W weekend 16-17 lipca redakcja Alterbusiness.info wybrała się do przepięknej miejscowości na wschodzie Polski – Kazimierza Dolnego. Co skłoniło nas do przejechania ponad 400 kilometrów w sobotni poranek? Zdecydowanie najgorętsze wydarzenie tego lata – Letnia Konferencja Nature’s Sunshine. Od wejścia do wspaniałego hotelu Król Kazimierz czuć było doskonałą atmosferę i zapach sukcesu. Firma zadbała o każdy detal spotkania: od oprawy wizualnej po treści merytoryczne, liczne atrakcje i garść niespodzianek! Ale zacznijmy opowieść od początku.

Letnia Konferencja NSP zaczęła się od zadbania o wrażenia wizualno-estetyczne gości. Równo w południe wystartował pokaz grupy MultiVisual, finalistów programu Mam Talent. Panowie z pełną finezją operowali światłem zgromadzonym w wiązkach laserów i w rytm niezwykłej muzyki wprowadzili wszystkich obecnych w nastrój magii i iluzji. Chyba największą niespodzianką dla zebranych, nagrodzoną gromkimi brawami, było wykreowane przez artystów świetlne logo Nature’s Sunshine, które tańczyło po ścianach sali konferencyjnej w rytm ich kroków.

Następnie zgromadzonych gości przywitał prowadzący Konferencję duet Liderów Menadżerów NSP Polska – Lidia Bogusz i Robert Cieślik, od samego początku budujący iście przyjazną i rodzinną atmosferę. Serdecznie przywitali zaproszonych gości: Annę Higgins – Product Portfolio Manager z Nature’s Sunshine Products, która przyleciała prosto z centrali firmy w Utah, Bartłomieja Felusia – Członka Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej, dr. n. med. Zbigniewa Martykę, Dyrektora Krajowego Nature’s Sunshine Products Poland Grzegorza Małachowskiego oraz Prezes Zarządu Grupy Medialnej 8&8, właścicielkę naszego portalu – Joannę Bromboszcz.

Smart Meal – posiłek z głową


Jako pierwsza do zebranych gości przemawiała Anna Higgins, która na co dzień zajmuje się marketingiem w głównej siedzibie Nature’s Sunshine w USA. Jako swoista skarbnica wiedzy o produktach NSP opowiadała o nowościach i planach, obejmujących nasz krajowy rynek. Anna nie przyjechała do polskich dystrybutorów z pustymi rękami. Przywiozła nowy i rewelacyjny produkt, o którym opowiadała w swoim wystąpieniu – Smart Meal. Ten przepyszny dietetyczny koktajl białkowy, pełen niezbędnych witamin i składników odżywczych, jest idealnym rozwiązaniem dla osób dbających o zdrowie oraz ceniących wygodne i proste podejście do żywienia.

Podczas swojego wystąpienia, Anna Higgins opowiadała o programie prowadzonym przez Nature’s Sunshine w Stanach Zjednoczonych – Habit of Health – w tłumaczeniu na język polski – Nawyki Żywieniowe. Program ten składa się z trzech podstawowych filarów:

  1. Ukierunkowana ochrona, która dzięki szerokiej gamie produktów zapewnia ukierunkowaną opiekę oraz naturalne rozwiązania dla wielu problemów zdrowotnych. Odpowiedzialna jest za poprawę zdrowia na poziomie komórkowym i wzmocnienie wewnętrznych systemów organizmu;
  2. Codzienne kluczowe składniki, dzięki którym dostarczysz swojemu organizmowi optymalną ilość związków odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania;
  3. Rozwiązania dla kontroli wagi to produkty, które pozwolą zredukować wagę i utrzymać ją na odpowiednim poziomie.

Nie wszystkie produkty Nature’s Sunshine są już dostępne na polskim rynku. Jednak Anna Higgins zapewniła zebranych, że wprowadzenie Smart Meal to dopiero początek, a od teraz co kwartał do Polski trafi nowy produkt.

