Suplementy diety to obecnie jeden z najpopularniejszych sektorów marketingu sieciowego. Nic dziwnego! W końcu większość Polaków zapytanych o najcenniejszą wartość w swoim życiu, odpowiada: “Zdrowie”. Jakie są najpopularniejsze suplementy dystrybuowane w modelu MLM? W które produkty warto zainwestować, aby zyskać pełnię zdrowia oraz prężnie rozwijający się biznes? Przedstawiamy krótki przewodnik, dzięki któremu dowiesz się, jakie suplementy w MLM są warte Twojej uwagi!

Suplementy z kolagenem

________________________________________________________________________________________________

Kolagen stał się niekwestionowanym królem wśród suplementów dostępnych w branży marketingu sieciowego. Produkty oparte na jego dobroczynnym działaniu są dostępne na polskim rynku już ponad dekadę, a mimo to zapotrzebowanie wciąż nie maleje. To zrozumiałe! Jako substancja znajdująca się w tkance łącznej, kolagen odpowiada za ochronę narządów wewnętrznych, nawilżenie skóry, a także kondycję kości, ścięgien i stawów! Niestety z wiekiem – od około 26. roku życia – zaczyna maleć ilość włókien kolagenowych w organizmie. Może skutkować to zaburzeniami ruchu, bólami stawów i kręgosłupa, powstawaniem zmarszczek i cellulitu. Wszystkim tym przykrym dolegliwościom można zapobiegać poprzez regularną suplementację produktami kolagenowymi. Co ciekawe – do syntezy kolagenu niezbędny jest kwas askorbinowy, czyli witamina C! Warto przyjmować obie te substancje, aby cieszyć się pozytywnymi rezultatami ich synergistycznego działania.

Podsumowując, suplementacja kolagenem to sposób na piękną skórę i zdrowy układ ruchu. Nic dziwnego więc, że decyduje się na nią coraz więcej Polaków, w tym również dystrybutorów działających w MLM.

Suplementy z witaminą C

________________________________________________________________________________________________

Z pewnością wiesz, że witamina C wspomaga układ odpornościowy. Z poprzedniego podpunktu dowiedziałeś się też o jej znaczącym udziale w syntezie włókien kolagenowych. Ale czy wiesz, że to nie wszystko? Witamina C posiada również właściwości przeciwutleniające, czyli zapobiegające procesom starzenia się! Nic dziwnego, że popularność suplementów z jej udziałem stale rośnie. Niestety nie każdy docenia ich dobroczynne działanie. Przeciwnicy suplementacji witaminą C twierdzą, że zdecydowanie lepiej dostarczać ten związek do organizmu w naturalnej postaci, zawartej w owocach i warzywach. Oczywiście – mają rację. Pozyskanie jego odpowiedniej ilości z pożywienia nie jest jednak takie proste. Nowoczesne rolnictwo, nastawione na masową produkcję, pozbawia żywność wielu cennych substancji, a witamina C należy do tych szczególnie wrażliwych na środki chemiczne. Suplementy z wysoką jej zawartością stanowią skuteczne uzupełnienie diety w ten związek, a dla biznesu MLM – potężne źródło dochodu, oparte na trosce o zdrowie swoich partnerów biznesowych.

Suplementy na bazie aloesu

________________________________________________________________________________________________

Aloes to wyjątkowa roślina, słynna ze swoich niezwykłych właściwości bakteriobójczych, przeciwzapalnych i oczyszczających. Rynek suplementów bazujących na cudownym działaniu aloe vera kwitnie. Naprawdę jest w czym wybierać! Sok z aloesu, aloesowy miąższ, żel, krem… Już sam bogaty wybór form preparatu może przyprawić o zawrót głowy! W jaki sposób działają poszczególne rodzaje produktów? Sok z aloesu posiada właściwości immunologiczne – chroni przed atakami wirusów i bakterii, dlatego sięgaj po niego w okresie wzmożonej zachorowalności na przeziębienie i grypę. Ponadto doskonale oczyszcza organizm oraz pomaga w walce z alergią. Podobnie działa miąższ pozyskiwany z tej rośliny. Z kolei żele i kremy z aloesu okażą się pomocne w przypadku drobnych ran i stanów zapalnych – przynoszą ulgę i przyspieszają ich gojenie. To jednak nie wszystko! Mała wskazówka dla Pań: dodanie odrobiny żelu aloesowego do ulubionej maski do włosów zwiększy jej nawilżające działanie. Aloe vera można stosować też jako delikatny krem dla problematycznej cery.

