowaniem jakże cennego czasu.

Pracę nad sobą warto zacząć od zrozumienia, co i w jaki sposób wpływa na naszą efektywność. Czy wiesz, że do działania pobudza Cię zapach mięty albo… wygodny materac? Czy zdajesz sobie sprawę z wagi właściwego odżywiania? Uczestnicy Treningu Efektywności Osobistej już rozumieją, jak wiele czynników przyczynia się do ich skuteczności.

Kolejnym kluczem do sukcesu jest prawidłowe wyznaczanie i formułowanie celów – bez nich o efektywności właściwie nie może być mowy. Daniel podzielił się z słuchaczami porcją teoretycznej wiedzy oraz własnymi doświadczeniami. Szybko nawiązał się dialog między prowadzącym a publicznością, która chętnie podpytywała milionera o jego ulubione narzędzia i techniki. Ta wymiana zdań trwała zresztą już do końca szkolenia, czyniąc je jeszcze bardziej interesującym.

Praktyka czyni mistrza


Na Treningu Efektywności Osobistej nie brakowało praktycznych wskazówek. Daniel mówił między innymi o tym, jak stworzyć efektywne środowisko pracy, jak rozpoznać i wyeliminować tzw. przeszkadzacze czy jak ustalać priorytety. Wskazywał też konkretne sposoby, których sam używa w zarządzaniu czasem i energią. W naszej ocenie właśnie to – doświadczenie życiowe – stanowiło realną wartość szkolenia. Suche informacje, jak wiemy, często wpadają jednym uchem, a wypadają drugim. Uczestnicy gorliwie notowali, przy okazji wykonując zalecone przez prowadzącego ćwiczenia.

No właśnie – Daniel Kubach stawia na działanie. Z widoczną przyjemnością zachęcał słuchaczy do akcji, proponując proste, ale kluczowe dla efektywności zadania. Długopisy poszły więc w ruch, gdy kilkadziesiąt osób tworzyło własne matryce Eisenhowera, spisywało niezbędne w swoim zawodzie kompetencje czy określało prywatne przeszkadzacze. Nie obyło się również bez zadań domowych! Uczestniczy Treningu dostali, zgodnie z obietnicą, gotowe do wykorzystania narzędzia. Muszą tylko nauczyć się z nich korzystać.

A mają pole do popisu – życie osobiste, kariera, zdrowie, finanse, pasje… Osoby biorące udział w szkoleniu już wiedzą, że w każdej z tych dziedzin można poprawić swoją efektywność. Co jednak ważniejsze, potrafią to zrobić!

Efektywność czy efektowność?


Czy warto było poświęcić niemal całą sobotę na szkolenie z efektywności? Jak najbardziej! To fantastyczna inwestycja czasu dla wszystkich, którzy chcą wieść lepsze, pełniejsze życie. Mistrzowie skuteczności pozornie nie mieliby na Treningu Efektywności Osobistej czego szukać – choć i oni wyciągnęliby na pewno ciekawe wnioski z doświadczeń Daniela. Natomiast polecamy uczestnictwo przedsiębiorcom, managerom, handlowcom, rekruterom, asystentom, artystom… każdemu, kto ma marzenia, plany i ambicje!

Warto przy tym zaznaczyć, że Daniel Kubach nie jest krasomówcą, który uwiedzie Was pięknymi słówkami. To praktyk biznesu – mówi prosto, jasno i na temat. Zamiast na efektowność szkoleń, stawia na ich efektywność, przekazując wiedzę w przystępny sposób. Dlatego też potrafi dotrzeć chyba do każdego, a to ważna cecha trenera.

Chcesz wziąć udział w kolejnych Lekcjach Wartych Miliony i Praktycznej Akademii Przedsiębiorczości? Koniecznie śledź stronę internetową i fanpage Daniela Kubacha, by być na bieżąco!

stopka_pod_artykuł_karolina