Przedsiębiorca, który prowadzi jednoosobową działalność w branży handlowej, spędza wiele godzin za kierownicą samochodu. Chce dzięki temu w możliwie najkrótszym czasie dotrzeć na spotkania z klientami czy branżowe konferencje. Niestety, poruszanie się po polskich drogach to prawdziwa męka. Z powodu korków za kółkiem statystyczny posiadacz auta traci rocznie ponad dwa tygodnie życia oraz 3 350 zł – co stanowi bagatela średnio 70 proc. miesięcznej pensji! W jaki sposób ma więc znaleźć czas na prowadzenie biznesu, o odpoczynku nie wspominając?! Bez wątpienia potrzebuje pomocy Wirtualnej Asystentki ‒ skarbu każdego właściciela firmy.

Biznesmen za kółkiem traci czas i pieniądze


W 2015 roku kierowcy w siedmiu największych miastach Polski – Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Gdańsku stracili w korkach średnio 14,6 mln zł dziennie, czyli prawie 321 mln zł miesięcznie i ponad 3,8 mld zł rocznie! Gdyby nie korki, PKB naszego kraju byłoby wyższe o 0,2 proc. Tak wynika z raportu firmy badawczej Deloitte. Jak napisali jego autorzy:

Czas spędzony w korkach nie jest wykorzystywany produktywnie, gdyż można byłoby go przeznaczyć na pracę lub odpoczynek. Z ekonomicznego punktu widzenia jest to więc strata, której rozmiar można oszacować jako koszt utraconych korzyści.W porównaniu z rokiem 2014 jest to pogorszenie aż o 12 proc., czyli odpowiednio więcej o 1,5 mln zł dziennie, 34 mln zł miesięcznie i 400 mln zł rocznie. Przechodząc na poziom mikroekonomiczny, koszt korków dla statystycznego mieszkańca-kierowcy z siedmiu miast wzrósł aż o 18 proc. i wynosił średnio 3350 zł rocznie w porównaniu z 2848 zł w 2014 r. W ujęciu nominalnym był to wzrost kosztu o 502 zł rocznie.

Właściciel jednoosobowej firmy o wakacjach może zapomnieć!


W korkach kierowcy spędzają rocznie ponad dwa tygodnie. To dłużej, niż wynosi przeciętny czas urlopu osoby prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą! A właśnie tego typu przedsiębiorcy najczęściej działają w MLM. Niestety dane rynkowe są dla nich bardzo niekorzystne.

Z badań przeprowadzonych przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) wynika, że w 2014 roku z urlopu skorzystało tylko 58 proc. mikroprzedsiębiorców. Co więcej, aż 18 proc. z nich na odpoczynek poświęciło mniej niż tydzień. Z kolei raport Idea Banku alarmuje, iż nawet jeżeli 55 proc. właścicieli małych firm wyjechało na wakacje, to i tak w tym czasie aktywnie zajmowali się prowadzeniem biznesu…

Każda zaoszczędzona minuta na wagę złota! Asystentka to podstawa


Jak widać dla przedsiębiorcy, szczególnie działającego w MLM, każda minuta jest bezcenna. Zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Aby zarobić choćby złotówkę w marketingu sieciowym, trzeba skutecznie sprzedawać produkty lub usługi. W efekcie dystrybutor musi mnóstwo godzin przeznaczyć na liczne spotkania z klientami, a także doskonalenie umiejętności handlowych i interpersonalnych. W tym celu powinien ciągle uczestniczyć w branżowych szkoleniach. W efekcie znalezienie choćby kilku dni w roku na odpoczynek może okazać się nie lada wyzwaniem.

Ale z każdej, nawet pozornie beznadziejnej sytuacji, istnieje wyjście! W przypadku zapracowanych przedsiębiorców związanych z marketingiem sieciowym jest nim skorzystanie z usług Wirtualnej Asystentki już za niespełna 500 zł miesięcznie. Skontaktuj się z nami, a następnie dopełnij kilku prostych formalności. Po podpisaniu obustronnej umowy o poufności, zostanie Ci przedzielona jedna z naszych indywidualnych konsultantek. Od tej pory odciąży Cię od każdego zadania, które będziesz miał ochotę jej zlecić! Nawet nie będziesz musiał tłumaczyć swojej prawej ręce specyfiki branży MLM i DS, a także zagadnień związanych z marketingiem, sprzedażą i NLP! Jeśli jeszcze masz jakieś wątpliwości, zapoznaj się z listą pytań najczęściej zadawanych przez naszych klientów.

19. numer AlterBusiness.info