Plan marketingowy to jeden z pierwszych czynników, na jakie zwracamy uwagę wiążąc się z daną firmą. Ponadto często analizujemy sytuację tej firmy na rynku czy ofertę produktową. Firma Souvre Internationale połączyła te elementy, tworząc jasny i przejrzysty plan finansowy wraz ze zróżnicowanym zakresem produktów na wysokim poziomie, ale w przystępnych cenach. Przekonajmy się, na czym bazuje plan marketingowy polskiej firmy z Inowrocławia.

Plan marketingowy Souvre Internationale przewiduje pierwsze rabaty już dla odbiorców, a więc klientów, którzy nie zdecydują się pozostać Partnerem firmy. Nie mówimy o małych rabatach, bowiem jest to około 20%, przy czym każdy Partner uzyskuje rabat na poziomie nawet 30%. Jak tłumaczy Emin Akdogan, jeden z najmłodszych Dyrektorów w firmie Souvre Internationale, plan finansowy potrafi zmotywować Partnerów. Szczególnie, kiedy plan jest podzielony na dwie części, z których Partnerzy otrzymują prowizje – tak jak w przypadku Souvre.

Plan finansowy zawsze powinien być sprawiedliwy i uczciwy. Jeżeli tak jest, to aż chce się pracować. Firma Souvre Internationale wypłaca swojej sieci 38% z całego swojego obrotu. Jest to ilość, do której nie są wliczane programy motywacyjne czy prowizje samochodowe. Plan finansowy dzieli się na pierwszy plan marketingowy, tzw. różnicowy oraz drugi plan wynagrodzeń dla Dyrektorów, w którym prowizje są płacone jako udział w obrocie globalnym firmy. Każdy Dyrektor ma płacone prowizje zarówno z pierwszego, jak i drugiego planu finansowego

tłumaczy Dyrektor Regionalny Souvre Internationale.

Oferta produktowa to połowa sukcesu


Mając takie zestawienie produktów jesteśmy w stanie dotrzeć do każdej grupy społecznej, a średnio rodzina czteroosobowa jest w stanie wydać w naszym sklepie od 200 do 600 zł miesięcznie. Zakładając, że rodzina  wyda miesięcznie 300 zł potrzebujemy 37 takich rodzin aby zarabiać najniższą krajową, a 66 takich rodzin daje nam zarobki rzędu 3000 zł. Oczywiście kwoty, które podaję są kwotami netto. Tak funkcjonuje pierwszy plan wynagrodzeń – im większy obrót, tym więcej zarabiamy. Rekordzistą jeśli chodzi o wynagrodzenia w pierwszym planie finansowym jest Partner, który w jednym miesiącu rozliczeniowym uzyskał prowizję 5500 zł netto

– wyjaśnia.

Prowizje z drugiej części planu marketingowego


Nieco inaczej natomiast wygląda druga możliwość uzyskania prowizji, która dotyczy bezpośrednio ilości odbiorców, jakich mamy w portfelu. O ile początkowo liczby mogą wyglądać na wymagające, o tyle poziomy prowizji potrafią przekonać nowych Partnerów, pokazując, że jest plan jest realny do wykonania. Mówimy tutaj o budowie struktury, która im większa, tym większe są nasze zarobki. Podobnie jest z pozycją Partnerów w naszej strukturze – jeśli dbamy o rozwój naszej grupy, firma wynagradza nas finansowo.

Drugi plan wynagrodzeń oczekuje od nas tego, abyśmy w naszych konkretnych portfelach klientów mieli konkretne obroty minimalne. Aby stać się Dyrektorem Okręgowym musimy posiadać minimum dwa portfele klientów, w których łącznie mamy 166 rodzin, które robią zakupy po 300 zł miesięcznie. Prowizje na poziomie Dyrektora Okręgowego to od 5000 do 9000 zł. Aby zostać Dyrektorem Regionalnym musimy mieć minimum trzy portfele klientów, w których będziemy posiadali łącznie 300 rodzin, które zrobi zakupy po 300 zł. Prowizje na tym poziome wynoszą od 9000 do 14000 zł netto. Kolejny poziom to Dyrektor Krajowy, tutaj musimy mieć trzy grupy, w których występuje minimum jeden Dyrektor Okręgowy. Zarobki kształtują się między 20 000 a 35 000 zł netto. Najwyższa pozycja to Dyrektor Generalny. Aby nim zostać, potrzebujemy tylko trzech grup, w których będziemy mieć łącznie 2000 rodzin kupujących za 300 zł miesięcznie w naszym sklepie Souvre. Dochody na tej pozycji zaczynają się od 50 000 do 100 000 zł, natomiast im większy obrót, tym więcej zarabiamy

podsumowuje Emin Akdogan.

