Ostatnia już odsłona Tuzów MLM 2016 w kategorii „Firmy” ponownie utwierdza w przekonaniu, że ubiegły rok był dla tej branży wyjątkowy! Na polskim rynku wyróżniali się nie tylko od lat dominujący w marketingu sieciowym i sprzedaży bezpośredniej producenci kosmetyków i suplementów diety, lecz także innowacyjne przedsiębiorstwa działające w sektorze nowych technologii. Wyróżniliśmy najciekawsze firmy, które z pewnością również w 2017 roku wniosą świeży powiew do tego prężnego sektora.

Kolejność przypadkowa.


FutureNet-logoFutureNet

FutereNet w 2016 roku przeprowadził internetową rewolucję! To pierwszy portal społecznościowy, który dzieli się ze swoimi użytkownikami zyskiem z reklam oraz innych źródeł. Serwis działa w ponad 140 krajach świata i każdego dnia zdobywa setki nowych odbiorców. W ubiegłym roku prawdziwym hitem w ofercie firmy okazała się platforma reklamowa FutureAdPro. Umożliwia promocje swoich usług i produktów na całym świecie. Ponadto jeszcze w 2016 roku spółka uruchomiła porównywarkę cenową FutureNet Shopping z ponad 300 mln produktów.


kyani-profileKyäni

Firma powstała wiele lat temu na Alasce w wyniku połączenia sił aż trzech rodzin – Powellów, Hansenów i Taylorów. Tajemnicą jej sukcesu jest jagoda alaskańska, czyli dzika roślina, która wraz z niezbędnymi witaminami i minerałami wchodzi w skład suplementów Kyäni. Produkty zawierają naturalne antyoksydanty posiadające duże właściwości odżywcze oraz zdrowotne.

Flagowe produkty firmy tworzą Kyäni Trójkąt Zdrowia. Kyäni Sunrise, Kyäni Sunset Plus oraz Kyäni Nitro to unikalne połączenie właściwości zdrowotnych dzikich jagód alaskańskich, tocotrienolu (najsilniejsza forma witaminy E), a także złotych kwasów tłuszczowych omega-3 i tlenku azotu. Dziś Kyäni działa w 44 krajach świata (w tym w Polsce) i posiada 13 globalnych biur przedstawicielskich.

 


mary kayMary Kay

Tego kosmetycznego giganta nie trzeba nikomu przedstawiać. Założone przez Mary Kay Ash w 1963 roku przedsiębiorstwo z początkowym kapitałem w kwocie 5 tys. dolarów, jest dziś jednym z najpotężniejszych i obdarzonym największym zaufaniem klientów światowym graczem w branży MLM. Obecnie firma działa w 35 krajach na pięciu kontynentach, w tym w Polsce.

W swojej ofercie Mary Kay posiada najwyższej klasy kosmetyki do pielęgnacji ciała, makijażu czy unikalne perfumy. W Polsce co roku firma organizuje dla swoich konsultantek Seminarium bogate w liczne szkolenia, spotkania i warsztaty. W 2016 roku impreza odbyła się w dniach 16-17 września.


onecoinOneCoin

To dynamicznie rozwijająca się kryptowaluta stworzona przez dr Ruję Ignatovą  zamierza zagrozić dotychczasowemu rynkowemu liderowi – Bitcoinowi. Chociaż OneCoin powstał zaledwie dwa lata temu, w 2016 roku posiadało go prawie 3 mln osób z 204 państw! W ubiegłym roku pierwszą rocznicę powstania obchodził OneCoin Poland Team, którego członkowiepodczas licznych szkoleń edukacyjnych nad Wisłą tłumaczą fenomen rozwoju cyfrowej waluty.

W 2016 roku firma postawiła na dynamiczny rozwój. OneLife, dystrybutor kryptowaluty OneCoin, stworzył narzędzie OneLife Mobile Application Builder (MAB). Dzięki niemu nawet początkujący użytkownik może stworzyć profesjonalną aplikację mobilną dla swojego przedsiębiorstwa w ciągu kilku godzin. Ponadto w Sofii zostało wybudowane pierwsze na świecie Centrum Kryptowaluty!

 


oriflameOriflame

Kolejny światowy gigant kosmetyczny, którego nie trzeba nikomu przedstawiać! Oriflame założony w Szwecji w 1967 roku, dziś działa w ponad 60 krajach świata oraz posiada 5 własnych fabryk – jedna z nich znajduje się w Warszawie. Firma posiada również własne Centrum Naukowe w Dublinie zatrudniające ponad 100 naukowców. Marka jest obecna w Polsce od 1991 roku.

W 2016 roku Oriflame wprowadził na rynek linię sześciu nowych produktów, m.in. serię pielęgnacyjną Ecobeauty. Ponadto firma wspólnie z Fundacją Nasza Ziemia, w ramach kampanii społecznej posadziła 25 tys. drzew na całym świecie.


s7S7 Medical Company

S7 to polska spółka założona w 2008 roku przez zespół doświadczonych top menedżerów, oferująca pakiety opieki medycznej z nieograniczonym dostępem do prywatnej służby zdrowia. Firma zapewnia pacjentom m. in. 30 specjalności, 230 badań diagnostycznych, 1000 placówek na terenie całej Polski oraz rejestrację telefoniczną w systemie 24h – 7 dni w tygodniu – 365 dni w roku.

W 2016 roku firma wyodrębniła w swojej strukturze dwa nowe podmioty – spółki S7Health oraz 7Play. Pierwszy z nich oferuje pakiety opieki medycznej przede wszystkim firmom. Z kolei drugi swoją ofertę rozszerza również m. in. o konsultacje dietetyczne czy wsparcie consierga medycznego dla klientów indywidualnych. S7 jest członkiem prestiżowej organizacji Business Centre Club (BCC), a także laureatem konkursu Orłów Polskiej Przedsiębiorczości za debiut roku.


weeconomy-wee-logo-neuwee

To pierwszy i jedyny w Europie system bonusowy typu cashback oferujący klientom za zrealizowane zakupy pieniądze zamiast punktów. Oznacza to, że konsument już w momencie dokonywania płatności przy kasie otrzymuje żywą gotówkę! wee o dużych zmianach w działalności firmy oraz ambitnych planach marki na 2017 rok poinformowało podczas hucznej konferencji Xmas Day, która pod koniec grudnia ubiegłego roku odbyła się w Monachium.

Ponadto wee wprowadziło na rynek aplikację weeApp. Narzędzie ułatwia zarówno robienie klientom zakupów za pośrednictwem smartfona, jak i przedsiębiorcom dotarcie online z oferowanymi bonusami do konsumentów.


Serdecznie gratulujemy! Chcesz być na bieżąco z branżą MLM i DS? Polub nasz fanpage i zawsze miej dostęp do najświeższych informacji!