W biznesie czas to pieniądz! Przedsiębiorcom w jego zaoszczędzeniu pomaga Wirtualna Asystentka. Zwłaszcza, że prowadzenie działalności gospodarczej nad Wisłą to często prawdziwa mordęga. Szczególnie w branży MLM i sprzedaży bezpośredniej, gdzie codzienny kontakt z klientem to podstawa sukcesu. Niestety państwo nie ułatwia dystrybutorom możliwości znalezienia wolnych terminów na negocjacje z partnerami. Przeciętny biznesmen, aby być na bieżąco z przepisami, każdego dnia roboczego powinien przeczytać 128 stron nowych aktów prawnych i poświęcić na tę czynność ponad 4 godziny. W efekcie kalendarz właściciela firmy liczy… 13 miesięcy w roku! Dlatego każde 60 minut  jest dla niego na wagę złota.

Przepisy w Polsce zmieniają się najczęściej w historii


Z danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) wynika, że w 2016 roku przedsiębiorca przepracował średnio 42,3 godziny tygodniowo. To przeciętnie o 3,3 godziny więcej od pracownika najemnego. W rezultacie w ubiegłym roku kalendarz osoby prowadzącej działalność gospodarczą w Polsce zamiast 12, składał się realnie aż z 13 miesięcy. Na co najwięcej czasu tracą biznesmeni? Bez wątpienia na biurokrację!

Obecnie w Polsce powstaje najwięcej aktów prawnych od 1918 roku, kiedy odzyskaliśmy niepodległość po 123 latach licząc od daty III zaboru – wynika z analizy firmy doradczej Grant Thornton. Co więcej, w grudniu 2016 roku w życie weszło rekordowe 369 nowych aktów prawnych i rozporządzeń. W efekcie ubiegły rok będzie pod tym względem rekordowy od czasów… Mieszka I!

Łącznie w 2016 roku w Polsce weszło w życie 31,9 tys. stron maszynopisu nowego prawa. Jest to równe „wieży” dokumentów o wysokości 3 metrów. W związku z tym przedsiębiorca, który chce być na bieżąco z przepisami, powinien każdego dnia roboczego przeczytać 128 stron nowych aktów prawnych. Grant Thornton szacuje, że na tę czynność należy poświęcić 4 godziny i 17 minut dziennie.

Jeden dzień w tygodniu stracisz na podatki


Częste zmiany przepisów sprawiają, że polski przedsiębiorca traci nawet jeden dzień w tygodniu na rozliczenie podatków i raportowanie do urzędów. Nic dziwnego, skoro system podatkowy nad Wisłą składa się z niemal 6 tysięcy stron maszynopisu, a blisko 1/3 aktów prawnych jest co roku nowelizowana.

W rezultacie wielu przedsiębiorców gubi się w gąszczu przepisów. Szczególnie, że podatnicy rozliczający się z fiskusem muszą wybrać jedną z 20 stawek rozliczenia. Aby nie podpaść urzędnikom, właściciele firm aż 38 tys. razy w roku proszą skarbówkę o pomoc w interpretacji aktów prawnych.

Jak więc w takiej sytuacji myśleć o rozwoju biznesu i sprzedaży? Gdzie znaleźć czas na spotkania z klientami? W jaki sposób prowadzić marketing? To banalnie proste! Wystarczy, że przedsiębiorca zatrudni Wirtualną Asystentkę.

Czas to pieniądz


Niestety z powodu częstych zmian prawa oraz licznych formalności związanych z płaceniem podatków, życie polskiego przedsiębiorcy nie należy do łatwych. Szczególnie, że musi jeszcze zadbać o najważniejszą rzecz w każdym biznesie – rentowność własnej działalności. Aby było to możliwe, zwłaszcza w branży MLM i sprzedaży bezpośredniej, firma musi skutecznie sprzedawać produkty lub usługi. Konieczne jest więc pozyskiwanie nowych oraz utrzymywanie obecnych klientów. A to jedynie podstawy funkcjonowania sprawnego przedsiębiorstwa!