Jakie jeszcze prowizje?


Poza dwoma głównymi planami finansowymi, Souvre Internationale proponuje kolejne możliwości zarobku. Stabilna, stale rozwijająca się firma gratyfikuje chociażby tzw. Bonusem 0,5%, który wypłacany jest od całego, globalnego obrotu firmy! Jak tłumaczy nasz rozmówca, spełnienie warunków na osiągnięcie tej prowizji nie jest trudne.

Trzy ostatnie pozycje w pierwszym planie oraz trzy pierwsze w drugim mają indywidualnie dodane 0,5% bonusu, co oznacza, że Partner będący na konkretnym poziomie w pierwszym planie finansowym uzyskuje dodatkową premię, jeżeli spełnia warunek tego, że jego najsilniejsza linia nie przekracza 60% obrotu całej grupy. Przy obrocie firmy na milion złotych taki bonus, to aż 5000 zł do podziału na wszystkie osoby spełniające ten warunek. Średnio wychodzi od 300 do 500 zł dodatkowej premii, co zawsze zwiększa obecną prowizję. Przy poziomach w drugim planie każdy Dyrektor bierze udział w premiach, warunkiem jest to, aby po prostu być dyrektorem 

podsumowuje.

Ponadto, warto wiedzieć, że jeśli któryś z Partnerów nie wypłaci swojej prowizji miesięcznej, to nie przepadają one, a wypłacane są Dyrektorowi z sieci powyżej tego, który jej nie wypłacił. Dzięki temu widać, jak firma dba o każdego ze swoich Partnerów, nie dając złudzeń kto jest najbardziej ceniony w całej współpracy.

Wszystkie prowizje, które nie zostaną odebrane, ponieważ ktoś nie dokonał comiesięcznej aktywacji, zostają w sieci i są wypłacane zgodnie z metodą kompensacji, co oznacza, że jeżeli dany Partner jest dyrektorem i w swojej sieci ma dyrektora, to nieodebrane prowizje z sieci poniżej trafiają do dyrektora powyżej. Średnio jest to ok. 200-400 zł miesięcznie

podpowiada Dyrektor Regionalny.

Plan marketingowy Souvre Internationale stawia na Partnerów!


Jak się okazuje, najważniejszym aspektem planu marketingowego Souvre Internationale jest jego przejrzystość, a także wspomniana wcześniej korzyść dla każdego z Partnetów. Wysoka prowizja z całego obrotu firmy, na poziomie 38% motywuje każdego członka struktury do powiększania obrotu, a jednocześnie swoich zarobków. Jak wyjaśnia Emin Akdogan tego typu zabieg sprawia, że Partnerzy cieszą się z tego, że ktoś pod nimi osiąga wyższe prowizje, bowiem pracuje wówczas na sukces wszystkich. Dlatego grupy są bardziej otwarte na współpracę ze sobą, kiedy przyświeca im wspólny cel.

Cały plan jest tak skonstruowany, że bez względu na to kto jest w jakim jest się miejscu, to zawsze może zarabiać więcej niż swój upline. To co mi osobiście najbardziej podoba się w tym planie, to fakt, że nawet jeżeli jestem Dyrektorem, który wypracowuje swoje prowizje, to nie stresuję się tym, że moi crossline rozwijają się i robią większe obroty, tylko cieszę się i szczerze im kibicuję, ponieważ Dyrektorzy mają płacone procentowo od obrotu firmy, czyli jeżeli mamy większy obrót firmy to mamy większe prowizje! To jest genialne, ponieważ nie ma dziwnej konkurencji, a wręcz odwrotnie. Wspólnie organizujemy szkolenia, konferencje, webinary internetowe i nie musimy hermetycznie współpracować tylko ze swoimi Partnerami, ponieważ firma ułożyła sztywne, żelazne zasady odnośnie rejestrowania się i przynależności do danych zespołów.  

Pracujując w Souvre, która ze swojej strony oferuje uczciwy plan wynagrodzeń oraz poczucie bezpieczeństwa odnośnie tego co wypracowuje się w firmie, to czysta przyjemność i przejrzysta przyszłość. Aby poznać kolejne programy motywacyjne… zapraszam do zapoznania się z ofertą Souvre!

zakończył nasz rozmówca.

stopka mateusz podyma