Jak widać, istnieje wiele powodów dla których aloes podbija rynek MLM. Jego szerokie zastosowanie w lecznictwie i kosmetyce, czyni z niego produkt, który z pełnym przekonaniem możesz rekomendować swoim współpracownikom.

Suplementy z witaminą D3

________________________________________________________________________________________________

Wraz z początkiem jesieni i stopniowym skracaniem się długości dnia, rośnie zapotrzebowanie na witaminę D3. Niedostateczna ekspozycja na światło słoneczne sprzyja niedoborom tej życiodajnej substancji. Objawiają się one bezsennością, utratą apetytu, bólami kości i stawów, a nawet zaburzeniami wzroku! Niestety żyjąc w kraju, w którym przez większość roku nie możesz cieszyć się słoneczną pogodą, Ty również jesteś narażony na niedobory witaminy D3. Z pomocą przychodzą suplementy, oferowane przez dystrybutorów produktów MLM. Szczególnie pomocne okażą się one w miesiącach do września do kwietnia, kiedy ekspozycja na promienie słoneczne staje się coraz rzadsza. Optymalna dawka dla osoby dorosłej to 800-2000 IU dziennie.

Szczególnie popularne jest połączenie witaminy D3 z inną niezbędną substancją, witaminą K2. Takie połączenie optymalnie wzmacnia kości i chrząstki, dlatego chętnie wybierają je seniorzy i osoby po urazach.

Suplementy zawierające flawonoidy

________________________________________________________________________________________________

Flawonoidy są substancjami znanymi ze swoich właściwości przeciwutleniających. Naturalnie występują w owocach i roślinach, odpowiadając między innymi za ich kolor. Najwięcej flawonoidów znajduje się w żywności o barwie czerwonej bądź fioletowej. Niestety, jak już wspominaliśmy, nowoczesne techniki masowego rolnictwa mogą pozbawiać warzywa i owoce części ich drogocennych właściwości. Regularnie stosowanie odpowiednich preparatów suplementacyjnych stanowi uzupełnienie zdrowej diety, dając Ci tym samym pewność, że dostarczasz organizmowi wszystkich niezbędnych substancji.

Jaką moc kryją flawonoidy? Aby odpowiedzieć sobie na te pytanie, musisz najpierw zapoznać się z pojęciem wolnych rodników. Są to szkodliwe cząsteczki, odpowiedzialne za postępowanie procesów starzenia. Ich powstawaniu sprzyjają: silny stres, papierosy, zanieczyszczone powietrze i wysoce przetworzona żywność. To właśnie wolne rodniki ponoszą częściową winę za powstawanie zmarszczek, pogorszenie się elastyczności skóry i inne przykre zjawiska. Jak z nimi walczyć? Za pomocą flawonoidów! Te substancje o silnym działaniu antyoksydacyjnym neutralizują szkodliwe działanie wolnych rodników. Nic dziwnego, że suplementy zawierające flawonoidy cieszą się tak dużą popularnością w branży MLM. Kto z nas nie marzy o zachowaniu na dłużej młodego wyglądu i doskonałego samopoczucia?

Suplementy w MLM. Jaki jest Twój faworyt?

________________________________________________________________________________________________

Piękny wygląd, doskonałe zdrowie, świetne samopoczucie – to tylko kilka z obietnic, które składają producenci suplementów diety. Wartość tego rynku w 2015 roku wyniosła aż 3,5 mld złotych – i ciągle rośnie! Nie dziwi nas, że przedstawiciele świata marketingu sieciowego mają ochotę na kawałek tego tortu. Czy jednak chodzi tylko o pieniądze? Nie! Produkt realnie poprawiający jakość życia i biznes oparty na trosce o zdrowie swoich współpracowników to sprawdzony przepis na sukces w zgodzie z wartościami branży MLM.

Jaki jest Twój faworyt wśród suplementów? Poinformuj nas w komentarzu!