Z codzienną działalnością firmy, poza licznymi obowiązkami formalno-prawnymi, wiąże się szereg czynności nieprzekładających się bezpośrednio na zysk. Można do nich zaliczyć administrowanie biurem czy umawianie spotkań z klientami. Ponadto aby nie przegrać walki z konkurencją, w dzisiejszym biznesie trzeba zadbać o intensywny marketing. By było to możliwe, przedsiębiorca musi m.in. prowadzić działania w mediach społecznościowych, przygotowywać prezentacje, publikować artykuły na blogu czy wysyłać newsletter… Ale niestety, doby nie da się wydłużyć.

Realne oszczędności


Na początku wielu przedsiębiorców próbuje samodzielnie wykonywać wszystkie, nawet najmniejsze czynności związane z funkcjonowaniem firmy. Z upływem czasu dochodzą do wniosku, że pomimo pracy po kilkanaście godzin dziennie siedem dni w tygodniu, efekty ich wysiłków są niezadowalające.

Wtedy zaczynają myśleć o zatrudnieniu pierwszego pracownika. Niestety duża część z nich rezygnuje z tego pomysłu z powodu zbyt dużych kosztów i nadal brnie w ślepą uliczkę. Tymczasem wystarczy skorzystać z pomocy Wirtualnej Asystentki! Już od 500 zł miesięcznie odciąży ona każdą firmę lub lidera z branży MLM i sprzedaży bezpośredniej m.in. w:

 • prowadzeniu profili w mediach społecznościowych,
 • pisaniu artykułów i ogłoszeń,
 • prowadzeniu blogów,
 • przygotowaniu mailingów,
 • tworzeniu e-booków,
 • profesjonalnej korekcie materiałów,
 • prowadzeniu i moderowaniu strony internetowej,
 • przygotowaniu ulotek, plakatów, bannerów,
 • umawianiu spotkań i zapraszaniu na wydarzenia,
 • informowaniu o spotkaniach,
 • dodawaniu ogłoszeń rekrutacyjnych na portale o pracy,
 • wyszukiwaniu i zamawianiu noclegów na wyjazdy firmowe,
 • zamawianiu kuriera, wysyłce dokumentów lub produktów.

Jak skorzystać z pomocy Wirtualnej Asystentki?


Aby skorzystać z usług Wirtualnej Asystentki, należy wybrać jeden z trzech pakietów godzinowych. Przedsiębiorca ma do wyboru:

 1. Pakiet 10 godzin usług, który może wykorzystać na działania marketingowe, prowadzenie biura, obsługę mediów społecznościowych i wiele innych czynności, na które na co dzień nie ma czasu. Spróbuj, a z pewnością się uzależnisz! W pakiecie 10 godzin, jedna godzina to koszt 50 zł.
 2. Pakiet 25 godzin świetnie nadaje się do kompleksowej obsługi mediów społecznościowych, copywritingu i grafiki. W ten sposób zapewnisz swojemu biznesowi marketing z prawdziwego zdarzenia! W pakiecie 25 godzin, jedna godzina to koszt 45 zł.
 3. Zamawiając pakiet 40 godzin będziesz mógł rozkoszować się wolnym czasem, który zyskasz dzięki swojej nowej Wirtualnej Asystentce. Zleć jej prowadzenie całego kalendarza i umawianie spotkań, prowadzenie biura oraz działania marketingowe. W pakiecie 40 godzin, jedna godzina to koszt 37,5 zł.
 4. Dodatkowo przedsiębiorca może również wybrać i opłacić usługę na 90 dni z góry. Dzięki temu otrzyma 10% zniżki i pewność kontynuacji współpracy.

Zainteresowany?! Nie zwlekaj! Skontaktuj się z nami, a następnie dopełnij kilku prostych formalności. Po podpisaniu obustronnej umowy o poufności, zostanie Ci przedzielona jedna z naszych Wirtualnych Asystentek. Od tej pory to ona będzie odpowiedzialna za indywidualny kontakt z Tobą oraz odciążanie Cię z każdego zadania, które zechcesz zlecić. Jej pomoc jest dużo tańsza niż pracownik zatrudniony nawet na pół etatu. Dodatkowo nie będziesz musiał tłumaczyć swojej prawej ręce specyfiki branży MLM i DS, a także zagadnień związanych z marketingiem, sprzedażą i NLP! Jeżeli jeszcze masz jakieś wątpliwości, zapoznaj się z listą pytań najczęściej zadawanych przez naszych klientów.

19. numer AlterBusiness.info