Po raz 18. zapraszamy Cię do świata biznesu alternatywnego! Najnowszy numer kwartalnika „AlterBusiness.info” na dniach trafi do salonów Empik, pora więc uchylić rąbka tajemnicy, co tym razem dla Ciebie przygotowaliśmy. Spakuj plecak i wyprasuj mundurek… Wracamy do szkoły!

Wczesna jesień niezależnie od wieku kojarzy się w powrotem do szkoły. Zainspirowani atmosferą wakacyjnej tęsknoty za szkolną ławką, postanowiliśmy zaprosić więc naszych Czytelników do wspólnej podróży po meandrach rozwoju. Skąd czerpać wiedzę? Jak wybrać odpowiednie szkolenia? I co właściwie oznacza rozwój? O tym wszystkim przeczytasz w najnowszym, 18. numerze „AlterBusiness.info”. Napisz na adres: k.kolodziejczyk@alterbusiness.info, by zamówić swój egzemplarz!

Niezbędnik każdego ucznia


Zaczynamy od nowinek z branży i obowiązkowej powtórki materiału. Europejskie Stowarzyszenie Sprzedaży Bezpośredniej SELDIA opracowało reguły uczciwej gry w marketingu sieciowym. Z naszego artykułu dowiesz się, co to znaczy być etycznym sprzedawcą, jak należy traktować klienta i czym wyróżnia się solidna firma. Ale to dopiero początek!

Żeby ułatwić Ci zdobywanie wiedzy, przygotowaliśmy kilka przydatnych zestawień. Ba, mamy dla Ciebie ściągi! Po pierwsze, dziesięć książek, które każdy adept w branży MLM i DS znać powinien. Po drugie, sylwetki czterech, niezwykle ciekawych postaci ze świata szkoleń i rozwoju. Po trzecie, przegląd  największych wydarzeń rozwojowych w Polsce. Mamy nadzieję, że nasz gotowiec pomoże Ci dokonać satysfakcjonujących wyborów.

Oferujemy również sporą dawkę wiedzy teoretycznej. Na podstawie raportu opublikowanego przez portal Direct Selling News stworzyliśmy inspirujący przewodnik po rynku DS w Stanach Zjednoczonych. Przeczytaj, jak rozwijają się giganci branży, które trendy warto kopiować i kto jest liderem tej gigantycznej sekcji gospodarki!

Wezwani do tablicy


W aktualnym numerze „AlterBusiness.info” wywołaliśmy do tablicy jedne z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm DS i MLM w Polsce. Wszystkie odpowiedziały na 5!

Cengiz Ehliz, założyciel FlexComu, bezbłędnie opowiedział Mateuszowi Podymie o rozwoju projektu Wee 2.0. Tymczasem o zaletach nowoczesnych technologii i social media, Mateusz rozmawiał z założycielami FutureNet: Romanem Ziemianem i Stephanem Mongersternem. Panowie mówili o swoim planie marketingowym, celach na przyszłość i sukcesie, jaki dotychczas odniósł projekt FutureNet.

Mamy również garść nowinek ze świata kryptowalut. Zdradzamy, co ciekawego dzieje się w OneCoin – a dzieje się sporo! Firma stawia na intensywny rozwój, warto więc mieć na nią oko. Dla wszystkich spragnionych nowości przygotowaliśmy natomiast sylwetkę nowego gracza na polskim rynku. Jeśli jeszcze nie słyszałeś o Dedra Innovations, najwyższa pora to zmienić! Poznaj zaskakującą ofertę czeskiej firmy i dowiedz się, jakie możliwości biznesowe oferuje.

Najlepsi belfrowie


18. numer naszego kwartalnika przyciągnął prawdziwą śmietankę nauczycielską. Najlepsi eksperci w branży jak zwykle chętnie dzielą się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem. Doskonale znana naszym czytelnikom dr Alina Vogelgesang napisała o odpowiedzialnym wyborze firmy MLM. Przeczytaj, co wziąć uwagę, by zdobyć uczciwego partnera w biznesie i zadbać o swoje bezpieczeństwo. Kolejna specjalistka w swojej dziedzinie, założycielka i współwłaścicielka Influence365, Justyna Zalewska, postawiła natomiast na inny aspekt współpracy w MLM. Wyjaśnia, czym jest nowoczesna sprzedaż i jak odnieść w niej sukces.

O tym, że warto zadbać także o rozwój duchowy, przypomniała Krystyna Derbin. Koniecznie przeczytaj – znana TOP-liderka Colway jak zwykle inspiruje! O bardziej praktycznych wymiarach rozwoju napisali dla nas mężczyźni. Inwestor-milioner Daniel Kubach stworzył użyteczną ściągę, czym kierować się przy wybieraniu szkoleń. Natomiast manager Michał Mierzwiński mówi wprost: Szkolenia? Odpuść sobie! Co ma na myśli i co zrobić, by szkolenie się opłaciło?

Adam Ubertowski, prezes zarządu InWay, autor i ekspert w dziedzinie komunikacji, wyjaśnił kompetencje, które budują pozycję lidera. Przy okazji opowiedział o doświadczeniach związanych z tworzeniem własnej gry planszowej – NaSamTOP. Dodamy, że to prawdziwa gratka dla każdego MLM-owca!

Tymczasem w Coaching Cafe Aneta Jurewicz przedstawia coaching jako alternatywę dla szkoleń. Indywidualny, grupowy, a może zespołowy? Jeśli nie wiesz, jaką decyzję podjąć – pomożemy! Mamy także praktyczne wskazówki, jak zbudować markę eksperta. Radami podzielił się biznesman, Tomasz Damian.

O edukację inwestorską w tym numerze zadbał Piotr S. Wajda. Jak decyzja Wielkiej Brytanii o Brexicie wpływa na rynek inwestycyjny i co oznacza dla zainteresowanych? Sięgnij po 18. numer „AlterBusiness.info”!

Wakacyjne szaleństwa


Wakacyjne miesiące obfitowały w fantastyczne wydarzenia firmowe – aż żal nie podzielić się nimi ze światem! Redakcja „AlterBusiness.info” wybrała się na Letnią Konferencję Nature’s Sunshine, zorganizowaną z prawdziwym rozmachem. Było i rozwojowo, i rozrywkowo… zresztą, przeczytaj relację i przekonaj sam!

Z kolei o 2. Konferencji Souvre Intenationale opowiedzili Mateuszowi Podymie sami jej organizatorzy, czyli prezes Waldemar Smoliński i jeden z czołowych liderów, Dariusz Holeniewski. Panowie podzieli się także innowacjami, które planują. Warto być na bieżąco!

Wierzymy, że najnowszy numer „AlterBusiness.info” nie tylko zainspiruje Cię do nauki i rozwoju, ale również dostarczy cennych informacji. Przekonaj się sam! Znajdziesz nas w salonach Empik lub… we własnej skrzynce. Prenumerata się opłaca – 4 kolejne numery kwartalnika to tylko 35 zł!