Nature’s Sunshine podbija Polskę


Po wystąpieniu Ani, na scenę został zaproszony Dyrektor Krajowy Nature’s Sunshine Products Poland Grzegorz Małachowski:

Firma Nature’s Sunshine na polskim rynku działa od 6 lat i od 2014 roku cały czas pnie się w górę. Porównując pierwsze półrocze zeszłego roku i pierwsze półrocze tego roku, odnotowaliśmy wzrost sprzedaży o 65%. Rosną nie tylko jej obroty, ale również liczba dystrybutorów. A i tym powodzi się coraz lepiej! W podanym okresie wypłacane premie wzrosły aż o 77%. Na Promocję Szybkiego Awansu – filar biznesu NSP, w całym 2014 roku przeznaczyliśmy 130 tysięcy złotych, w 2015 – 400 tysięcy, a w tym roku wypłaciliśmy już ponad 250 tysięcy złotych. Gratulacje!

Ze sceny dyrektor gratulował dystrybutorom, którzy trzykrotnie potwierdzili swoje statusy i zakwalifikowali się na Promocję Szybkiego Awansu. Nagrodę w wysokości 15 tysięcy złotych za potwierdzenie statusu Dyrektora Konsultanta otrzymali Danuta i Marek Kacperowscy.

Uważam, że wszyscy mogą to osiągnąć, bo Promocje za Szybkie Awanse są dla każdego. Każdego na to stać!

– powiedział Marek.

Jesteśmy zwykłymi ludźmi i skoro nam się udało, to myślę, że każdy może to zrobić. Życzę wszystkim byście awansowali coraz wyżej.

– dodała Danuta.

Za potwierdzenie statusu Dyrektora Asystenta nagrodę w wysokości 15 tysięcy złotych otrzymała Agnieszka Hernik, która ze sceny przypominała:

Pamiętajmy, że nie pracujemy tylko dla pieniędzy. Pracujemy, by nieść misję, jaką postawiło sobie NSP, czyli dotrzeć do jak największej ilości ludzi i powiedzieć im o suplementach jakie mamy, ponieważ na rynku polskim nie ma takiej jakości produktów jakie ma firma Nature’s Sunshine. Róbcie to sercem i z miłością, a pieniądze przyjdą same.

Takim samym wyróżnieniem mogli pochwalić się Teodor i Jolanta Małek. Z uśmiechem przyznali, że pracują z sercem, bo za narzekanie nikt nie płaci!

Ostatni czek dyrektor wręczył Markowi i Barbarze Wierbiłowiczom, którzy za potwierdzenie statusu Dyrektora Menadżera otrzymali 30 tysięcy złotych:

To jest wynik naszej codziennej pracy. Jak ktoś nazywa mnie pracoholikiem to wyjaśniam, że codziennie chodzę do pracy, do której nikt nie musi mnie zmuszać, a najlepszą motywacją jesteście wy. Myślę, że to nie jest koniec, a takie czeki firma będzie produkowała jeszcze przez długi czas.

– powiedział ze sceny Marek.

Bezpieczni dystrybutorzy Nature’s Sunshine


Kolejno na scenę poproszono Członka Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej – Bartłomieja Felusia, który otwarcie przyznał, że od lat śledzi losy Nature’s Sunshine na Polskim rynku i nie ukrywał, że jest fanem nie tylko firmy, ale również jej produktów.

Znaleźliście się w elitarnym gronie firm, które przede wszystkim przestrzegają kodeksu etycznego branży i jednocześnie ze sobą współpracują. I w tym gronie to właśnie Nature’s Sunshine wyróżnia się największą dynamiką. To ogromny sukces na polskim rynku i gratuluję zarówno w imieniu swoim, jak i Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej.

Bartek zdradził kolejną niespodziankę, przygotowaną przez firmę we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Sprzedaży Bezpośredniej dla dystrybutorów. Nature’s Sunshine zafundowała swoim liderom polisy ubezpieczeniowe „Bezpiecznego Sprzedawcy PSSB”!

Program daje Wam pełne bezpieczeństwo, ponieważ Wasza polisa obejmuje wszelkie następstwa od nieszczęśliwych zdarzeń, które mogą wydarzyć się na prezentacji. Jesteście zabezpieczeni odpowiedzialnością cywilną. Gdyby Wasz klient przykładowo zjadł całe opakowanie Smart Meal’a na jeden raz i źle się poczuł – za to odpowiedzialność bierze towarzystwo ubezpieczeniowe, jedno z największych w Polsce – InterRisk.

Program „Bezpieczny Sprzedawca PSSB” obejmie każdego dystrybutora, który osiągnie status Menadżera lub wyżej.

Ekspansja firmy w Europie


Na scenę poproszono również Prezes Zarządu Grupy Medialnej 8&8, Joannę Bromboszcz, która przede wszystkim gratulowała firmie Nature’s Sunshine wspaniałego eventu, dynamicznego rozwoju i niesamowitych dystrybutorów.

Jak zapewne wiecie, na portalu Alterbusiness.info można głosować na swoje ulubione firmy, produkty i managerów. Jest mi niezmiernie miło poinformować Was, że w zeszłym roku firma Nature’s Sunshine zdeklasyfikowała konkurencję! Od czerwca do września królowała w rankingach, dzięki czemu w rocznym podsumowaniu zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 38 552 głosów. Moje gratulacje! To Wasza zasługa!

Kolejną niespodzianką, ogłoszoną ze sceny przez Dyrektora Krajowego Nature’s Sunshine Products Poland Grzegorza Małachowskiego, jest otwarcie nowych rynków Nature’s Sunshine w Europie.

Już teraz firma działa na terenie Litwy, Łotwy i Estonii. Od 1 września otwarte zostaną rynki Czech, Słowacji i Węgier, a do końca tego roku ruszy Bułgaria i Rumunia. Każdy z tych krajów będzie miał dostęp do strony internetowej i sklepu w dowolnym języku. Pozostając w świecie technologii, Grzegorz zdradził kolejną niespodziankę dla swoich dystrybutorów – rusza nowa platforma internetowa, mająca ułatwić im bieżącą pracę.

Na koniec swojego wystąpienia Grzegorz zaprosił dystrybutorów na nadchodzące eventy firmowe, czyli Spotkanie Wigilijne w Rawie Mazowieckiej i Zimową Konferencję w Warszawie i Międzynarodową Konferencję Liderską w czeskiej Pradze wiosną 2017 roku.

Moc atrakcji


Na Letniej Konferencji firma NSP zadbała o wrażenia wszystkich gości. W przerwie zebrani mogli skosztować produktów takich jak Chlorofil, Solstic, a także nowości – Smart Meal – oraz dokonać zakupów produktów z 10-procentową zniżką.

Po przerwie na scenę zaproszono doktora Zbigniewa Martykę, który opowiadał zebranym, jak ważna dla naszego organizmu jest zdrowa wątroba. Podczas całego wykładu doktor Martyka uczulał uczestników konferencji na to, jak istotna jest prawidłowa dieta i suplementacja, ponieważ choć wątroba nie boli, jej zaniedbanie – nawet nieświadome – przynosi katastrofalne skutki.

Było coś dla rozruszania naszych umysłów, więc przyszedł czas i na rozweselenie ducha. Na scenie pojawiła się grupa teatralna złożona z dystrybutorów Nature’s Sunshine. Pantomima, która rozbawiła konferencyjnych gości do łez, przedstawiała karierę i drogę do sukcesu w firmie NSP.

Dystrybutorzy NSP nagrodzeni


Konferencje firmowe to idealny czas, by nagradzać dystrybutorów za ich codzienną pracę. W tym roku scena konferencyjna Nature’s Sunshine pękała w szwach!

Liderem jest osoba, która świadomie podjęła decyzję. Lider wykazuje się własnym przykładem, bo tylko za liderem podążają inni.

– mówiła ze sceny prowadząca konferencję Lidia Bogusz.

Najpierw nagrodzeni zostali wszyscy, którzy w 2016 roku osiągnęli status Lidera. Gromkimi brawami wyróżniono ponad 130 osób! Następnie na scenę zaproszono dystrybutorów, którzy osiągnęli status Lidera Asystenta. Ponad 80 osób zostało uhonorowanych książką Briana Tracy. Grawerowany długopis otrzymało prawie trzydziestu Liderów Konsultantów, a siedmiu Liderów Menadżerów odebrało grawerowane dyplomy.

Nagrodzono również dystrybutorów, którzy dzięki swojej pracy wezmą udział w wycieczce do fabryki Nature’s Sunshine w Utah – Rising Star 2017. Zaproszenie otrzymali Dyrektorzy Asystenci Agnieszka Hernik oraz Jolanta i Teodor Małek. Gratulujemy!

Jak on śpiewał… czyli Krzysztof Respondek na scenie Nature’s Sunshine


Gwiazdą wieczoru był znany aktor, piosenkarz i współtwórca Kabaretu Rak. Krzysztof Respondek, uczestnik programów takich jak „Jak oni śpiewają” i „Twoja twarz brzmi znajomo” porwał do zabawy gości Konferencji już od pierwszej piosenki. Talent wokalny przeplatał się z jego niesamowitym poczuciem humoru i tak, pod koniec jego występu, cała sala tańczyła i śpiewała razem z nim. To była idealna rozgrzewka do wieczornych tańców i zabaw, które dla niektórych skończyły się bladym świtem.

Biznesowa niedziela


Drugi dzień Letniej Konferencji poświęcony został rozmowom o biznesie. Dyrektor Menadżer Marek Wierbiłowicz rozpoczął od wystąpienia, w którym przekonywał dystrybutorów, dlaczego właśnie teraz jest odpowiedni czas na zaangażowanie się w branżę MLM.

Podjąłem decyzję, a potem każdego dnia robię rzeczy, które przybliżają mnie do celu. To jest bardzo ważne, decyzja musi nieść za sobą działanie. Możesz być wyedukowany, możesz mieć wiedzę, ale jak nie umiesz jej wykorzystać to nic się nie wydarzy.

Drugim prelegentem był Dyrektor Asystent Teodor Małek, opowiadający o składowych częściach sukcesu, czyli kierunku, koncentracji i konsekwencji.

Zobaczcie, co dziś mamy. Firma przygotowała dla nas niezwykły plan marketingowy i przyznam, że jak pierwszy raz Marek Wierbiłowicz mi go przedstawił, to z niedowierzaniem stwierdziłem, że te schodki pomiędzy statusami są tak łagodne, że każdy jest w stanie wejść po nich na sam szczyt. Kwestia tylko, żeby stanąć na miejscu start, podpisać deklarację i wyznaczyć sobie cel.

Ostatni przed przerwą na scenie pojawił się Dyrektor Konsultant Marek Kacperowski, który zadał zgromadzonym gościom pytanie: „Czy zawsze tak jest, że trawa u sąsiada jest bardziej zielona niż u nas?”

Jeżeli włączy ci się faza narzekania – przekuj ją w fazę działania. Nie narzekaj, tylko działaj!

– tak jednym zdaniem podsumował swoją wypowiedź Marek.

Po przerwie na Gorących Krzesłach zasiedli Liderzy Nature’s Sunshine, którzy zostali zasypani ogniem pytań od prowadzących. Opowiadali o tym, jak prowadzić biznes w NSP, jak w praktyce rozmawiać z klientami, a także o swoich mocnych i słabych stronach. To dopiero porządna dawka motywacji dla wszystkich gości Letniej Konferencji!

Spotkanie zakończył Marek Wierbiłowicz, podsumowując swoją karierę w marketingu i dając ostatniego motywacyjnego kopa zgromadzonym dystrybutorom:

Pamiętajmy o tym, że osiągnięcie sukcesu to proces. Ani sukces, ani porażka nie następują w sposób momentalny. Dlatego skupiam się na dzisiejszym przygotowaniu, żeby jutro osiągnąć sukces. Podjąłem decyzję, a ona jest jak iskra, która zapala działanie. Dopóki nie zapadnie decyzja, nie stanie się nic.

Sukces Nature’s Sunshine to sukces, na który pracuje wielu dystrybutorów. Gratulujemy zarówno corocznych osiągnięć firmy, jak również niesamowicie udanej Letniej Konferencji – pomimo okresu wakacyjnego zgromadziła trzystu gości! Zresztą, chcecie wiedzieć jak było? Zobaczcie sami!

stopka_Domi